Автор: Півкач Ольга, 22.03.2012 0:28:35

10 причин відвідати Закарпаття

Rest4U Новости Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Ужгород 10 причин відвідати Закарпаття
10 причин відвідати Закарпаття

Ви спитаєте, чому саме Закарпаття? Наведемо хоча б 10 аргументів на його користь.

1. Гостинність закарпатців
2. 1000-літня культура
3. Недоторкана природа
4. Цілющі води
5. Бурхливе культурне життя
6. Об’єкти національної спадщини
7. Яскраве народне мистецтво
8. Все для активного способу життя та спорту
9. Гострі страви, гірські вина та наливки
10. Оригінальні сувеніри, чудовий “шопінг”

1. Гостинність закарпатців
Археологічна наука довела що найперша людина, , в Центральній Європі осіла саме на Закарпатті, це відбулося 1 мільйон 100 тисяч років тому, з того часу і дотепер гостинна земля народжує гостинних людей.
Тут розчинилися десятки народностей, починаючи від кельтів та римлян, та завершуючи угорцями і українцями.
Кращі представники цих народів: поети та вчені, митці та майстри, своєю культурою і звичаями збагачували наш народ.
Тож, закарпатці оригінальні й специфічні, винахідливі й працьовиті, та, насамперед, щиросерді й гостинні.

2. 1000-літня культура
Тут вдало поєднуються впливи східної і західної культури та традиції понад двох десятка держав, до складу яких входив наш край.
Історичні пам’ятки кельтського та дакійського періодів, 800-літнього угорського панування, середньовічні церковні будівлі і унікальні деревяні храми, руїни замків на вершинах пагорбів і аристократичні палаци – всі вони свідки бурхливих історичних подій.
Змістовну й багату на враження подорож обіцяють туристам історико-архітектурні пам’ятки, музеї та події культурного життя містечок та сіл Закарпаття.

3. Недоторкана природа
Невелике за розмірами Закарпаття володіє неабиякими природними багатствами. Заповідники, заказники, національні парки, дендрарії та великі лісові угіддя Гори, полонини, печери, круті перевали. Річки, озера, болота. Тим, хто вирушає пішки або велосипедом, на фотополювання або спостереження за птахами, допомагають на маршруті вказівні таблички та позначені туристичні стежки.

4. Цілющі води
Під Закарпаттям ціле море цілющих вод. Де б не робили свердловину, майже напевно натрапляли на мінеральне або геотермальне джерело.
У багатьох містах і селах на водах було споруджено водолікарні, купальні або бальнеологічні санаторії. Мінеральні води допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, дерматологічних та гінекологічних хворобах, при патологіях органів травлення та нервової системи.
Щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим – насолоду.

5. Бурхливе культурне життя
Закарпаття, батьківщина Мункачі та Глюка, Бокшая і Рошковича, – це князівство мистецтва. Класичного, народного, сучасного. Тут Бейла Барток дав свій перший концерт, а Іван Ольбрахт написав роман. Тож не дивно, що цілий рік у краї фестивалями.

6. Об’єкти національної спадщини
Унікальні національні парки – озеро Синевир, біосферний заповідник Східні Карпати та неймовірної краси Долина нарцисів. Серед об’єктів, створених людиною, тисячолітня ротонда у Горянах, замок тамплієрів та винні підвали у селі Середнє, десятки діючих деревяних храмів. Список продовжить виноробний регіон Берегсас, що має унікальні географічні умови, і де тисячолітні виноробні традиції є запорукою відомих вин. Італійський центр Корзо в Ужгороді, середньовічна кріпость на Замковій горі в Мукачеві та мисливський палац Шенборнів в Карпатах є одними з найбільш привабливих обєктів.

7. Яскраве народне мистецтво
Прощання з зимою “словацькі фашінгові плеси” чи зустріч весни “румунський мерцішор”, літній збір врожаю “богородичні свята” або осінній збір винограду “угорські винні бали”- всі вони чудова нагода для народних святкувань. У святкові дні і нині можна побачити одягнених у національні костюми закарпатців. У різних регіонах краю мотиви і кольори візерунків значно відрізняються. Мабуть, найбільш відомими є чіткі гірські мотиви регіону Мараморош. Вирує барвами й мистецтво румунів та угорців.
Найбільш цікаві зразки народної архітектури зібрані в музеї архітектури і побуту просто неба в Ужгороді, музей “Старе село” у Колочаві.

8. Все для активного способу життя та спорту
Прихильників риболовлі та водних видів спорту чекають озера, малі і великі ріки з найрізноманітнішим природним оточенням.
Для любителів кінного спорту, у багатьох регіонах Закарпаття, пропонуються кінні маршрути з інструкторами. Гори привабливі для любителів гірських походів, спелеотурів та екстремальних видів спорту. А взимку на вас чекають численні гірськолижні витяги та краса оточоючих пейзажів.

9. Гострі страви, гірські вина та наливки
Угорський бограч, словацькі страпачки, бойківська грибна поливка, німецький шовдарь, лемківські бобальки, чеські кнедлі, циганська гурка, гуцульський банош, румунська зама ку фасоле, єврейський човлент, продовжувати Чи ні? У нашу кухню захоється і найвибагливіший…
Своєю славою наша кухня завдячує багатству смаків та яскравому кольору угорського червоного перцю, що сьогодні є важливим компонентом у багатьох закарпатських стравах. Подорожуючи краєм, варто скрізь скуштувати місцевих страв, оскільки традиційні страви на Мараморощині, на Берегівщині та на Ужанщині помітно відрізняються. Гастрономічні особливості гармонійно доповнюються місцевими винами та наливками.
Серед них є й так звані “карпатікуми”, тобто наливки, що виготовляються виключно в Закарпатті. Доказом того, яку важливу роль у житті закарпатців відіграє смачна їжа і добрі вина та наливки, служить велика кількість пов’язаних з ними традиційних культурних заходів. Серед них конкурси по приготуванню бограча, фестивалі баноша і картоплі, дні кави, фестиваль бринзи, і, неодмінно, гуляння з нагоди збору врожаю винограду, фестивалі вина і наливок.

10. Оригінальні сувеніри, чудовий “шопінг”
Повертаючись з подорожі, не забудьте про подарунки. Характерними закарпатськими сувенірами є плетені з вербової лози та сухого листя кукурудзи вироби, глиняні тарілочки ручного розпису, марамороський гірський кришталь-грагоміда, угорське мереживо, словацька та русинська вишивка, бойківські гуні. Гарний подарунок також книга рецептів, доповнена угорським червоним перцем “паприкою” або оригінальною фруктовою горілкою – “палинкою”, місцеве вино, закарпатський коньяк, селиський сир та особливий гуцульський сир “бринза або урда”.
Посилання : http://tourinform.org.ua/zakarpatya/10-prychyn-vidvidaty-zakarpattya/#!prettyPhoto


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь



Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Інноваційний підхід до транскордонного туристичного маршруту

Опубликовано: 06.02.2020 17:20:52
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

 03 лютого 2020 року відбулася прес-конференція, присвячена початку реалізації проекту KRA’GAS – Промоція ремесел та гастрономії, як відповідних складових культурної спадщини Карпа

Фестиваль Ужгородська Палачінта 2020

Опубликовано: 27.01.2020 18:58:00
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Тисячі смачних млинців, народні гуляння, веселі розваги, кулінарні майстер-класи, тематичні фотозони та інші цікаві заходи на фестивалі Ужгородська палачінта 2020″.

Фестивалі в Закарпатті вересень 2018

Опубликовано: 05.09.2018 9:57:25
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Рекомендованими заходами, у вересні 2018 року є наступні: Відпочинок в Закарпатті: 1 – 9 вересня 2018 року 1 вересня, День знань 2 вересня.

День міста Ужгород 2018

Опубликовано: 05.09.2018 9:35:11
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Цей вересень, для тих хто обрав відпочинок в Закарпатті буде особливим, адже місто Ужгород святкуватиме свою чергову річницю 14 – 15 – 16 вересня 2018 року.

ТОП-5 місць Закарпаття, маловідомих для туристів

Опубликовано: 15.02.2018 21:54:35
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

 В пік сезону в Ужгородському замку чи в Паланку яблуку ніде впасти. Проте в Карпатах є ще місця, де майже не ступала нога туриста.



Добавление фотографий



Copyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация





 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи