Автор: Alex S, 17.12.2010 19:49:18

В Мукачево – за удачею!

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Мукачевский район Мукачево В Мукачево – за удачею!

Мукачево дивує своїх жителів і гостей міста новими пам’ятниками, які з’являються на його вулицях. Гуляючи центром міста, ви не зможете пройти, не помітивши дивний бронзовий пам’ятник, який встановили сажотрусу, щоб підкреслити значимість та рідкісність даної професії. Вона є надзвичайно небезпечною. Сажотрусу приходиться виконувати свою роботу на значній висоті, а для того, щоб залишатись неушкодженим, треба мати неабияке везіння. Саме тому вважають, що сажотрус приносить удачу і кожен намагається не обминати його, щоб отримати частинку його везіння. Вірять також, що якщо зустріти сажотруса і загадати бажання, то воно обов’язково збудеться. Тепер кожен мукачівець, чи гість міста може скористатись можливістю потриматись за ґудзик бронзового сажотруса, при цьому обов’язково слід згадати свою заповітну мрію і чекати її здійснення. Головне при цьому не забувати вірити в чудо.
Живих представників цієї древньої професії в Мукачеві залишилось мало – всього троє. Самий відомий серед них – Берталон Товт, який присвятив цій роботі більше ніж 50 років. Саме він і став прототипом пам’ятника, який виліпив закарпатський скульптор Іван Бровді.
Такі пам’ятники відносяться до дуже молодого жанру – вуличної скульптури, їх можна знайти у найнеочікуваніших місцях, сажотрус із у цьому не виключення. Він встановлений прямо на бруківці біля фонтана, напроти міського Будинку культури. Місцеві жителі одразу прозвали пам’ятник «Берталон –бачі – щасливий сажотрус».  Коло нього завжди можна помітити скупчення людей, адже бажаючих отримати удачу завжди вистачає. Завітайте й Ви у Мукачево, якщо Вам бракує везіння. Сажотрус буде чекати саме на Вас!


Ольга Фролова


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


10 причин відвідати Мукачево

Опубликовано: 23.05.2016 22:40:57
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

У самому центрі Закарпаття, в оточенні покритих густими лісами гір на зеленій рівнині, розсіченою долиною річки Латориця, розташований один з найбільш цікавих і гарних українських міст – Мука

Закарпатський обласний державний російський драматичний театр

Опубликовано: 18.10.2011 17:28:31
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

«Надзвичайно красиве і мальвниче, затишне і європейського типу, проте з шармом старовини…»-саме так висловлюють своє перше враження туристи від Мукачева.

Замок Паланок. Ілона Зріні

Опубликовано: 20.11.2014 15:40:11
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

 Стоїть ця чарівна пара на верхній терасі замкую. Тут постійно товпляться туристи, бо звідси відкривається дуже гарний вид на місто і тут Вам розкажуть історію матері і сина.

Мукачівський жіночий монастир

Опубликовано: 01.04.2010 21:45:49
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

Мукачівський жіночий монастир або як його ще називають – «монастир на чернечій горі» був заснований князем Федором Корятовичем.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи