Автор: Alex S, 22.11.2010 19:12:25

Закарпатська обласна філармонія. Ужгород

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Ужгород Закарпатська обласна філармонія. Ужгород

У центрі міста Ужгорода величає архітектурна родзинка міста – Закарпатська обласна філармонія.
Вона була збудована ще у 1904 році в неомавританському стилі. Будівництво здійснювалось за рахунок невідомого мецената, який надав основну частину коштів. Її стиль був даниною тодішній європейській моді, та й незабудована тоді Нова площа давала можливість не прив’язуватись до того чи іншого архітектурного напрямку.
Ще перед першою світовою війною ужгородський мільйонер(ім’я якого і досі невідоме) виїхав за кордон, залишивши за собою подарунок всіх жителям краю. Європейська громада додала до цих коштів ще деяку суму, після чого досвідчені архітектори Дюма Папп та Ференц Саболч почали проектування будівлі ортодоксальної синагоги.
На фотографії видно, що споруда із самого початку була обнесена невисоким парканом. Найгарнішим елементом тодішньої синагоги, мабуть, був центральний балкон, на якому було велике зображення зірки Давида, вписаної в коло, та надписом «Побудовано у 5694 році за європейським календарем» (нажаль інші слова розібрати не вдалось, але є думка, що вони цитують вірші із Тори ).  Мавританський мотив додали  глиняні фігурні башти на даху та трикутники по всій його довжині. Прикрашали будівлю символічні скрижалі Завіту, на місці яких нині височіє ліра як символ музичного мистецтва.
Після винищення закарпатських євреїв, синагога спорожніла. У 1947 році  приміщення віддали в користування Міністерству культури СРСР, яке вирішило зробити обласну філармонію.
Сучасна будівля істотно змінена. Основні зміни відбулись в заглибленні центральної частини фронту споруди, яку по лінії балкону закрили стіною з круглим віконечком зверху та кількома видовженими вікнами нижче. При перебудові купол зробили бляшаним, із даху зняли всі мавританські прикраси. У 1974 році всередині будівлі встановили орган. У 1978 році створений перший камерний оркестр на Закарпатті, на базі закарпатської обласної філармонії, також  успішно працювали такі колективи як: естрадний ансамбль «Музики»,  концертно-естрадний ансамбль «Закарпаття», естрадний ансамбль «Шанс», джаз-рок гурт «Бескид».
З 1980 року відбувається низка фестивалів: республіканський музичний фестиваль «Золота осінь», всесоюзний фестиваль мистецтв «Дружба. З 2008 року   започатковано щорічний Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики.
Сьогодні гордістю філармонії є такі народні артисти України – Владислав Юрош, Клара Балог, Клара Лабик-Попович, Марія Зубанич, Петро Матій; заслужені артисти України – Наталія Висіч, Оксана Ільницька, Надія Мерцин-Боднар, Володимир Співак, Федір Копинець, Володимир Кітченко; заслужені працівники культури України – Наталія Петій-Потапчук, Леонтій Ленарт, Степан Томич.
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Готельно-рекреаційний комплекс "Дубки", Ужгород

Опубликовано: 24.04.2011 13:52:15
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

знаходиться в передмісті . До послуг туристів корпус міні готелю з камінним залом-їдальнею, сауною в цоколі будівлі і затишне бунгало в густому дубовому лісі.

Welcom to Zakarpattya

Опубликовано: 28.03.2010 19:18:14
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Zakarpattya region is the only region of Ukraine located beyond the main Carpathian mountain chains.

Ужгородський Замок

Опубликовано: 21.10.2011 1:35:34
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

 Ужгородський замок Кажуть, цей замок, розташований на вершині Замкової гори над містом - один з найдавніших в Україні, має вже більш як тисячу років.Добавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи