Автор: Alex S, 25.11.2010 18:44:51

Фестиваль Гуцульська бринза. Тури в Карпати

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Мукачевский район Карпаты Фестиваль Гуцульська бринза. Тури в Карпати
Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Раховский район Рахов Фестиваль Гуцульська бринза. Тури в Карпати

12  вересня в гуцульському, славетному Закарпатському місті Рахові  відбувся очікуваний любителями гарного етнічного відпочинку ХІ- тий районний фестиваль - ярмарок «Гуцульська бриндзя».
Ще у травні ватаги піднялися з худобою високо в гори. На полонинах доглядали овець та кіз, доїли молоко та виробляли бринзу. Зараз вівчарі повертаються додому. У цей час місто цвіте яскравими барвами вишиванок, кептариків, дзвенить голосами цимбалів, скрипок, сопілок, злітають до небес голоси трембіт, - так вітають сходження із полонини своїх вівчарів рахівчани.
Трохи історії: фестиваль „Гуцульська бринза“ започаткувала територіальна громада села  Кваси . В 2002 році за рішенням районних органів влади та з ініціативи Карпатського агентства регіонального розвитку, а також за сприяння міжнародних фундацій, фестиваль було перенесено. Від тоді він щорічно відбувається в районному центрі, а саме в місті Рахові. 
Основною стравою дегустації  є різні сорти гуцульського сиру -  Сир, бринза, вурда, будз. Здається, що молоко у всіх овець однакове, і варять сири за одними рецептами, а таки смакує бринза в кожного вівчаря в кожному селі інакше. А загалом організатори фестивалю намагаються відродити давню традицію осінніх ярмарків, коли на продаж і на показ виставляли не тільки продукти, але й ткані і плетені з овечої вовни речі.
Сир, бринза, вурда, будз - це головні різновиди гуцульського сиру. Відрізняються вони за кольором, смаком, стуктурою і технологією приготування. Спершу молоко скисає, його проварюють, утворюються згустки сиру, їх виймають руками, зліплюючи в кулі завбільшки з баранячу голову, вивішують, щоб процідився і спресувався. Сир дрібненько перетирають з сіллю і зберігають у дерев”яних кадках вже бринзу, тому справжня гуцульська бринза розсипчаста, а не пружня і волога як у нас в магазинах. Те, що продається в магазинах - це швидше просто гуцульський сир, саме так він і виглядає. Якщо сир прокоптять - це будз. Будз зберігають в колибах на полицях прикривши мішковиною, а шкоринка у нього як у хліба - товста і коричнева. Після того, як з кислого молока вийняли сир, все що залишилося - м`яка сирна маса - це вурда, її теж формують у кульки, але вони вже не такі пружні як сир і легко розвалюються, якщо доторкнутися ложкою. На смак вурда ніжна і просто розчиняється, якщо притиснути язиком до піднебіння.
Окрім бринзи гурмани, також,  можуть скуштувати все різноманіття гуцульської кухні -  банош,  токан, і безліч інших страв що готувались просто неба. Особливої атмосфери святу додають яскраві традиційні вбрання гуцулів і, звичайно, запальні мелодії, що лунали з різних боків.
Цей фестиваль є „ візитною карткою “  Рахівського району і однією з найяскравіших сторінок  культурно-мистецького життя Закарпаття, подією, на яку чекають рік. Фестиваль увібрав кращі здобутки Гуцульщини, демонструє справжні традиції гуцулів - полонинників - їх побут, ремесло, культуру, гостинність, здобутки.

 

Калинюк Михайло
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Свято пива «Октоберфест»

Опубликовано: 25.11.2010 19:01:10
Закарпатская обл.Мукачевский районКарпаты

Октоберфест (нім. Oktoberfest, досл. «Свято жовтня»; простонародне нім. d’Wiesn, від нім.

Гора Єштед – Окраса міста Ліберец

Опубликовано: 01.12.2010 19:13:58
Закарпатская обл.Мукачевский районКарпаты

Для людей, котрі обожнюють здоровий відпочинок і мають можливість бувати за кордоном, було б незабуваючим піднятися на гору Єштед, що знаходиться в ЧесДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи