Автор: Alex S, 03.11.2011 21:04:30

Підводна охота на Закарпатті !?

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Ужгород Підводна охота на Закарпатті !?

"Пірнати в Ужгороді чи на Закарпатті?" — зазвичай в'їдливо усміхаються скептики, особливо ті, котрим пощастило неодноразово відпочивати "за бугром". Тим не менше, це не вигадка. Адже, суть підводного плавання у, вибачте за тавтологію, плаванні, тобто у пірнанні на затримці дихання чи із додатковими дихальними пристроями. Звичайно, що краса підводного світу відіграє не найменшу роль. Та це не означає, що дайвінгом та підводним полюванням на Закарпатті займатися не можна. Тим більше, що у нас є дуже цікаві місця, як-от озеро у селі Дідово Берегівського району, в якому, крім щуки, судака, карпа, білого амура можна побачити ще й медуз!

Пре це у прес-центрі "Закарпаття" розповіли представники Ужгородської міської федерації підводних видів спорту та підводної діяльності, яку рік тому створили ентузіасти, аматори-екстремали. За словами Сергія Дмитрієва, голови федерації, на Закарпатті досить багато людей пірнають та займаються підводним полюванням, та зазвичай вони не пересікаються між собою. Саме тому виникла ідея створити організацію, котра об'єднала б людей за інтересами, аби вони могли ділитися власним досвідом, підвищувати рівень і навіть спільно проводити вільний час. На сьогодні Ужгородська "підводна" федерація нараховує 16 постійних членів. До речі, інформація для тих, хто бажає долучитися до членів: вступний внесок становить 300 гривень, а щорічний — 100. На час тренувань членів забезпечують спорядженням. Далі, якщо є бажання, необхідність і, звичайно, гроші, можна купити своє особисте. Комплект дайвера складається із гідрокостюму, панчох, ласт, перчаток, маски, аквалангу, ножа і пояса із додатковими вантажами. Якщо людина бажає займатися фрідайвінгом (тобто не дихати киснем із балонів, а пірнати на затримці дихання), то замість аквалангу їй видається трубка. Наші закарпатські фрідайвери затримують дихання в середньому на 2-2,5 хвилини, а деякі — і на 4,5! Підводний мисливець до комплекту фрідайвера повинен мати спеціальну рушницю (влучає в рибу стрілами, один кінець якої тримається на мотузці). До речі, тут варто відзначити, що полювання на рибу із аквалангом суворо заборонено і вважається бракон'єрством.

До речі, про бракон'єрів. Як повідомив інший учасник прес-конференції Сергій Свида, плаваючи у закарпатських водоймах, іноді можна побачити шокуючі картини. Наприклад, величезну кількість риболовних сіток. Крім того, що за їх допомогою масово знищується риба, вони становлять реальну небезпеку для людей, що плавають на поверхні, адже людина, заплутавшись у сітці, може і не виплутатися з неї, особливо, коли поруч нема кому допомогти. Як розповів Сергій, йому з товаришами вже неодноразово доводилось рятувати водойми та їх жителів, ріжучи сітки та спалюючи їх. Та якщо в цій ситуації члени федерації можуть зарадити, то інший вид бракон'єрства — рибальство з електровудицями — залишається непокараним. "Іноді пливеш і бачиш: у великій кількості мальок по дну лежить. Значить — нещодавно тут побували електрорибалки", — розповідає Сергій Свида. А нещодавно ужгородські "підводники" на берегах Ужа в Невицькому зібрали сміття: скляні і пластикові пляшки, папір і обгортки з-під продуктів харчування. Загальна маса сміття становила понад 100 кілограмів! Не менш чистим є і ужгородський кар'єр, де час від часу тренуються чоловіки. Там можна побачити колеса, рами, пляшки, велосипеди і навіть "запорожець".

Учасники прес-конфереції наголосили, що перед тим, аби пірнати, необхідно пройти базову підготовку. Справа в тому, що дайвінг відноситься до найнебезпечніших видів спорту. Перед ним лише — стрибки з парашутом. Кожен, хто має бажання випробувати свої сили у цьому виді спорту, повинен усвідомити, що йому потрібно спочатку ознайомитися із правилами поводження у воді, вивчити основні прийоми і, як кажуть фахівці, натренувати "дихалку". До речі, спочатку навчання (перші 7 занять) проводяться у басейні, а далі людей випускають "на велику воду". По завершенню курсів видають сертифікат міжнародного зразка. До речі, вікових обмежень в даному випадку не існує: навчатися можуть і діти (з 12 років), і жінки. П'ятеро юних закарпатців уже пройшли навчання і вже звуться дайверами. Крім того, звертаються у федерацію і люди із обмеженими фізичними можливостями. Справа в тому, що їм не можна займатися іншими видами спорту, оскільки йде відповідне навантаження на м'язи та скелет, а у воді відбувається його перерозподіл. Та все ж слід відзначити, що забороняється цей вид спорту людям із захворюванням вух, гайморових пазух та гіпертонікам. І якщо вже хтось і вирішив спробувати себе у даному виді спорту, то спочатку необхідно пройти елементарний медичний огляд. Ця умова є обов'язковою.

Наостанок Сергій Дмитрієв повідомив, що незабаром силами федерації буде проведено відкриту першість із підводного полювання, участь у якій можуть взяти не тільки члени організації, а всі, хто має навички і досвід такої діяльності. Для реєстрації необхідно звертатися безпосередньо до керівництва федерації. За словами пана Сергія, змагання відбудуться у селі Дідово, однак точну дату буде повідомлено додатково, оскільки на сьогоднішній день видимість у воді не є такою, якою вона повинна бути (хоча б 1,5 метра). Інформацію про умови і дату проведення змагань найближчим часом буде розміщено на сайті Закарпаття онлайн. Слідкуйте за нашою стрічкою новин.


 

karpatnews.in.ua


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь



Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Високі Татри. Словаччина

Опубликовано: 23.03.2011 19:33:02
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Вся територія Високих Татр знаходиться в захищеному середовищі Татранського національного парку, тому не представляється можливість виконувати всі звич

В Ужгородском районе открыли новый скалолазный сезон

Опубликовано: 26.05.2012 18:49:09
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

«А где у вас тут скалолазы занимаются?» - К такому вопросу жители села Оноковцы Ужгородского района на Закарпатье, привыкли уже давно.

с.Сюрте, Костьол Воздвиження чесного хреста

Опубликовано: 22.05.2013 23:10:46
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

 У письмових джерелах назва поселення вперше з’являється у 1281-му році. Тоді село було куплено родом Бакша від сім’ї Ратовтів. Церква збудована в XIV столітті.

Тури в Карпати. Невицький замок

Опубликовано: 06.04.2010 19:17:56
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

На відстані 12 км від обласного центру Закарпатської області, міста Ужгорода, на висоті 260 метрів над рівнем моря знаходиться гордість Ужгородського району –



Добавление фотографий



Copyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация





 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи