Найдено объектов 18
Обзоры /Иршавский район
Закарпатская обл.→Иршавский район→Лисичево
В селе Лисичево в Закарпатье восстановили водяную кузницу, которая была создана еще в XIX веке. Сейчас она пользуется большим спросом у людей, кроме того на ее базе организовали школьный кузнечный кружок.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Смак вина, візит до ферми «угорських сірих» корів, зимові краєвиди – все це очікувало на пасажирів Боржавської вузькоколійки минулої суботи, 18 лютого. Організатори поставили собі за мету убити одразу двох зайців – потішити любителів вина та поїздів. І це вдалося.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Заричя
Сведения о прошлом с. Заречье, Закарпатье почти не сохранились. Идея создания музея возникла у учительницы истории Собко Анны Ивановны. Музей размещен в старой школе, которая также является экспонатом музея. В настоящее время ей уже более 100 лет.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Ільниця - одне з найбільших сіл України, про що свідчить: його населення — близько 8900 жителів; 37 вулиць; 3169 дворогосподарств, площа — близько 6140 га. Село розташоване в долині річки Синявка (притока Іршавки) у підніжжя гори Бужора, за 4 км від районного центра і залізничної станції Іршава на лінії Берегово — Кушниця.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Лисичево
У селі Лисичево працює єдина у Європі діюча кузня-музей "Гамора" на річці Лисичанці . Приміщення кузні побудоване на початку XIX ст. ,коли на річці була споруджена гребля. Тут можна оглянути чотири кузнецьких молоти вагою до 125 кг. які колись обслуговували 16 ковалів. Вхід вільний.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Село Локіть розташоване на мальовничих та щедрих на красу південних схилах Вулканічних Карпат. Воно компактно розміщене на невеликому відгалуженні хребта, що з обох сторін омивається дзеркально чистими гірськими річками.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Билкы
Іван Федорович Фірцак (Кротон-Фірцак; 1899р, с. Білки, ) — силач, боксер, артист цирку. 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети.
Цей силач народився в не дуже багатій селянській родині. У двадцять років Кротон поїхав на заробітки в Прагу. Неймовірна сила юнака швидко привернула до нього увагу.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Іршавський район - одині з найкрасивіших куточків Він відомий своїми дерев"яними церквами і монастирями. Дерев"яна церква в селіДешковиця цікава тим, що вона була збудована в селі Сільце в XVII Iстолітті, а 1839 року її перевезли в Дешковицю. Церквазбудована з дубових брусків.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иза
Дим над селом, як туман. Лоза повинна бути варена щоб зробити гілки більш стійкими і гнучкими. Після того вони фарбують їх, щоб лоза була стійкою і мала гарний виляд. Лозоплетінняє однією з найстаріших людських ремесел будучи навіть старше, ніж кераміка. Наші волохаті предки, які жили в печерах і носили шкури, плели так само, як і теперішні жителі цього села.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Доробратово
Розташована Доробратівська церква (Церква св. Миколая Чудотворця) в центрі села. ЇЇ історія розпочинається з 1600 – 1700их років. Спочатку це була маленька дерев"яна споруда розрахована на невелику кількість людей. Пізніше, було збудовано новий храм (мурований з каменя). Але з часом, у зв"язку зі збільшенням населення краю, і ця будівля стала замалою.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Село Арданово розташоване на пiвденному заходi Iршавського району Закарпатськоi областi. Його географiчнi координати 48 20" пн. ш. i 22 45" сх. д. Це майже широта Парижу, Мюнхена, Вiдня.
Оселi жителiв впритул пiдходять до пiвденно-захiдних схилiв Великого Дiльського хребта Карпатських гiр, якi називаються гори Гат.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Михайлівська церква. Монастир с. Імстичево - пам""ятка архітектури XVIII ст.
Знаходиться вона на невеликому пагорбі висотою 269 метрів над рівнем моря.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Багато величних монументів зведено на честь кобзаря.
На роздоріжжі двох сіл – Сільця і Заріччя Іршавського району Закарпатської області, височить пам’ятник великому сину українського народу Т. Г. Шевченку.
Про скульптора і архітектора даної споруди односельці нічого не знають.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Лисичево
Кузня – музей «Гамора» в селі Лисичові. (Іршавського району)
Водяна кузня в Лисичові – одна з най унікальніших пам’яток Європи. Історія не донесла імені майстра чи винахідників, за чиїм задумом її було зведено. Відсутні також інформація про те, коли вперше запрацював цей механізм.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Бронька
Село Бронька розташоване на березі річки Боржави, за 28 км. від Іршави. Через село проходить вузькоколійна залізнична лінія Берегово-Кушниця. Перша письмова згадка про село є в письмових джерелах 1454. р. Але ще з другої половини ХІІІ століття тут існував феодальний замок.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Довге
У наш час, період суцільної глобалізації, чи не найбільший інтерес у туристів становлять архітектурні пам’ятки давніх часів. Село Довге Іршавського району, окрім іншого, багате тим, що тут знаходиться замок XVII-XVIII ст.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Осий
Регіональний ландшафтний парк «Зачарований край» створений рішенням Закарпатської обласної ради від 11 січня 2002 р.
Закарпатская обл.→Иршавский район→Иршава
Розташовується село Ільниця біля річки Синець (Синявка ) в Іршавському районі. Поруч із селом - гора Бужора. Загалом перші згадки про село датуються 1450 роком.
Найбільше, чим відома Ільниця — це поклади бурого вугілля ("натуральне деревне вугілля").