Автор: Alex S, 26.09.2010 12:24:42

Церква Св. Анни у Хусті. Відпочинок в Закарпатті

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Хустский район Хуст Церква Св. Анни у Хусті. Відпочинок в Закарпатті


 
Місто Хуст  одне із визначних міст Закарпатського краю. Якщо розібратися з його історією, то вона дуже довга і багата на різні події. Місто Хуст було навіть столицею Карпатської України , та багате це місто не лише на історію а на визначні місця та пам’ятки культури і архітектури.
Серед визначних місць і пам"яток архітектури слід звернути увагу і на споруди які виконували не лише громадські функції, а були духовними осередкам хустян ( як відомо більшість споруд виконували не лише свої прямі функції, а безпосередньо і захисну функцію).
Такою визначною і цікавою та достойною нашої уваги є римо-католицька церква яка розміщена у центрі міста. Щодо історії виникнення цієї пам"ятки  яка цікавить всіх подорожуючих містом, то джерела нам наводять дуже цікаві дані.  Як видно із джерел то на побудову цієї архітектурної пам"ятки общині було надано дозвіл 10-го  серпня 1799 року. Церкву було побудовано із каміння, що завозили  із східної частини замку. А як відомо ця частина замку в 1766 році  згоріла внаслідок вибуху пороху. За однією з версій в  це сховище ударила блискавка,  що призвело до жахливої пожежі і руйнації замку. Також окрім права на завезення каміння із замкової церкви, було дозволено перенести у новозбудований храм дзвін і годинник із замкової годинникової вежі, що також є безцінною реліквією міста.
На стінах церкви Святої Анни зберігається напис, що є цінним і несе всобі історичну цінність та є цікавим через своє оригінальне написання  латинською мовою: “Це частина замку Хуст, зруйнованого, але непереможеного більш сильного у престолі живого Бога”. Цей напис на стінах, як свідчать архівні  документи 1802 року, звелів зробити ксьонз піаністичного ордену  Вікентій Шимеліус (Шимоншич).
Зараз зберігається у церкві стародавня ікона Святої Анни, яку в 1859 році подарували церкві її парафіяни і вона збереглася у своєму оригінальному вигляді і зараз є великою цінністю храму. Ще однією цінністю, що також була подарована парафіянами церкви у 1859 році є позолочена монстація для Святих Дарів. Та інші цінності, що зберігаються у церкві і є цікавими для подорожуючих паломників та туристів.
Лихтей Віктор


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Закарпатец из бутылок шампанского построил себе дом

Опубликовано: 14.08.2012 15:13:39
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Закарпатцы очень талантливые люди. Руки у них, действительно, золотые. Казалось бы простые вещи вокруг, но в руках настоящего мастера они становятся произведением искусства, а то и домом. . .

Страусиная ферма Хуст

Опубликовано: 26.11.2010 19:43:21
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Одним из самих интересных мест Закарпатской области является Страусиная ферма , которая расположена на окраине города Хуст, возле объездной дороги.

Отдых в Карпатах. Страусинная ферма

Опубликовано: 01.04.2010 21:06:51
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Одной из достопримечательностей города Хуст, пользующейся завидным интересом у туристов, с недавнего времени является ферма по разведению страусов, расположившаяся на оДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи