Автор: Andrey, 27.05.2012 10:59:32

Єврейська синагога в Ужгороді

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Ужгород Єврейська синагога в Ужгороді

Дослідники кажуть – це одна з найкрасивіших синагог Європи, аналогів якої у Старому Світі немає. До війни, це у цій будівлі була ортодоксальна синагога євреїв ашкеназі. Согодні, це будинок Закарпатської Обласної Філармонії.

Будинок філармонії є одною з візитних кврток Ужгорода, а також являєтся символом єврейства в нашому обласному центрі. Знаходится на пл. Євгенія Фенцика. Ця монументальна будівля у свій час була перша залізобетонна будівля в місті.

Будинок був зведений у 1904 році общиною ортодоксальних євреїв-ашкеназі як синагога. Будівля збудована у помпезному романтичному стилі, до якого вплелися візантійські та арабо-мавританскі мотиви. Неомавританський стиль будівлі був характерний на початку 20-х років у Європі.

Архіекторами були Папп Дюла та Саболч Ференці. Споруда тримаєтся на цоколі з рожевого мармуру. Зовнішні стіни облицьовані клінкерною цеглою і червоними керамічними плитами. Багатий поратл вікон оздоблений штучним червоним мармуром. В середині куполоподібний дах підтримують мавританському стилю підковоподібні і мережеві арки із білогго мармуру.

Офіційне відкриття відбулося 27 липня 1904 році, коли з молитвенного дому на вул. Волошина (тепер будівля кінотеатру Ужгород) перенесли в новозвдениу синагогу священі книги тори. Яскравим елементом фасаду будівлі був центральний балкон із зображенням зірки Давида, вписаної у велике коло. Один з написів свідчив “Побудовано в 5694 році за єврейським календарем”.

Після винещиння ужгородського єврейства під час другої світової війни (тільки з Ужгорода було вивезено в Аушвіц 14 тисяч євреїв) синагога втратила своє першочергове завдання. В 50-х роках радянська влада передала будівлю новостворненій обласній філармонії. Після реконструкції в середині розмістили концертний зал на 800 місць. В глибині сцени встановилений триклавіатурний орган з 2250 трубами, виготовений майстрами з Чехословакії.

Адреса : Пл.Театральна, 10, м.Ужгород, Закарпатська область, Україна

Орест Когут, Турінформ Закарпаття


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


В Закарпатті відкрили міжнародний веломаршрут

Опубликовано: 10.05.2013 14:02:37
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Туристи на велосипедах, які подорожують нашим краєм, для закарпатців вже давно не в новинку – чого дивуватись, якщо велопутівники по Карпатах видаються навіть в Британії

Готельно-рекреаційний комплекс "Дубки", Ужгород

Опубликовано: 24.04.2011 13:52:15
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

знаходиться в передмісті . До послуг туристів корпус міні готелю з камінним залом-їдальнею, сауною в цоколі будівлі і затишне бунгало в густому дубовому лісі.

Улица Корзо

Опубликовано: 25.11.2014 15:56:30
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Улица Корзо. В наши дни в народе считается главной и центральной улицей города. Соответственно, её вид и названия менялся.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи