Автор: Alex S, 23.09.2010 14:58:15

Довжанський замок. Тури по Закарпаттью

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Иршавский район Довге Довжанський замок. Тури по Закарпаттью

У наш час, період суцільної глобалізації, чи не найбільший інтерес у туристів становлять архітектурні пам’ятки давніх часів. Село Довге Іршавського району, окрім іншого, багате тим, що тут знаходиться замок XVII-XVIII ст. Що цікаво, зберігся він майже повністю, а не в руїнах, як більшість інших замків Закарпаття.
Великий замок-палац був побудований у сучасному центрі села ще за часів графа Телекі, якому угорський король подарував село у вдячність за надану йому допомогу під час визвольної війни угорського народу. Тоді замок був обнесений високою стіною-укріпленням із п’ятьма баштами та бійницями. Замок на той час був резиденцією графа Ласло Телекі.
На даний час замок майже повністю зберіг свій первісний вигляд щодо самого плану забудови. Чи не найкраще з усіх п’яти башт збереглася центральна, яка слугувала вхідною брамою. Найбільший інтерес ця ж башта викликає ще й тим, що прямо над нею зберігся викарбуваний під час будівництва замку герб самого села, який також містився у гербівнику міст і містечок Угорщини 1880 року. Окрім центрального корпусу замку, добре збереглися і службові приміщення, в яких у ті далекі графські часи проживали графські слуги, а також руїни конюшень, оскільки навколо села завжди росли багаті дичиною ліси, і європейська королівська знать полюбляла навідуватися сюди на полювання, а в замкових конюшнях залишала своїх коней на нічліг.
Дотепер у замкових мурах де-не-де видніються отвори для гарматних пушок. У замку були вириті підвальні приміщення, якими можна пройтися і тепер, щоб відчути подих часу.
Але найбільш дивує людське око прекрасний парк, який був посаджений ще графськими слугами. Тут прокладені затишні стежки, стоять лавочки, де можна посидіти і насолодитися гармонією душі та природи, відчувши запах старовини… Особливо дізнавшись про те, що тут до цих пір росте найстаріша липа, якій уже близько 800 років!
Та чи не найбільший інтерес викликає те, що дотепер такому замкові-палацу немає аналогів у Європі.

Поїздка до  цього чудового замку залишиться незабутнім спогадом на все життя!Ледней О. В.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Туристи зможуть проїхатись "виноградним маршрутом" вузькоколійкою

Опубликовано: 26.02.2012 11:09:41
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Смак вина, візит до ферми «угорських сірих» корів, зимові краєвиди – все це очікувало на пасажирів Боржавської вузькоколійки минулої суботи, 18 лютого.

Ільниця — мальовниче село Закарпаття

Опубликовано: 28.05.2011 13:08:52
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Ільниця  - одне з найбільших сіл України, про що свідчить: його населення — близько 8900 жителів; 37 вулиць; 3169 дворогосподарств, площа &m

Іза - столиця Закарпатського лозоплетіння

Опубликовано: 07.12.2010 21:57:20
Закарпатская обл.Иршавский районИза

Дим над селом, як туман. Лоза повинна бути варена щоб зробити гілки більш стійкими і гнучкими. Після того вони фарбують їх, щоб лоза була стійкою і мала гарний виляд.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи