Автор: Alex S, 23.03.2011 15:58:36

Кава та кавовий туризм в Ужгороді

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Ужгород Кава та кавовий туризм в Ужгороді

Кава – тонізуючий напій зроблений із засмажених кавових зерен. Завдяки вмісту кофеїну має збуджуючий вплив на організм.
Згідно з найпоширенішою легендою, тонізуючі властивості кави були відкриті ефіопським пастухом на ім"я Калді, який помітив, що його кози, наївшись вдень листя і темно-червоних плодів кавового дерева, починають вести себе по ночах збуджено без будь-якої очевидної причини. Він розповів про цей дивний випадок настоятелеві монастиря, і той вирішив випробувати на собі дію незвичайних зерен.
Настоятель був вражений силою впливу напою і, щоб підтримати бадьорість ченців, які засинали під час нічних молебнів, велів їм пити цей відвар. Згодом ченці навчилися обсмажувати і молоти зерна. Отриманий напій знімав втому, давав свіжі сили.
На Закарпаття кава потрапила дуже давно, ще у ті хмурі часи, коли Закарпаття входило до складу Австро-Угорської імперії. Убитві біля Могача 1526 р. війська Сулеймана Пишного, чоловіка Роксолани, розгромили війська австрійців. Внаслідок цього, кава потрапила на Закарпаття безпосередньо від османців, які в свою чергу запозичили традицію кавування від єгиптян.
Перші кав’ярні в з’являються  ще в далекому XVIII ст.

Смажена кава містить 7% води, 13,9% азотистих речовин, 14,4% жиру, 1,24% кофеїну, 3,9% мінеральних речовин, 0,056% кафеоля, вітаміни В1, В2, РР.
У продаж кава надходить сира і смажена в зернах, смажена мелена без додавань, мелена з додаваннями (20% цикорію і винних ягід), кава розчинна.
Кава смажена в зернах, мелена з додаваннями випускається вищого і 1-го сортів. Кава смажена в зернах вищого сорту складається на 75% з кращих сортів кави - Гватемала, Колумбія, Мокко, Ходейда. Зерна повинні мати коричневий колір, блискучу поверхню, приємний смак і аромат, повинні бути рівномірно обсмажені. У каві 1-го сорту смак і аромат добре виражені, зерна нормально обсмажені, без стороннього присмаку і запаху. Виготовляється кава 1-го сорту з 100% натуральних кавових зерен будь-яких видів.
Кава мелений вищого сорту складається з 75% цінних видів і 25% інших видів кави. Кава мелений вищого гатунку з додаванням містить 20% інших сортів кави і 20% цикорію або винної ягоди.
Кава мелена 1-го сорту готується з будь-яких сортів кави, Кава мелена 1-го сорту з додаваннями містить 20% цикорію або винних ягід і 80% кавових зерен будь-яких сортів.

Ціна кави на міжнародних ф"ючерсних ринках практично не змінилася за підсумками звітного періоду, хоча і робилися спроби знизити котирування арабіки в Нью Йорку. Кава робуста з постачанням в березні 2003 подешевшала на 0.5%, у той час як кава арабіка виросла в ціні на 0.8%.

Сертифіковані запаси нью-йоркській біржі продовжують зростати й становлять понад 3000000 мішків по 60 кг. Таке зростання пов"язане з тим, що в даний час повним ходом йдуть відвантаження митої арабіки свіжого урожаю з країн Центральної Америки, крім цього зростання біржових запасів свідчить про те, що виробники кави розглядають біржову ціну як привабливу на справжній момент.

Загалом існує 4 сорти кави: арабіка, робуста, ліберіка і ексцельса. Нажаль, в на сьогоднішній  день наявні тільки 2 види: арабіка і робуста – найпоширеніші у всьому світі.
Соціологами було підраховано: щодня в Ужгороді випивається щонайменше 50 000 порцій кави. Звідси, неважкі математичні ви числення: в середньому, порція кави складає 40г, тому –  40 * 50000 = 2000000. отже, зазвичай щодня в Ужгороді випивають 2000 л кави.

Якщо в усій іншій частині України (наприклад, Львові) базовими напоями з кави в закладах присвячених кавовій тематиці є «Капуччіно», «Еспрессо» та «Американо», то в будь-якій з центральних ужгородських ква’ярень в меню можна знайти десятки різних найменувань, серед яких такі, як: «Рістретто» (подвійний Еспрессо), «Латте» (в есперссо наливажться молоко), «Латте Макіатто» (навпаки – в молоко наливають каву), «Моккачіно» (кава з шоколадом).

В нашому краї кава з звичайного тонізуючого засобу перетворюється в цілий окремий елемент культури. Тут навіть існують спеціальні кав’ярні для ділових переговорів (“Pit Stop”), Інтернет-кав’ярні, в яких можна посидіти з чашкою ароматної кави та переглянути свіжі новини зранку (“CoffeNet”) , кав’ярні зі кавою на виніс.

Зазвичай, ужгородець за день випиває щонайменш у 2 рази більше кави, ніж середньостатистичний житель іншого регіону, що не дивно, каву варити Ужгороді вміють, а розчинну каву не визнають.

Недарма в Ужгороді існує прислів’я: «Львів славиться кав’ярнями, а Ужгород – кавою»

Копитчак Геннадій
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Чому потрібно відвідати Ужгород

Опубликовано: 10.12.2010 17:41:23
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Досвідчені мандрівники не без підстав вважають, що найбільш самобутніми є ті міста, які виникають на сценах природних або рукотвор

Пешеходные туристические маршруты Карпатами

Опубликовано: 13.10.2010 20:09:29
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Кроме маршрутов в основе которых лежит историко-культурное наследие, есть и спортивно оздоровительные маршруты, предусматривающие преодоление маршрута активнымДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи