Автор: Anna, 21.04.2013 23:02:53

с. Ділове - географічний центр Європи

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Раховский район Дилове с. Ділове - географічний центр Європи

 Наприкінці ХІХ ст. вчені Віденської цісарсько-королівської академії наук Австро-Угорської імперії встановили геодезичний знак, що символізує «Географічний центр Европи». Він розташувався в межах села Ділове на дорозі з Тячева до Рахова. Латинською мовою тут викарбувані слова – Locus Perennis. Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MDCCCLXXXVII. ("Постійне, точне місце. Дуже точно, зі спеціальним апаратом, який виготовлений в Австрії й Угорщині, зі шкалою меридіанів і паралелей, встановлений Центр Европи, 1887.)  

                                       

Цей знак пережив дві світових війни й дійшов до нашого часу у своєму первинному виді, але оскільки він виглядає досить скромно, його було вирішено доповнити ще одним знаком. Недивно, що це місце надзвичайно популярне серед туристів та подорожуючих, та й місцеві жителі неодноразово зупиняються, коло “Центру Європи”, проїжджаючи Кам'яний монумент встановлено на невеликій території. Поряд з нею величезна стела. А коло неї знаходиться ще один пам'ятний знак. Саме цей знак і свідчить про те,що саме в цьому місці знаходиться центральна точка Єропейського континенту. Проте з’являється питання: де ж саме він знаходиться? В якій точці?

Вище від пам'ятних знаків можна знайти набір інформаційних таблиць. На цих таблицях можна знаходяться щити, на яких можна знайти інформацію, в якій розповідається про Україну, Закарпаття, Карпатський національний парк, і звісно ж про тваринний і рослинний світ цього краю. Неподалік розташоване спеціально споруджені місця відпочинку для туристів, а також джерело з гірською живою чистою та прозорою водичкою.

Неподалік є музей-колиба. В ній туристи зупиняються, щоб скуштувати страви закарпатської та гуцульської кухні. А також розташований невеличкий базарчик, де можна придбати різні сувеніри та пам’ятки, гуцульські плети, а також купити гуцульської бринзи, чи баночку ароматних, гірських, смачнющих маринованих грибочків.чи його.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Фест "Гуцульська ріпа"

Опубликовано: 26.10.2009 14:19:17
Закарпатская обл.Раховский районЛазещына

На фестивалі "Гуцульська ріпа", який відбувся 6 вересня у закарпатському селі Лазещина, вшанували картоплю - її горяни називають ріпою і гуцульським хлібом.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи