Автор: Марія Кустрин, 01.05.2013 18:51:10

"Красне поле" як символ історії

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Хустский район Хуст "Красне поле" як символ історії

 Меморіальний парк «Красне поле» знаходиться неподалік міста Хуст. Для закарпатського народу це місце, щор сьогодні асоціюється із захистом деражвного утворення Карпатська Україна, місце захисту закарпатської держави і місце героїчної загибелі її нечисленних захисників. 

Територія Карпатської України охоплювала площу нинішньої Закарпатської області, окрім міста Чоп та Лекаровце. У 20-30-их роках минулого століття ці землі входили до Чехо-Словаччини. Однак у вересні 1938 року проголошується автономія Підкарпатської Русі, а в березні 39-го вона здобуває незалежність. Разом із незалежністю закарпатці отримали власний сейм і навіть прийняли свою Конституцію, що символізувало одвічне прагнення до звільнення від загарбницького і насильницького панування іноземців.

Хай незалежна Закарпатська держава проіснувала всього кілька днів, але українці показали, що вони вміють і будуть до кінця відстоювали власну державу. У березні 1939 року угорські війська завдали поразки нашому війську за 12 км від Хуста (власне, це місто і було столицею Карпатської України) на Красному полі. Наше військо налічувало зо дві тисячі січових стрільців та стільки ж солдатів чехословацького війська. Тут, на Красному полі, відбувся бій між слабо вишколеними й так само слабо озброєними захисниками Карпатської України - воїнами Карпатської Січі та добре вимуштрованою армією фашистських загарбників. Само собою зрозуміло, що сили і в кількості, і в озброєнні були геть нерівні.
Повторивши подвиг героїв Крут, молоді січовики першими в Європі чинили озброєний опір фашистським окупантам і віддали свої життя за свободу рідної землі.
Символічно, що відзначення Дня Державного Прапора України вже кілька років поспіль відбувається на Красному Полі, бо ж тут відстоювалися принципи Соборності України.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Отдых в Карпатах. Долина нарциссов

Опубликовано: 28.05.2010 19:31:33
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Долина нарциссов находится возле г. Хуст в урочище Киреш, в западной части Солотвинской котловины. С 1979 года эта местность включена в Карпатский биосферный заповедник.

Страусиная ферма на Закарпатье

Опубликовано: 13.05.2010 21:27:17
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Экзотичная африканская птица притягивает людей на страусиную ферму, которая  находится на окраине г.

Тури в Карпати. Долина нарцисів

Опубликовано: 11.04.2010 11:57:53
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Минулого року в травні 2009 р. я мала можливість поїхати на Хустщину на найвідоміше місце Хустського району поблизу с. Кіреші що на 5 км. на північ від Хуста.

Православний Свято-Благовіщенський храм

Опубликовано: 19.10.2011 20:20:29
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Хуст – старовинне закарпатське місто зі славетною історією, давніми культурними традиціями та мальовничою природою.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи