Автор: Вікторія, 22.05.2016 20:37:54

Українські споруди оборонного значення, які ввійшли до списку найкращих замків Європи.

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Мукачевский район Мукачево Українські споруди оборонного значення, які ввійшли до списку найкращих замків Європи.

У багатій історико-архітектурній спадщині України визначне місце належить пам'яткам оборонної архітектури - фортецям, замкам, оборонним храмам, міським укріпленням. Упродовж багатьох століть роль оборонних споруд була провідною в системі міст і містечок. Без перебільшення можна сказати, що від рівня організації оборони залежала доля всіх поселень. Найбільша кількість замків, фортець та оборонних монастирів збереглася до нашого часу на заході України. Тому розглянемо найкращі споруди оборонного значення, які є не тільки найкращими в Україні, але й входять до списку кращих замків Європи.

Древній Кам’янець на Поділлі... Несподіваною красою вражає це унікальне місто численних гостей і його мешканців. Природа і захист 36руча створили тут майже казковий ансамбль з незрівнянною архітектурою, де поєднано стиль Сходу і 3аходу, де українські, польські та вірменські пам'ятки, православні та католицькі храми, їх дзвіниці й мінарети стоять поруч . Місто виникло на природному «півострові», який утворив подільський каньйон. Його мешканці побудували укріплення, які в поєднанні з природним ландшафтом утворили неприступну фортецю. Особливого розвитку місто набуло, коли входило до складу Галицько-Волинського князівства. Крім того, Кам’янець-Подільська фортеця була прикордонним пунктом князівства.  

Кам’янецька фортеця – одна з найбільших неприступних оборонних оборонних споруд України. Мурована твердиня розташована на скелястому острові над р. Смотрич. Перший відомий опис Кам’янецького замку належить до 1494р. У 1621 р., коли місто разом із замком входило до складу Речі Посполитої, навколо старого укріплення постав Новий замок, пристосований до оборони в умовах артилерійського обстрілу. Він складався з двох земляних напівбастіонів і куртини, перед якими простягався сухий рів. Неприступності замку злякався навіть великий хан Осман. Кажуть що, побачивши в 1621р. укріплення Камянця, він спитав: «Хто збудував таке могутнє місто?» . «Сам Аллах »– була відповідь. « То нехай і Аллах і здобуває його!» – і повернув військо від стін Кам’янця. Нині замкові підземелля та башти заселені фігурами, які зображують то Устима Кармалюка з товаришами по ув’язненню, то вояків абощо.

Луцький замок – один з найяскравіших туристичних об’єктів України. Побудований у 14 ст. литовським князем Любартом, замок зберігся до наших днів без значних змін. Він є єдиною в Україні архітектурною пам’яткою доби Великого князівства Литовського. Замок Любарта утворюють три наріжні башти: В’їздна (або Вежа Любарта), Стирова (або Вежа Свидригайла) та Владича, з’єднані мурами висотою 10 – 12 м з трьома ярусами бійниць та внутрішніми дерев’яними галереями. Спочатку замок мав стиль романо-готичної архітектури, а при перебудові у XVI ст. набув рис ренесансу. В центрі замкового дворища відбудовано князівський палац. У 1987 р. у Владичій башті відкрито унікальний Музей дзвонів, а у В’їздній башті розміщено виставки будівельної кераміки та старожитностей .

Видатною воєнно-архітектурною пам'яткою є Мукачівський замок «Паланок». Цей грандіозний комплекс оборонних споруд склався протягом багатовікової історії Закарпаття. Він є надзвичайно складною і розвиненою системою, на окремих ланках якої можна простежити всі етапи оборонного будівництва Центральної Європи. Найдавніше ядро мурованого замку датують кінцем XIV ст. і пов'язують будівництво з іменем Ф. Коріатовича, який переселився з Поділля у 1396 р. Угорський король Сигізмунд подарував йому Мукачеве. Найдавніша частина - верхній замок, де були палац, рицарський зал і церква. У 1663 р., коли замком володів семиградський (трансильванський) князь Георгій Ракоці, французькі інженери докорінно удосконалили оборонну систему замку. Мукачівський замок перетворився на могутню фортецю, взяти яку приступом було майже неможливо. «Паланок» є одним з найбільших і найскладніших оборонних комплексів на території України.

Нині Хотинська фортеця XIII-XVIII ст. - один з наймонолітніших й найгарніших замків України, що за своєю міццю й архітектурними особливостями стоїть в одному ряду з кращими середньовічними замками-фортецями Туреччини, Угорщини, Іспанії, Франції, Англії і Шотландії. Ззовні стіни прикрашені орнаментом з червоної цегли. Символіка цього орнаменту досі залишається загадкою для вчених. Єдиним в'їздом до фортеці слугує дерев'яний міст. Усередині фортеці знаходяться більший "двір Воїнів" і менший "Княжий двір", на фундаменті давніших княжих палат XIII ст. стоїть Комендантський палац, вибудований у другій половині XV ст. Його стіни прикрашені орнаментом: шахівниця червоної цегли та білокам'яних блоків. Портали та різьблене оздоблення вікон виконані в готичному стилі.

Свого часу в цьому палаці мешкав турецький паша, окреме крило було відведене під його гарем. На її території знаходяться фундаменти дев'яти турецьких лазень, кам'яна гарнізонна церква 1835 р. і руїни турецького мінарету (варварськи підірваного Червоною армією).Нову фортецю споруджено у 1718 р. за проектом французьких військових інженерів, її кам'яно-земляні укріплення прямокутні в плані. Під стінами Хотинської фортеці відбулася одна з найбільших і найдоленосніших битв в історії України, що вирішила долю всієї Центрально-Східної Європи – Хотинська битва 1621 р.

Золоті ворота у Києві - пам’ятка фортифікаційного будівництва 12 сторіччя, одна з небагатьох, які збереглися до нашого часу. Колись, ця споруда вражала своєю величчю та неприступністю: поверх великої бойової башти була розташована церква Благовіщення – це було досить символічно як для християнського міста, тому що ці ворота були на той час головним в’їздом до Києва. Золоті ворота в Києві, скоріше, можна зрівняти із тріумфальними Золотими воротами в Константинополі. Київські Золоті ворота були одночасно й проїзною вежею, і тріумфальною аркою, яка вела на головну "аристократичну вулицю" міста.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь



Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Медовий дім

Опубликовано: 19.12.2011 22:37:53
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

 У Мукачеві відкрили - своєрідний музей меду, в якому можна скуштув

Відпочинок в Карпатах. Замок "ПАЛАНОК"

Опубликовано: 01.04.2010 21:38:10
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

Мукачівський замок "ПАЛАНОК" являється архітектурною пам’яткою Закарпаття, який був збудований у середньовіччі,на замковій горі вулканічного походження висота якого сягає 68 метрі

"Чизай" запрошує на дегустацію вин у підвали мукачівського замку

Опубликовано: 06.03.2012 18:18:58
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

СП «Айсберг» ЛТД, виноробна компанія європейського зразку, пропонує свої послуги по організації дегустації та придбання вин ТМ «Чизай» на

Закарпатський обласний державний російський драматичний театр

Опубликовано: 18.10.2011 17:28:31
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

«Надзвичайно красиве і мальвниче, затишне і європейського типу, проте з шармом старовини…»-саме так висловлюють своє перше враження туристи від Мукачева.

Древнє місто Закарпаття - Мукачево

Опубликовано: 15.12.2010 20:12:15
Закарпатская обл.Мукачевский районМукачево

Ласкаво просимо до найчарівнішого куточка Закарпаття!!!    Місто Мукачево - одне з найпрекрасніших міст Украї



Добавление фотографий



Copyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация





 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи