Автор: Станіслав Данко, 19.10.2011 20:20:29

Православний Свято-Благовіщенський храм

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Хустский район Хуст Православний Свято-Благовіщенський храм

Хуст – старовинне закарпатське місто зі славетною історією, давніми культурними традиціями та мальовничою природою. Історично склалося так, що на цій чудовій землі з давніх-давен компактно вжилися багато різних за культурою та релігією національностей. Тому у Хусті ми можемо знайти чимало визначних місць та споруд, які належать до зразків як української, так і угорської, словацької та румунської культури.
Серед цих величних споруд яскраво виділяються прекрасні храми, яких на Хустщині чимало. Одним з таких воістину священних місць є Православний Свято-Благовіщенський храм.
Цей храм, що являє собою важливе сакральне місце для всієї православної громади м.Хуст, був збудований ще в 1929 році на земельній площі, подарованої власником маєтку Михайлом Палканинцем, на кошти та пожертви вірян. Важливу роль в процесі прийняття рішення про побудову нового храму відіграв Преподобний Олексій (Кабалюк). Храм повинен був стати заміною старій дерев’яній церкві, що вже не могла вмістити велику кількість прихожан. Будівництво почалося 7 квітня 1925 року на свято Благовіщення Божої Матері після освячення першого каменю. Перша літургія відбулася 14 жовтня 1929 року в свято Покров Божої Матері. Освятили храм Серафим, єпископ Сербський і Карпаторуський (1928-1930 рр.) і Горазд, архієпископ Празький і всієї Чехословаччини.
Першим настоятелем храму став той же Преподобний Олексій (Кабалюк). Це був чоловік, який за власні переконання та віру був цькований австро-угорською владою та у 1918 році ув’язнений разом з іншими 34-ма борцями за православну віру.
21 серпня 1964 року рішенням сесії Хустської міської ради за храм був знятий з обліку. Було вирішено релігійну громаду перевести у Вознесенський собор, а приміщення Благовіщенської церкви розібрати і матеріал використати для будівництва школи. Всі паркани навколо храму владою було зруйновано. У 1964 році відбулися зміни в керівництві Радянського Союзу і, можливо це й врятувало храм від руйнування. Після довгих домагань віруючих у червні 1970 року настоятелем храму був призначений протоієрей Іоанн Вучкан. За словами віруючих храм був у жалюгідному стані. У 2004 році завершилася добудова храму. Він став просторішим, гарно розписаним. У 2007 році повністю замінено покриття даху і куполів добротною жерстяною покрівлею, пофарбовано стіни, облагороджено прилеглу до храму територію. Храм є духовним джерелом для хустян, а також чудовою архітектурною окрасою нашого міста. Він служить і буде служити для сьогоднішніх і майбутніх поколінь. Храм є не тільки визначним духовним серцем Хуста, але й по праву може бути включений до списку туристичних маршрутів. Його можна відвідати у вихідні дні та в дні релігійних свят.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Тури в Карпати. Долина нарцисів

Опубликовано: 11.04.2010 11:57:53
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Минулого року в травні 2009 р. я мала можливість поїхати на Хустщину на найвідоміше місце Хустського району поблизу с. Кіреші що на 5 км. на північ від Хуста.

Долина нарцисів. Тури Закарпаттям

Опубликовано: 14.10.2010 20:38:00
Закарпатская обл.Хустский районХуст

«Долина нарцисів» - заповідний масив, він знаходиться в урочищі Кіреш в 4 км. Від м. Хуст в Закарпатській області .

Отдых в Карпатах. Долина нарциссов

Опубликовано: 28.05.2010 19:31:33
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Долина нарциссов находится возле г. Хуст в урочище Киреш, в западной части Солотвинской котловины. С 1979 года эта местность включена в Карпатский биосферный заповедник.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи