Автор: Alex S, 28.10.2010 20:38:48

Угорсько - Широколужанський заповідний масив

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Раховский район Рахов Угорсько - Широколужанський заповідний масив

Угорсько – Широколужанський масив привернув увагу вчених природо – охоронців практично тільки у післявоєнний час. У дорадянський період була опублікована лише одна невелика робота А. Златніка, присвячена резервату «Лужанський праліс». Після визволення Закарпаття вітчизняні ботаніки доклали чимало зусиль для вивчення флори і рослинності цієї перлини Закарпатської природи. У різні періоди тут працювали Д. К. Зеров, С. М. Стойка, В. І. Комендар, С. С. Фодор і В. Вайнагій, Л. О. Тасєнкевич і Л. Навроцька та інші вчені.
Угорський масив виявися цікавим для палео – ботанічних, палео – зоологічних, а також археологічних і сспелеологічних досліджень. На схилах Полонинського проведено поки – що єдині дослідження спор та пилку з болотних відкладів і печерних нашарувань, що дозволило з’ясувати польодовикову історію рослинності в цьому регіоні. У відслоєннях на річці Великій Угольці палеоботаніки знайшли відбитки листя магнолії, лавра, пальми, мирта, винограду та інших субтропічних та тропічних рослин, які зростали у Нижньому Тортоні.
Угорський заповідний масив цікавий також з історичної точки зору. В малій Угольці в 16 ст. діяв чоловічий монастир, у якому жило 330 монахів. Рештки підвалин монастиря збереглися до наших днів. Є відомості про те, що 1538 році монастир відвідали посли Івана Грозного, які поверталися з Константинополя в Москву. На заповідній території і в околицях є чимало мінеральних джерел з вуглекислою та сірчистою водою, відомі соляні джерела, деякими з них користуються і зараз.
Даний масив Карпатського заповідника за    ймає південні макросхили Полонинського хребта й об’єднує два лісництва – Широколужанський і Угольський.
В Угорському масиві зростає багато теплолюбних видів – дуб скельний, клокичка, а в Широколужанському збереглися осередки корінних смерекових і березових лісів.
Угорсько – Широколужанський заповідний масив має особливу цінність і значення, тому що на його території знаходиться найбільший в європі осередок букових пралісів.
Надзвичайно цікавими є реліктові осередки дуба скельного, що збереглися серед букових лісів в урочищах Вежа і Погарь Угольського масиву в межах висот 600 – 920 метрів.
Зрідка в букових лісах зустрічаються дуб звичайний,  ільм гірський, клен гостролистий і польовий ясен, липа серце листа, черешня.


Мотря Віта

 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Букові праліси Карпат

Опубликовано: 23.05.2013 21:50:29
Закарпатская обл.Раховский районРахов

 В Закарпатті знаходяться унікальні лісові масиви, що отримали спеціальний сертифікат від організації, що опікується Всесвітньою природною спадщиною ЮНЕСКО під назвою “Букові праліси КарДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи