Автор: Alex S, 26.09.2010 17:18:22

Кам"яна церква 14-15 ст. Відпочинок на Закарпатті

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Хустский район Хуст Кам"яна церква 14-15 ст. Відпочинок на Закарпатті

ЦЕРКВА СВЯТОЇ ЄЛИЗАВЕТИ ХІV – XV ст. В МІСТІ ХУСТ
 
У центрі древнього міста Хуст стоїть величава пам"ятка архітектури, яка завжди цікавила подорожуючих — це кам"яна церква Святої Єлизавети. Ця споруда збудована у XIV-XV століттях. Храм був не тільки духовним осередком хустян, а й захисником від ворогів. Про це свідчать зовнішні мури й підземні виходи до річки Хустець. Але, на превеликий жаль, вони уже давно пристосовані під склади чи засипані.
Як відомо, значної реконструкції церква зазнала лише у 1774-1783 роках. Тоді ж було зроблено різану кам"яну підлогу, яка збереглася до сьогодні і вражає нас своєю вишуканістю.
Також історично цінними й цікавими є середньовічні фрески із зображенням святого Іштвана Ласла і герцога Імре що зберігаються у церкві. Вони розміщені на північній стіні храму. Як відомо під підлогою у Єлизаветинській церкві поховано мощі Довгого Дєрді, Петрівці Комо Симонії й герцога Пекрі Лавренца. Відомо, що Довгий Дєрдя був кріпосним (замковим). Помер він у 1708 році. Петрівці Комо Симонія жила в 1662-1708 роках, а герцог Пекрі Лавренц — був куруцом - генералом. Він помер у 1709 році. Їхні імена також увіковічені на мармурових плитах 18 червня 2006 року за ініціативи Угорського інституту військової історії.
Ще одним цікавим елементом цієї церкви є її старовинні дзвони що зберігаються й по сьогодні при церкві, а також чаша для причастя і одна з тарілок для роздавання хліба. Як відомо найбільший дзвін датується 1683 роком, а найменший — 1587роком. Чаша ж для причастя і одна з тарілок для роздавання хліба були подаровані церкві Бетленом Іштваном у 1640 році. Це унікальні речі які зберігаються при церкві і є безцінними для історії.
Якщо звернутися до історичних джерел і народних переказів які зберегли свідчення, що стосуються церкви, то зустрічаємо інформацію, що дзвін на дзвіниці Єлизаветинської церкви був доставлений із Хустського замку. За доводами інших дослідників, дзвін був перевезений із Хустського замку саме після його руйнування, внаслідок вибуху в пороховому складі. За однією із версій в який влучила блискавка в 1766 році. Але ця версія не доведена.
Впродовж  віків у церкві Святої Єлизавети молилися представники різних релігійних конфесій. На даний момент у Єлизаветинській церкві проводять триби адвентисти сьомого дня. Хоча їх громада нараховує всього близько 200 людей, вони є досить згуртованими і зберігають цю історичну пам"ятку у належному стані.
Як бачимо ця церква була і є не тільки релігійною спорудою, а й виконувала захисну функцію у роки війни, а на даний момент є релігійною та архітектурною прикрасою старого міста. Відвідання цієї споруди приносить море вражень та зачаровую середньовічними ідеалами.
 
 


Андрійцьо Д.В.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Отдых в Карпатах. Долина нарциссов

Опубликовано: 28.05.2010 19:31:33
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Долина нарциссов находится возле г. Хуст в урочище Киреш, в западной части Солотвинской котловины. С 1979 года эта местность включена в Карпатский биосферный заповедник.

Отдых в Закарпатье. Заповедник «Долина нарциссов»

Опубликовано: 25.03.2010 19:55:33
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Долина нарциссов – уникальное творение природы. Единственное место в мире, где горный цветок  - нарцисс растет в долине всего 200 м над уровнем моря.

Долина нарцисів: зникаюче диво

Опубликовано: 30.12.2010 19:03:52
Закарпатская обл.Хустский районХуст

У весняні дні білосніжне квіткове бачення збирає безліч людей всього в 4,5 км від закарпатського міста Хуст і в 110 км від Ужгород

Закарпатец из бутылок шампанского построил себе дом

Опубликовано: 14.08.2012 15:13:39
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Закарпатцы очень талантливые люди. Руки у них, действительно, золотые. Казалось бы простые вещи вокруг, но в руках настоящего мастера они становятся произведением искусства, а то и домом. . .

Православний Свято-Благовіщенський храм

Опубликовано: 19.10.2011 20:20:29
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Хуст – старовинне закарпатське місто зі славетною історією, давніми культурними традиціями та мальовничою природою.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи