Автор: Сабіна Гелетей, 18.10.2011 17:28:31

Закарпатський обласний державний російський драматичний театр

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Мукачевский район Мукачево Закарпатський обласний державний російський драматичний театр

«Надзвичайно красиве і мальвниче, затишне і європейського типу, проте з шармом старовини…»-саме так висловлюють своє перше враження туристи від Мукачева. Місто багате на історичні культурні та архітектурні пам’ятки.
Мукачево-єдине західноукраїнське місто, де є російський драматичний театр. Закарпатський обласний державний російський драматичний театр був урочисто відкритий 28 жовтня 1899 року. Все почалося з того, що в березні 1884 року в місті було утворене «Товариство з будівництва театру», що налічувало 50 членів. Товариство звернулося з проханням матеріальної допомоги до жителів міста. Так як, театру в Мукачеві ще не було, мукачевці відгукнулися, вносивши суми «хто скільки міг».


Не зважаючи на це, необхідну суму для будівництва театру вдалося назбирати не скоро-лише через 12 років. Будівництво тривало три роки- до осені 1899.
Однак, тривалий час в театрі не було постійної театральної трупи і тут виступали лише заїжджі актори, в тому числі й іноземні театральні колективи.
Перша театральна постійна трупа була заснована лише 1947 року , що було пов’язано з переїздом Білгород-Дністровського драматичного театру. І вже 23 серпня 1947 року театральний колектив розпочав свій перший сезон виступів. Першою виставою був «Полководець Суворов».
1963 року театр фактично закрили і приєднали його до складу Ужгородського музично-драматичного театру.
Тривалий час колектив театру писав листи в різні інстанції і домігся самостійності на правах філії (1965 р.), а невдовзі, з 1972 й зовсім став незалежним.
За роки існування на підмостках театру було зіграно понад 250 п’єс.
Керівниками театру в різні часи були:  • Г. Готарский
• С. Нижня, заслужена артистка України (1948—1952)
• Г. Музика, заслужений артист України (1953—1957)
• Д. Ляховецький (1958—1967)
• А. Король, народний артист України (1972—1979)
• Юзеф Фекете, народний артист Росії (1982—1988)
• Ю. Горуля, заслужений артист України (1988—1996).
Сьогодні театром керує заслужений діяч культури Росії- Юрій Шутюк.

Також, кожного року, кінці травня , в театрі проводиться фестиваль національних меншин – «Етно-діо-сфера», з 2000 року. В рамках фестивалю представлений широкий спектр культур: українська, російська,білоруська, татарська, угорська, циганська тощо. За період його проведення глядачі мали змогу перегляднути понад 90 п’єс.
Як відомо, театр збудований в стилі сецесії, архітектурним зразком якого послугував угорський театр - «Вігсінгаз».
Також театр є членом Асоціації професійних театрів країн СНД і Балтії.
Щороку театр ставить чимало п’єс і вистав, які з радістю відвідують жителі міста та туристи. Театр також багато гастролює. Ставлять вистави і актори інших російських і українських театрів, приїжджають заслужені артисти з сусідніх держав.
 

                                                                                                                                                                                                   Автор: Гелетей Сабіна


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


В Мукачево – за удачею!

Опубликовано: 17.12.2010 19:49:18
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

Мукачево дивує своїх жителів і гостей міста новими пам’ятниками, які з’являються на його вулицях.

Медовий дім

Опубликовано: 19.12.2011 22:37:53
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

 У Мукачеві відкрили - своєрідний музей меду, в якому можна скуштув

Кленовецькі Озера

Опубликовано: 07.12.2015 19:38:44
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

 Кленовецькі озера це база відпочину, яка щороку збирає багато відпочиваючих, тут знаходяться різні розважальні бази для дітей, дорослих, і молоді.

10 причин відвідати Мукачево

Опубликовано: 23.05.2016 22:40:57
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

У самому центрі Закарпаття, в оточенні покритих густими лісами гір на зеленій рівнині, розсіченою долиною річки Латориця, розташований один з найбільш цікавих і гарних українських міст – МукаДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи