Автор: Alex S, 06.04.2011 20:11:44

Ужанський Національний природний парк

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Великоберезнянский район Велыкый Березный Ужанський Національний природний парк

Витік річки Уж, який знаходиться в мальовничому Закарпатті. Заповідників «Стужиця» і «Тихий» (1908) були створені з метою охорони лісів ще на початку ХХ століття, за часів Австро-Угорщини. Ужанський національний природний парк був створений на базі регіонального ландшафтного парку «Стужиця», який є членом Європейської федерації особливо охоронюваних природних територій «EUROPARC» зараз.
Тепер Ужанський національний природний парк є невід"ємною частиною першого у світі трилатерації українського-польсько-словацького біосферного заповідника «Східні Карпати», який входить до Світової мережі біосферних заповідників ЮНЕСКО. Паркова зона складає 39 159,3 га, в тому числі 4 904,6 га постійно, покладену на неї. Функціональні ділянки землі постійно виділяється, розподіляються наступним чином: захист - 3530,5 га (23,7%), керований відпочинок - 5146,4 га (34,5%), постійний відпочинок - 89,1 га (0,6%), економічні - 6138,6 га (41,2%).
Основна мета створення парку є збереження, відпочинку та раціонального використання природних ландшафтів східного Бескиду. Колектив Ужанського національного природного парку робить все краще, що працювати заради досягнення благородної мети за будь-яких обставин. Все підпорядковується до цієї високої мети: оригінальні природні ландшафти парку, унікальні лісові екосистеми, багата флора і фауна, величезна кількість пам"яток культурної та історичної спадщини.
Майже 900 порід вищих судинних рослин, більше 300 лишайників, 143 моховитих, 55 порід грибів і 164 порід бур"янів ростуть на території парку. 56 порід судинних рослин занесені до Червоної книги Закарпаття, 43 порід включені до Червоної книги України та двох порід - до Міжнародної Червоної. У липні 2007 р. понад 3 000 га буково-ялицевих лісів, платан «букові ліси Карпат» включені до списку всесвітньої природної спадщини. Знайдено 231 порід тварин на території парку, у тому числі 30 порід включені до Червоної книги України, та 12 порід - у Міжнародний Червоний список. Тут багато цікавих природних об"єктів , на території Ужанського національного природного парку. Крім того Є багато бажаючих відвідати місце падіння метеорита. Найбільший фрагмент з вагою 279 кг перебуває в урочищі Чорні млаки. Люди які бажають спробувати кришталево чисту воду, таку як «Нафтуся», «Нарзан», «Есентукі» мінеральні джерела приводять до мальовничих сел таких як Стужиця, Кострино, Сіль і Ужок. Крім того,до найбільшого «дідо-дуб», що отримав звання з найстаріших в Україні. Приваблює численних туристів в селі Стужиця. Окружність його стовбура перевищує 9, а висота - 30 метрів, і фахівці оцінюють вік цього гіганта в 1000 років.
Особи, зацікавлені у пізнанні приваблює старі архітектурні пам"ятки Закарпаття з досконалою красою і вишуканою різьбою - дерев"яні храми в Бойкі і лемків стиль, побудований в XVII-XVIII століть. Перш за все це церкви Покрова Божої Матері (1645) в селі Кострино, Св. Іоанна Хрестителя (1679) в селі Сухий, Святого Архангела Михайла (1745) в селі Ужок, Санкт-Великий Василь (1703) в селі Сіль, Михайлівський Чудотворець (1655 ) у селі Гусний, Святого Архангела Михайла (1700) в селі Вишка, а також церкви XVIII століття в селі Домашньо побудований в стилі Закарпатських дерев"яних храмів з елементами бароко.
Важливо, що Ужанський національний природний парк має потужну рекреаційно-туристичний потенціал використовуватися круглий рік. Зокрема, гірськолижним базами «Красія», «Щербин», «Ужок» з сучасним кафе і бар, підйомники функціонують. Зелений туризм активно розвивається, заходи для відкриття піших переходів кордону з Польщею і Словаччиною приймаються, 17 старих туристичних маршрутів оновлюються; ряд нових маршрутів організовано. Парк і колектив його працівники живуть насиченим і яскравим життям.


Бацко Дмитро
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Великоберезнянський край. Відпочинок в Закарпатті

Опубликовано: 10.12.2010 9:06:24
Закарпатская обл.Великоберезнянский районВелыкый Березный

Великоберезнянський край – один з наймальовничіших куточків Карпат. В різні пори року можна відпочити по різному.

Чорноголівська церква

Опубликовано: 28.05.2011 12:44:45
Закарпатская обл.Великоберезнянский районВелыкый Березный

ПАМ’ЯТНИК АРХІТЕКТУРИ 17-го ст.   Чорноголівська церква   С.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи