Автор: Alex S, 10.12.2010 9:06:24

Великоберезнянський край. Відпочинок в Закарпатті

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Великоберезнянский район Велыкый Березный Великоберезнянський край. Відпочинок в Закарпатті

Великоберезнянський край – один з наймальовничіших куточків Карпат.
В різні пори року можна відпочити по різному. Зимою – гірські лижі, літом – пішохідні маршрути, весною і восени найкраще відвідати історичні місця, пам’ятки архітектури.
Великоберезнянський район - це вишукана естетичність гірських ландшафтів,лісисті гори, квітучі полонини, швидкоплинні ріки,сріблясті джерела цілющих мінеральних вод.Район розташований в гірському масиві Східних Карпат. Його площа становить 800км2. Понад 48 відсотків території району, а це 39159 га, займає Ужанський національний природний парк, який входить до складу міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати".
Великоберезнянський район відноситься до Ужанського національного природного парку, створеного Україною, Польщею і Словаччиною. До місця стику цих трьох держав – гори Кременець проведено туристичний маршрут.

Особливе надбання Великоберезнянщини-це шедеври народного дерев"яного зодчества - триверхі шатрові церкви. Дерев"яні храми,що збереглися до сьогодні,відносяться переважно до 17-18ст.Більшість із них-своєрідні візитні картки Закарпаття.У районі чимало архітектурних пам"яток. Найбільшу цінність мають дерев"яні храми і церкви: Миколаєвський у с.         Гусний (1655р.),Миколаївський у (1700р.), Покровський у с.Кострино (1761р.), Предтеченський у с.Сухий(1769р.), Васильківський у с.Сіль (1777р.), Миколаївський у с.Чорноголова (1794р.), та Ганни у с.Буківцьово (1791р.). Усі вони є зразками бойківської школи дерев"яної монументальної архітектури,прикрашені різьбою та орнаментами. Окремо пам"ятками архітектури оголошено дзвінниці Ужоцького, Михайлівського, Гуснянського Миколаївського та Чорноголівського Миколаївського храмів.
На території Ужанського національного природного парку також  багато памяток архітектури, це церкви XVII-XVIII ст.. У кінці XVX ст. тут існувало 20 деревяних церков, але частина з була зруйнована і до нині збереглось тільки 11 храмів. До пам’ятки цієї епохи можна віднести Велиберезнянську греко-католицьку церкву побудовану 1792 року.
У Малому Березному знаходиться василіанський монастир Святого Миколая, побудований на чернечій горі 1752 року. В монастирі знаходиться чудотворна ікона Матері Божої, подарована у 1926 році Папою Римським. Кожного року тут проходить хресна дорога, яку відвідують люди з України і Словаччини.


Набуває розвитку туристичний і рекреаційний бізнес. Популярним є наявність території району туристично-рекреаційних об"єктів: на околиці с. Кострино - «Дубовий гай», готель»Верховинський двір»,гірськолижна база»Ужок ГЛБ», у с. Вишка-пансіонат "Урочище", база відпочинку "Олімпія-Красія" та понад 20 приватних будинків для прийому туристів. Чудові зони відпочинку знаходяться вздовж р.Уж та Лютянка, хребта гори Яворник та біля гірських потоків.
Особливого значення набувають щорічні змагання з мотокросу, які проводяться в районному центрі Великий Березний,а точніше в урочищі Термачув. На ці змагання з"їжджаються учасники не тільки з різних регіонів України, а й навіть із-за кордону. Усі відвідувачі змагань отримають приємний відпочинок та багато незабутніх емоцій від даного заходу.
Повертаючись додому, потрібно обов"язково відвідати парк,який розташований в самому центрі Великого Березного. Цей парк був засаджений ще у 1831 році. На його території ростуть рідкісні види дерев та кущів,які занесені до Червоної Книги України.

 

А хто хоче дізнатись про край більше, може відвідати міні музей, що знаходиться у Великоберезнянській школі.

Найбільш популярними у Великому Березному є пішохідні маршрути.
Хребет Яворник – це одне з найцікавіших місць північно-західних Карпат.
На краю хребта діє приют для туристів. Будинок збудований в 1936-1938 рр. в період Чехословаччини. Архітектура побудови зберігає в собі історичну культуру туризму того часу і чудово вписується в природну красу гір і тепер. Цей комплекс багато років успішно виконує свої функції. За плату ви зможете тут переночувати, обігрігрітися, приготувати їжу і просто відпочити. Взимку тут можна покататися на лижах.
Багато туристів з України, Європи і Америки відвідують цей заклад.

Влітку в годині ходьби від центру В.Березного ви опинитесь в чудовому місці – Єниво озеро. Це невелике за розміром озеро-ставок приваблює багато людей. Тут можна відпочити серед природи і поплавати в жарку погоду.

У Великоберезнянського району рекреаційно-туристичний потенціал досить великий. Всі населені пункти знаходяться у гірських долинах і сполучені автомобільними і залізничними шляхами. Район є легко доступним, адже у Малому Березному знаходиться митний прохід – Убля.Ганчак Олександр, Коваль Ольга


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Чорноголівська церква

Опубликовано: 28.05.2011 12:44:45
Закарпатская обл.Великоберезнянский районВелыкый Березный

ПАМ’ЯТНИК АРХІТЕКТУРИ 17-го ст.   Чорноголівська церква   С.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи