Автор: Alex S, 23.12.2015 17:44:12

Історико-етнографічний маршрут «Шлях Пинті»

Rest4U Туры Украина Индивидуальные туры Закарпатская обл. Історико-етнографічний маршрут «Шлях Пинті»

Легендарний опришок Григір Пинтя – це унікальна та неординарна постать. Його діяння прославлені в піснях та оповідках, а у Виноградівському районі розроблений туристичний маршрут, присвячений герою.
Румунія, то його Батьківщина, адже народився Григір в румунському селі Мегоаж, 25 лютого 1670 року, в сім’ї шляхтича. Ще замолоду виступив проти австрійського панування, а для селян став місцевим «Робін Гудом».
Зазнав численних переслідувань від влади. Прихисток знайшов собі на території Закарпаття, в селі Новоселиця, що на Виноградівщині. Там є місцина, яку називають Пинтьова яма, де і зараз можна побачити сліди перебування опришка.
Судилось йому прожити лиш 33 роки. 14 серпня 1703 року, під час атаки на Бая-Маре (Румунія), капітан Пинтя Хоробрий був застрелений біля вежі «М’ясників». Але слава про його подвиги та людська шана, досі живі, і пам’ять про нього не загинула.

Опис маршруту
Територія маршруту: с. Новоселиця (Виноградівський район)
Тривалість: 4-5 год.
Протяжність: 2-3 км.
Маршрут:Успенська церква – Пинтьова яма – гора Кобила
1. У Новоселиці Пинтя закинув в іконостас Успенської церкви свою сокиру, що є невидимою, і нібито вона щороку потроху виходить з іконостасу, а як зовсім вийде, то й Пинтя повернеться.За офіційними даними церква побудована 1669 року. Це – єдина дерев’яна церква готичного стилю в усьому Виноградіському районі та одна з наймініатюрніших в області. Зведена без жодного цвяху. За стилем пам’ятка відноситься до групи закарпатських дерев’яних храмів регіону Потисся, в яких з найбільшою повнотою виразився дух готичної архітектури. У церкві знаходиться настінний живопис XVII століття, який є унікальною пам'яткою мистецтва. Він органічно поєднується з архітектурою храму.
2. Є в новоселицькому лісі місцина, яку називають Пинтьова яма. Саме тут розташована і криниця із цілющою водою. Сам Пинтя лікував нею свої рани. Там і зараз можна побачити сліди перебування опришка. Збереглася і велика кам’яна плита, що слугувала йому за стіл, й печери, де він жив.3. З гори Кобила, за легендами, Пинтя розбив Хустський замок. Зібрав військо з двохсот таких, як він, легіників, наказав змайтрувати собі з в'яза дерев'яну гармату й затягти її в ковані залізні обручі, а ядра для неї робити з каменю. Витягли опришки гармату на гору Кобилу, що стоїть на другому березі Тиси, навпроти Хустського замку, і поставили там на величезний камінь. Пинтя націлив гармату просто на замок і вистрелив. Але ядро тільки зірвало дах. Тоді пани покрили замок насмоленим полотном, щоб Пинтя думав, ніби замок лишився цілий. А Пинтя коли побачив, що замок стоїть наче непошкоджений, то дуже розсердився і насипав пороху ще більше в гармату. Потім ще раз прицілився й цим другим пострілом вщент розбив замок.

Контактна інформація:

Горнецкі Валентина Василівна (розробник маршруту, спеціаліст з туризму),

тел. 0634153035, e-mail: valen.hornetski@gmail.com


Контактная информация: тел. 0634153035, e-mail: valen.hornetski@gmail.com

Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Туристичний маршрут «Мінеральні води Закарпаття»

Опубликовано: 08.12.2015 22:02:37
УкраинаИндивидуальные турыЗакарпатская обл.

Ужгород-Плоске-Поляна-Голубинне-Свалява-Неліпино-Шаян-Драгово-Сойми-Келечин Сьогодні все більше людей прагнуть відпочивати не просто як туристи, а з користю для зд

Туристичний шлях "Метеорити Закарпаття"

Опубликовано: 16.07.2016 11:54:07
УкраинаИндивидуальные турыЗакарпатская обл.

Туристичний шлях "Метеорити Закарпаття" (до 150-ої річниці з часу падіння метеориту Княгиня) Метеорит “Княгиня”, приземлився у 9 червня 1866 ро

Туристичний маршрут «Сонячні годинники Закарпаття»

Опубликовано: 30.11.2015 19:51:17
УкраинаИндивидуальные турыЗакарпатская обл.

Туристичний маршрут: «Сонячні годинники Закарпаття» Сонячний годинник — пристрій для вимірювання часу за зміною довжини тіні від гномону та її руху по циферблату.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи