Автор: Alex S, 12.10.2010 22:59:10

Пам’ятник Шевченку в селі Сільце Закарпаття

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Иршавский район Иршава Пам’ятник Шевченку в селі Сільце Закарпаття

Багато величних монументів зведено на честь кобзаря.
На роздоріжжі двох сіл – Сільця і Заріччя Іршавського району Закарпатської області, височить пам’ятник великому сину українського народу Т. Г. Шевченку.
Про скульптора і архітектора даної споруди односельці нічого не знають. У архіві Сілецької сільської ради та книзі «Історія міст і сіл УРСР» подаються відомості про те, що у 1967 році в с. Сільце відкритий пам’ятник Т. Г. Шевченку.
Висота його – 16,5 м., постать поета 5,5 м. Титанічна постать кобзаря, піднята на високому п’єдесталі, возвеличується на фоні неба. Вона сприймається надто реально.
Дивлячись на пам’ятник, можемо зрозуміти, що головним завданням для себе скульптор ставив не тільки відтворити зовнішню подібність, а й думки, почуття поета. І це йому вдалося. Усі деталі скульптори розкривають бунтарський дух великого кобзаря. Шевченко енергійним жестом, гнівно наче скидає ярмо кріпацтва й неволі, пробуджуючи волелюбний дух народу в боротьбі проти царизму. Народний співець грізний і величний у своїй непокорі.
Статуя Тараса Шевченка стоїть на спеціально зробленому постаменті, який зроблений з цементу і крошки сірого кольору. Видно також скульптурну прикрасу на плоских поверхнях, що виступає над площиною фону не менш як на половину своєї товщини.
Оглядаючи пам’ятник з різних боків, з багатьох точок, переконуємся, що об’ємні форми його правдиво увічнюють у просторі образ великого кобзаря, розкривають його бунтарський дух, визнану роль у визвольній боротьбі українського народу.
Уже стало доброю традицією збиратися кожного року 9 березня біля пам’ятника великого патріота України, бунтаря, пророка і борця за національну свободу і права покріпаченого селянства – Тараса Шевченка, щоб пом’янути його «незлим тихим словом». Починаючи мітинг учні шкіл Сільця та Заріччя читають поезії великого кобзар, а хор співає пісні на його слова. Дякуючи Шевченкові, нас українців, знають у світі, далеко за межами нашої держави. І нині у час економічної і політичної кризи, великий кобзар дивлячись на нас суворим поглядом, промовляє до нас: «Я прийшов зробити свій народ щасливим». Енергійним жестом він ніби скидає одвічне ярмо рабства, надихає поневолений народ на боротьбу.
Велич монумента, відкритого в 1967 році, його розміри титанічна постать народного співця і багатофігурна композиція вразила нас. Його автори зуміли в бронзі і граніті показати визвольну боротьбу українського народу проти гнобителів, розкрити велику роль у ній Т. Г. Шевченка.
Сьогодні важко уявити села Сільце і Заріччя без пам’ятника Т. Г. Шевченку. Монумент органічно пов’язаний з оточуючим пейзажем двох прекрасних закарпатських сіл. Пам’ятник Шевченку в нашому селі є справжнім шедевром монументальної скульптури.

Ваш Михайло
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Туристи зможуть проїхатись "виноградним маршрутом" вузькоколійкою

Опубликовано: 26.02.2012 11:09:41
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Смак вина, візит до ферми «угорських сірих» корів, зимові краєвиди – все це очікувало на пасажирів Боржавської вузькоколійки минулої суботи, 18 лютого.

Арданiвське городище - apxeoлогічна пам"ятка

Опубликовано: 21.10.2010 21:22:19
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Село Арданово розташоване на пiвденному заходi Iршавського району Закарпатськоi областi. Його географiчнi координати 48 20" пн. ш.

Ільниця — мальовниче село Закарпаття

Опубликовано: 28.05.2011 13:08:52
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Ільниця  - одне з найбільших сіл України, про що свідчить: його населення — близько 8900 жителів; 37 вулиць; 3169 дворогосподарств, площа &m

Тури Закарпаттям. Іршавщина

Опубликовано: 11.12.2010 14:07:40
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Іршавський район - одині з найкрасивіших куточків Він відомий своїми дерев"яними церквами і монастирями.Добавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи