Автор: Галина Фенинець, 10.10.2011 22:00:00

Хустська синагога як одна з найстаріших сакральних споруд Закарпаття

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Хустский район Хуст Хустська синагога як одна з найстаріших сакральних споруд Закарпаття

 Хуст – одне із найкрасивіших міст Закарпаття. Воно завжди приваблювало своєю загадковістю та великою кількістю історичних пам’яток. Слід згадати Долину нарцисів (унікальна тим, що тут єдине в світі поле, де росте нарцис вузьколистий), Хустський замок, який вже давно зруйнований, Костел Святої Єлизаветти та церкву Святої Анни. Але в цій статті хотілося б розповісти про унікальну споруду – стару синагогу 1872 – 1875 рр. (Синагога – від грецького слова синагоге – збори, місце зборів, зібрань). Може не така древня, як хотілось би, але дуже гарно розписана. Кажуть, одна з не багатьох діючих в радянські часи.

Хустській синагозі близько 150 років. Це єдина синагога в Закарпатті, яка постійно діяла з часів свого заснування. Під час Другої Світової війни в ній зберігалося речі євреїв, яких вивезли німці. Після 1945 року, повернувшись з ГУЛАГу, євреї їх забрали. За часів Радянського Союзу синагогу кілька разів намагалися силою забрати під клуб взуттєвої фабрики. Але стійкість єврейських жінок, які чергували під синагогою цілодобово, не дозволила її зайняти. Кількість людей, які приходили на молитву була настільки велика, що в синагозі не вистачало місця і євреї були змушені наперед купувати місця. Вже більше 10 років працює єврейська недільна школа, у якій євреї навчаються наступним дисциплінам: івриту, історії Ізраїлю, культурі єврейського народу.


Споруда побудована за всіма канонами іудейської релігії. Біля східної частини знаходиться ковчег завіту ( дерев’яна, оббита золотом скринька) із сувоями Тори (священна книга іудеїв), попереду підвищення для їх читання. Синагога має 9 куполів, які вкриті дранкою, 2 зали для молитви, балкон для молитви жінок. Приміщення для жінок відділене від приміщення для чоловіків решіткою. Ковчег завіту знаходиться в кожній синагозі, як і в Хустській – це точна копії Єрусалимського.
Біля самої синагоги досить часто будувалася лазня, яка була обов’язковим атрибутом обряду. Тут проводилося омовіння – очищення водою різних частин тіла, перед тим, як увійти до синагоги чи почати молитву.
Синагогу досить часто відвідують туристи з інших країн. Двері її відкриті для гостей як в будні, так і в святкові дні.

Галина Фенинець


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Отдых в Закарпатье. Заповедник «Долина нарциссов»

Опубликовано: 25.03.2010 19:55:33
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Долина нарциссов – уникальное творение природы. Единственное место в мире, где горный цветок  - нарцисс растет в долине всего 200 м над уровнем моря.

Долина нарцисів. Тури Закарпаттям

Опубликовано: 14.10.2010 20:38:00
Закарпатская обл.Хустский районХуст

«Долина нарцисів» - заповідний масив, він знаходиться в урочищі Кіреш в 4 км. Від м. Хуст в Закарпатській області .

Тури в Карпати. Долина нарцисів

Опубликовано: 11.04.2010 11:57:53
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Минулого року в травні 2009 р. я мала можливість поїхати на Хустщину на найвідоміше місце Хустського району поблизу с. Кіреші що на 5 км. на північ від Хуста.

Отдых в Карпатах. Долина нарциссов

Опубликовано: 28.05.2010 19:31:33
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Долина нарциссов находится возле г. Хуст в урочище Киреш, в западной части Солотвинской котловины. С 1979 года эта местность включена в Карпатский биосферный заповедник.

Долина нарцисів: зникаюче диво

Опубликовано: 30.12.2010 19:03:52
Закарпатская обл.Хустский районХуст

У весняні дні білосніжне квіткове бачення збирає безліч людей всього в 4,5 км від закарпатського міста Хуст і в 110 км від УжгородДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи