Автор: Alex S, 25.11.2010 19:01:10

Свято пива «Октоберфест»

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Мукачевский район Карпаты Свято пива «Октоберфест»

Октоберфест (нім. Oktoberfest, досл. «Свято жовтня»; простонародне нім. d’Wiesn, від нім. Wiese «лука», назви місця, де проводиться свято) — найбільший пивний фестиваль у світі. Проходить в Мюнхені щороку (з 1810 року) наприкінці вересня — на початку жовтня і триває два тижні.
Свято пива «Октоберфест» являє собою традиційний парад мюнхенських і баварських броварень (інші пивні компанії до участі у фестивалі не допускаються), а також двохтижневий бенкет-гулянку в спеціально влаштованих на традиційному місці майданчику «Луг Терези» (нім. Theresienwiese, Терезієнвізе) великих шатрах – пивних павільйонах. Напр., 2008 року, коли фестиваль проводився в 175-е (від 20 вересня по 5 жовтня), таких наметів було 14, місткістю до десяти тисяч відвідувачів кожен.
Вперше Октоберфест було проведено в жовтні 1810 року з нагоди одруження кронпринца Людвіга та принцеси Терези Саксонської–Гільдбургхаузької, саме тому воно іменується серед дійсних знавців ще святом Людвіга I.  Відтоді місцеві пивовари розставляють свої намети на щорічній основі. Проведення свята переривалося лише під час Першої та Другої світових воєн.
На цей час виробився своєрідний ритуал організації святкувань, який включає обов"язковий парад броварень першого дня Октоберфесту та церемонію безпосередньо відкриття свята опівдні. Парад броварень являє собою проходження повз очі натовпу глядачів яскраво вбраних возів-потягів окремих баварських броварень, що супроводжується як запальними народними мелодіями, так і виголошенням інформації про досягенення броварні за минулий рік. Після потягів броварень зазвичай проходять відомі мюнхенці, а потім – народні творчі колективи (з недавнього часу дозволено проходження також іноземним фольклорним ансамблям, переважно з сусідських Чехії, Польщі тощо). Кульмінацією церемонії відкриття Октоберфесту є відкоркування першої діжки пива і здмухування піни з першого кухля пива особисто бургомістром Мюнхена. На церемонію відкриття прийнято приходити в баварських народних костюмах (навіть організатори свята вдягнуті в традиційні вельветові шорти або штані на підтяжках та жилети і яскраві капелюхи, увінчані пір"ям).
До різних сортів пива, яке наливають у традиційні «октоберфестівські» кухлі (бл. 1 л.), подають традиційні ж баварські ковбаски, а також солоні кренделі. Відмітною рисою октоберфестівських офіціантів (кельнерів) є утримання великого числа кухлів у руках (до 10 в одній руці).
Відвідувачів розважають музикою, співами, народними баварськими танцями, розіграшами та іншими веселощами. Закінчення святкування в октоберфестівському шатрі знаменується загальними співами баварських пісень і танцями.
Паралельно з бенкетами в шатрах вирує ярмарок на Терезієнвізе, працюють атракціони.
На сьогодні Октоберфест є візитівкою Мюнхена. У 2000-х рр. Октоберфест щороку відвідувало бл. 4~6 млн. чол., значну кількість з яких становили іноземні туристи.

 Кролик А.М.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Фестиваль Гуцульська бринза. Тури в Карпати

Опубликовано: 25.11.2010 18:44:51
Закарпатская обл.Мукачевский районКарпаты

12  вересня в гуцульському, славетному Закарпатському місті Рахові  відбувся очікуваний любителями гарного етнічного відпочинку ХІ- тий районний фести

Монблан – вершина Європи

Опубликовано: 02.01.2011 16:50:07
Закарпатская обл.Мукачевский районКарпаты

З самого дитинства Орас  Бенедикт Соссюр був зачарований красою величного гірського масиву, сьогодні відомого, як Монблан - вершина Альп.

Отдых в Карпатах - Санаторий "Карпати"

Опубликовано: 01.04.2010 20:44:51
Закарпатская обл.Мукачевский районКарпаты

Цей прекрасний санаторій розташований в одному  з наймальовничіших курортних куточків - на південному схилі  Лісистих  Карпат,  у  Свалявській улоговині,  на  висотіДобавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи