Автор: Alex S, 31.03.2011 17:51:31

Введенська дерев"яна церква 1734 р. в с. Локіть

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Иршавский район Иршава Введенська дерев"яна церква 1734 р. в с. Локіть

Село Локіть розташоване на мальовничих та щедрих на красу південних схилах Вулканічних Карпат. Воно компактно розміщене на невеликому відгалуженні хребта, що з обох сторін омивається дзеркально чистими гірськими річками. Точної дати заснування села немає, але на його глибоку історію вказує той факт, що зведене воно на крутих та неприступних схилах, що були в древності чи не найважливішим оборонним фактором.
 Ще одна пам"ятка славетної історії села – це Введенська дерев"яна церква і дзвіниця Х?ІІІ століття. Будівля знаходиться на головній вулиці села і кожен з місцевих жителів залюбки покаже до неї дорогу. Церква має величезну історичну цінність, адже відноситься до храмів так званого лемківського стилю і є однією з найстаріших на Закарпатті. Споруда зведена з дубових колод з невисокою баштою над бабінцем, проте без єдиного гвіздка, що є незаперечним доказом майстерності та відповідальності її творців. Церква є насправді величним витвором мистецтва, адже й зараз, у наші дні, стоїть так само непохитно майже без жодних кардинальних перебудов.
Інтер"єр храму досить простий, але вівтар красиво та дорого оздоблений. Також всередині є старовинні молитовні книги, фрески та древні ікони. До того ж у церкві існують певні правила, що збереглися здавна, яких місцеві жителі дотримуються й донині. Наприклад, жінкам слід одягатися дуже скромно при відвідуванні храму. Ці та деякі інші правила записані на спеціальній табличці, що знаходиться зліва при виході з будівлі, як певне послання нащадкам – не забувати простої людяності та свого місця у світі.
Дерев"яна дзвіниця є одноповерховою спорудою. Вона знаходиться на території храму, праворуч від входу і має три дзвони, точної дати виготовлення яких, на жаль, не збереглося, стерлося за довгі роки, залишилося тільки ім"я майстра – Ф. Ганич.
Храм і на даний час є діючим. Місцеві жителі ставляться до нього з повагою, оберігаючи свою історію. Зараз за ним доглядають місцевий священик та деякі жителі села. Цей об"єкт має величезний потенціал на туристичній мапі Закарпаття. Він є одним з історико-архітектурних пам"ятників нашого краю.
У село дуже часто приїжджають туристи з-за кордону, зокрема з таких країн, як Чехії, Німеччини та ін. Не прогавте свій шанс і Ви. Відвідання цієї, без перебільшення, унікальної споруди подарує безліч позитивних емоцій, які ще не скоро забудуться. Також на території села можна знайти ще багато захоплюючих занять, які не залишать нікого байдужим.
Село Локіть розташоване на півночі Іршавського району, Закарпатської області України в 16-ти кілометрах від районного центру та залізничної станції «Іршава». Маршрут подорожі: Іршава – Брід – Підгірне – Чорний Потік – Локіть. Найлегше дістатися до місця призначення автотранспортом.
Отож ласкаво просимо до нас і приємного вам відпочинку на Іршавщині.
 


Манайло Василь


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Тури Закарпаттям. Іршавщина

Опубликовано: 11.12.2010 14:07:40
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Іршавський район - одині з найкрасивіших куточків Він відомий своїми дерев"яними церквами і монастирями.

Арданiвське городище - apxeoлогічна пам"ятка

Опубликовано: 21.10.2010 21:22:19
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Село Арданово розташоване на пiвденному заходi Iршавського району Закарпатськоi областi. Його географiчнi координати 48 20" пн. ш.

Ільниця — мальовниче село Закарпаття

Опубликовано: 28.05.2011 13:08:52
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Ільниця  - одне з найбільших сіл України, про що свідчить: його населення — близько 8900 жителів; 37 вулиць; 3169 дворогосподарств, площа &mДобавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи