Автор: Alex S, 28.10.2010 20:38:48

Угорсько - Широколужанський заповідний масив

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Раховский район Рахов Угорсько - Широколужанський заповідний масив

Угорсько – Широколужанський масив привернув увагу вчених природо – охоронців практично тільки у післявоєнний час. У дорадянський період була опублікована лише одна невелика робота А. Златніка, присвячена резервату «Лужанський праліс». Після визволення Закарпаття вітчизняні ботаніки доклали чимало зусиль для вивчення флори і рослинності цієї перлини Закарпатської природи. У різні періоди тут працювали Д. К. Зеров, С. М. Стойка, В. І. Комендар, С. С. Фодор і В. Вайнагій, Л. О. Тасєнкевич і Л. Навроцька та інші вчені.
Угорський масив виявися цікавим для палео – ботанічних, палео – зоологічних, а також археологічних і сспелеологічних досліджень. На схилах Полонинського проведено поки – що єдині дослідження спор та пилку з болотних відкладів і печерних нашарувань, що дозволило з’ясувати польодовикову історію рослинності в цьому регіоні. У відслоєннях на річці Великій Угольці палеоботаніки знайшли відбитки листя магнолії, лавра, пальми, мирта, винограду та інших субтропічних та тропічних рослин, які зростали у Нижньому Тортоні.
Угорський заповідний масив цікавий також з історичної точки зору. В малій Угольці в 16 ст. діяв чоловічий монастир, у якому жило 330 монахів. Рештки підвалин монастиря збереглися до наших днів. Є відомості про те, що 1538 році монастир відвідали посли Івана Грозного, які поверталися з Константинополя в Москву. На заповідній території і в околицях є чимало мінеральних джерел з вуглекислою та сірчистою водою, відомі соляні джерела, деякими з них користуються і зараз.
Даний масив Карпатського заповідника за    ймає південні макросхили Полонинського хребта й об’єднує два лісництва – Широколужанський і Угольський.
В Угорському масиві зростає багато теплолюбних видів – дуб скельний, клокичка, а в Широколужанському збереглися осередки корінних смерекових і березових лісів.
Угорсько – Широколужанський заповідний масив має особливу цінність і значення, тому що на його території знаходиться найбільший в європі осередок букових пралісів.
Надзвичайно цікавими є реліктові осередки дуба скельного, що збереглися серед букових лісів в урочищах Вежа і Погарь Угольського масиву в межах висот 600 – 920 метрів.
Зрідка в букових лісах зустрічаються дуб звичайний,  ільм гірський, клен гостролистий і польовий ясен, липа серце листа, черешня.


Мотря Віта

 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь



Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Букові праліси Карпат

Опубликовано: 23.05.2013 21:50:29
Закарпатская обл.Раховский районРахов

 В Закарпатті знаходяться унікальні лісові масиви, що отримали спеціальний сертифікат від організації, що опікується Всесвітньою природною спадщиною ЮНЕСКО під назвою “Букові праліси Кар



Добавление фотографий



Copyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация





 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи