Автор: Valya, 15.02.2018 21:54:35
ТОП-5 місць Закарпаття, маловідомих для туристів
В пік сезону в Ужгородському замку чи в Паланку яблуку ніде впасти. Проте в Карпатах є ще місця, де майже не ступала нога туриста.
Манявський водоспад
![](http://portal.lviv.ua/wp-content/uploads/2016/05/100.jpg)
Місце не таке вже й зовсім невідоме, але доходять сюди далеко не всі туристи, виключно через власну лінь, адже більшість шляху необхідно пройти пішки :) Проте дарма лінуються, адже це найвищий водоспад Карпат, який вартий того, щоб його побачити. Висота Манявського водоспаду сягає 18 метрів.
За оповідями місцевих жителів – це місце містичне, бо тут живуть мавки та нявки і якщо заночувати біля водоспаду, можна почути їх спів. Атмосфера тут і справді особлива, а особливо у теплу пору року.
Музей «Тіні забутих предків» в селі Верховина
![](http://portal.lviv.ua/wp-content/uploads/2016/05/101.jpg)
Хто не бачив легендарну стрічку неперевершеного Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», обов’язково подивіться, а потім приїжджайте до музею цього фільму та режисера, який розміщений у тій самій хатинці, де розгортались основні події стрічки.
За відчуттями – це наче раптом опинитися всередині фільму, стати учасником тих подій, відчути емоції головних героїв на собі…
Центр реабілітації бурих ведмедів
![](http://portal.lviv.ua/wp-content/uploads/2016/05/105.jpg)
Не лише людям іноді потрібна допомога, а й дужим велетням карпатських лісів. Саме цим займаються працівники центру реабілітації бурих ведмедів, який знаходиться неподалік ознра Синевир.
В центр привозять ведмедів, які перебували в неволі і з якими жорстоко поводились їх «хазяї». Працівники центру допомагають бурим красеням повернутися до нормального життя, після чого відпускають на волю.
Зараз в центрі перебуває 14 ведмедів різного віку.
Музей лісосплаву
![](http://portal.lviv.ua/wp-content/uploads/2016/05/103.jpg)
Не дивуйтеся, такий теж існує в Україні, а розкажуть вам тут про те, як раніше річкою ліс сплавляли. Водночас працівники музею так справно оповідують історії, що можна загубитися в часі.. Життя і побут горян досить своєрідні і цікаві, на жаль, вже трішки призабуті, але оживуть в уяві, коли безпосередньо знайомитесь з речами вжитку, посудом і всяким начинням, виготовленим з дерева. А ще у вас буде можливість побачити, так би мовити, професійний інструмент бокорашів (людей, що займалися сплавом лісу).
До речі, цей музей знаходиться не далеко від центру реабілітації бурих ведмедів.
Водоспад Бухтівець
![](http://portal.lviv.ua/wp-content/uploads/2016/05/104.jpg)
Щоб побачити водоспад Бухтівець необхідно спуститися в прохолодну бухту стрімкою піщаною стежкою в село Букове. Висота водоспаду вісім метрів і це ледь не єдиний водоспад в Україні, яким можна помилуватись і згори, і знизу з каньйону, а ще в ньому можна скупатися. Поруч є водоспад Крапельковий, набагато менший за свого брата, але теж гарний.
Інформацію взято з сайту:
tyachivnews.in.ua/novini/zakarpattya/7631-ckavo-top-5-msc-zakarpattya-malovdomih-dlya-turistv.html
Приємного відпочинку!