Автор: Alex S, 17.04.2011 13:01:46

Закарпатське село запрошує на відпочинок

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Иршавский район Лисичево Закарпатське село запрошує на відпочинок

У селі Лисичево працює єдина у Європі діюча кузня-музей "Гамора" на річці Лисичанці . Приміщення кузні побудоване на початку XIX ст.,коли на річці була споруджена гребля. Тут можна оглянути чотири кузнецьких молоти вагою до 125 кг. які колись обслуговували 16  ковалів. Вхід вільний.
Гамора - так називають водяну кузню на Вона єдина в усій Європі, але серед діючих. Приміщення збереглося добре, бо в давнину будували на віки. В позаминулому столітті в селі , Іршавського району на Закарпатті на цьому місті стояла паперова фабрика, коли вона прийшла у занепад збудували водяну кузню, спеціально збудувавши для неї загату для збирання води та канал для її подачі до кузні довжиною у 150 метрів. Саме слово Гамора, що нині означає кузню це прізвище одного з перших її власників.

ЯК ПОТРАПИТИ:
- як правило, ковалі працюють в кузні щодня з 8 до 16, але надійніше буде попередньо узгодити дату і час приїзду з господарем Віктором Петровці (тел.  +38 067 902 77 21), щоб гарантовано побачити "гамору" в дії;
- приїхати на щорічний фестиваль етномузики та ковальського мистецтва, що проводиться у в останні вихідні червня.

Тепер "гамора" стала унікальним об"єктом. Маючи статус музею і пам"ятки ковальського виробництва, вона водночас діє і як нормальна кузня, де виготовляються звичайний реманент для мешканців Лисичева та довколишніх сіл: лопати, мотики, рогачки для винограду, аршови (заступи). Зрідка виготовляють підкови — на сувеніри для туристів. Як каже господар Віктор Петровці, на реманент їхнього виробництва завжди є "черга" бажаючих, адже такі інструменти надзвичайно якісні і довго служать.
Таким чином, лисичевська "гамора" є ЄДИНОЮ ДІЮЧОЮ ВОДЯНОЮ КУЗНЕЮ В ЄВРОПІ, де подібні "гамори" збереглися, але виконують лише функцію музеїв.СВИСТАК ЮЛІЯ


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также
Добавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи