Автор: Alex S, 16.07.2016 11:54:07

Туристичний шлях "Метеорити Закарпаття"

Rest4U Туры Украина Индивидуальные туры Закарпатская обл. Туристичний шлях "Метеорити Закарпаття"

Туристичний шлях "Метеорити Закарпаття"
(до 150-ої річниці з часу падіння метеориту Княгиня)

Метеорит “Княгиня”, приземлився у 9 червня 1866 році в Закарпатті, о 17.00.
Місце падіння – широта: 48°54′ пн. ш., довгота: . 22°24′ сх. д.
Подолавши близько двохсот кілометрів, приблизно метеорит вибухнув на висоті 40 км над селом Княгиня, розпавшись на більш ніж 1.200 шматків, чим викликав короткочасний метеорний потік. Осколками обсипало значну площу в радіусі до 5 км. Основна маса метеоритного тіла (імовірно ядро), вагою в 279 766 грамів приземлилася у восьми кілометрах від села Княгиня, на схилі гори Стінка (1078 м) в урочищі Чорні Млаки.
Найбільша частина (біля 286 кг.) метеориту було знайдено в урочищі «Чорні млаки». Головна маса зберігається у Віденському музеї природничої історії, Австрія.
Тип метеориту: LL5 камяний, хондрит звичайний. Є найбільшим з-поміж знайдених в Європі метеоритів у новітній історії.
Клас метеориту: звичайний хондрит. Насьогодні зібрано понад 1000 індивідуальних екземплярів загальною вагою біля 500 кг

1866 року одного червневого вечора у небі над горами промайнув полум’яний шар. Вибух!!! І тисячі дрібних камінців розсипались околицями. При проходженні щільних шарів атмосфери його було видно у формі яскравого боліда над територією сучасної Словаччини (Ліптовський Мікулаш, Шариш, Земплин і Пряшев). Через кілька днів цей осколок був знайдений жителем села Княгиня Василем Крив'яником на глибині близько 2 метрів. При падінні ядро розпалося на дві майже однакові частини, вагою 141.833 і 137.933 грамів, а від останнього шматка відколовся ще осколок вагою 2.350 грамів. Незабаром про знахідку дізнався лісничий Великого Березного Антон Покорний, він викупив у Крив'яника знайдений метеорит «за два воли, які той сам вибрав». Згодом, Покорний - перепродав його Віденському імператорському музеєві (сучасний музей природознавства), в якому метеорит зберігається і досі.

У грудні 2009 року в старих архівних документах розкрилися нові дані про Княгиню, які вказують на важливу роль цього метеорита в розвитку гіпотези панспермії. Мова йде про публікації в науковому журналі «Sience» (1881 рік), у статті «Ч. Дарвін та відкриття доктором Ганом викопних решток організмів в метеориті», листування між Чарльзом Дарвіном та німецьким геологом Отто Ганом. У ній, зокрема, німецький вчений стверджував, що в ході досліджень метеоритних осколків Княгині, ним були виявлені частки позаземних коралів, паразитів і рослин. Дані були перевірені і повністю підтверджені відомим зоологом Вейнлендлером. Вся інформація про дослідження опублікована автором у книзі «Die Meteorite (crondrite) und ihre Organismen» (1880). Зацікавлений історіями про найбільший метеорит в Європі, на місці його падіння в 1892 році побував сам Жюль Верн.


Маршрут:
до урочища Чорні млаки можна йти з села Сіль до села Княгиня, до місця падіння метеориту йти близько 8 км. Стежка до урочища Чорні млаки йде повз карстові печери на схилах масиву Стінка, а буково-яворові праліси є одним з природних багатств не тільки Закарпаття, але і всієї країни! Отже, одразу за селом Княгиня, зверніть наліво – маршрут маркований, шукайте позначки на деревах. Стежка йде в гору, пролягаючи полями, з яких добре видно хребет Стінку і гору Княгиниця. За узліссям перед поворотом у буковий ліс є ще одне джерело. До Чорних млак дорога підіймається буковим лісом, повним затінку. В урочищі лісовою стежкою перейдіть на поляну, тут також є джерело і можна набрати смачної води. Звідси рухайтесь на північний схід, притримуючись маркованої позначками стежки. Стежка блукатиме лісом, галявинами, йтиме повз мальовничі скельні масиви. Після урочища Прислупець та дороги у грабово-березовому лісі, відкриється чудовий краєвид на хребет гору Явірник, а також гору Домашинський верх. Загальна протяжність маршруту складає близько 14 км. Це чудовий варіант для одноденної прогулянки, що триватиме від 4 до 7 годин, залежно від вашої фізичної підготовки та погодних умов.

Tourist route "Meteorite Knyahinya"Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Військовий туристичний маршрут «Лінія Арпада»

Опубликовано: 08.12.2015 21:21:02
УкраинаИндивидуальные турыЗакарпатская обл.

(Свалява-Уклин-Верхня Грабівниця-Підполоззя-Гукливе-Міжгіря-Синевир) Такий різновид відпочинку, як військовий туризм вже відпрацьований у Європі, де користується з

Конный тур

Опубликовано: 11.04.2014 15:30:10
УкраинаИндивидуальные турыЗакарпатская обл.

 2014 — год синей деревянной Лошади, символизирующей сочетание осмотрительности и огненной страсти.Добавление фотографийCopyright 2008-2018, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи