Автор: Alex S, 15.12.2010 20:12:15

Древнє місто Закарпаття - Мукачево

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Мукачевский район Мукачево Древнє місто Закарпаття - Мукачево

Ласкаво просимо до найчарівнішого куточка Закарпаття!!!
  
Місто Мукачево - одне з найпрекрасніших міст України, розташоване на лівому березі річки Латориця. З давніх давен воно пишається своїми затишними квітучими вулицями,  милують око красиві архітектурні будівлі, пам’ятки, а річка Латориця, що протікає  по території міста, додає мальовничості пейзажу.
Найгарніша прикраса і найцінніша архітектурна пам’ятка Мукачева—замок «Паланок»  (паланкою називали на Запорізькій Січі у XVIII ст. невелике укріплення, обнесене частоколом). За легендою, замок був заснований у період приходу угорців на нову батьківщину, однак перші достовірні письмові згадки про нього збереглися лише з ХІІІ ст.
Замкову гору, яка височить над навколишньою рівниною на 68 метрів, раніше оточував паланок з бастіонами та викопаний навколо нього величезний рів, який спочатку наповнювався водою за допомогою каналу—з Латориці. Ця досконала оборонна система значно ускладнювала наближення ворога навіть до замкової гори. В результаті будівництва було зведене укріплення, що складалося з трьох, оточених ще й високим сухим ровом, частин, кожну з яких можна було обороняти окремо. В замку знаходиться овіяний легендами колодязь, глибина якого сягає 75-ти метрів. Також тут ми можем побачити кімнату тортур, пам’ятник Федору Корятовичу та багато інших цікавих речей.
          
Розташований на чудовому місці замок перебував у власності королів, Федора Корятовича, Яноша Корвіна, Іштвана Бочкаї та родини Ракоці, його обороняла Ілона Зріні, а в 1849 р., аж до кінця серпня,---майор Пал Мазеші. Найбільш мальовничий краєвид міста відкривається з навколишніх виноградників. Саме 150 років тому Імре Вагот писав: «З цієї високої точки відкривається чудова панорама в усіх напрямках: ми можем оглянути саме місто у повній протяжності, з його стрімкими вежами і тополями; на квітучому лоні багатої дарами природи, між войовничим замком і тихим, самотнім монастирем на Чернечій горі, воно здається метушливим бджолиним вуликом працьовитості і промисловості. З одного боку височить замок як ворота до великої рівнини за Тисою, а з другого---в три кольори красується монастирська церква з білими стінами і червоним дахом на фоні зелених узгір’їв.»
В останні роки Мукачівський замок на очах гарнішає та розквітає. Зараз це є історичний музей, куди приїздять тисячі туристів з різних куточків світу. Проте місто відоме туристам не лише замком. Каплиця Святого Мартіна, жіночий монастир на Чернечій горі, Ратуша, драмтеатр, «Білий дім» - палац Ракоці-Шенборна (XVIII століття ) та багато інших цікавих архітектурних пам’яток також дуже приваблюють та захоплюють не лише туристів, а й самих мешканців міста.
       
Біланинець Марини

 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Річка Визниця

Опубликовано: 07.12.2015 19:07:56
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

 Річка "Визниця"  – річка в межах Закарпатської області (Україна).  Тече в основному з півночі на південь, потім від села Верхя Визниця впадає у річку Латориця.

Замок Паланок. Ілона Зріні

Опубликовано: 20.11.2014 15:40:11
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

 Стоїть ця чарівна пара на верхній терасі замкую. Тут постійно товпляться туристи, бо звідси відкривається дуже гарний вид на місто і тут Вам розкажуть історію матері і сина.

"Чизай" запрошує на дегустацію вин у підвали мукачівського замку

Опубликовано: 06.03.2012 18:18:58
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

СП «Айсберг» ЛТД, виноробна компанія європейського зразку, пропонує свої послуги по організації дегустації та придбання вин ТМ «Чизай» на

Фестиваль вина у Мукачеві

Опубликовано: 26.11.2010 19:38:26
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

Щорічно в місті Мукачево, Закарпатська область, проходить фестиваль «червоне вино», на площі Миру, що розташована в центрі міста.

10 причин відвідати Мукачево

Опубликовано: 23.05.2016 22:40:57
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

У самому центрі Закарпаття, в оточенні покритих густими лісами гір на зеленій рівнині, розсіченою долиною річки Латориця, розташований один з найбільш цікавих і гарних українських міст – МукаДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи