Автор: Alex S, 28.10.2010 20:33:33

Музей лісу і сплаву в с.Синевир

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Межгорский район Синевир Музей лісу і сплаву в с.Синевир

Міжгірщина – чарівний край Закарпаття.  Тут знаходиться багато цікавих місць Закарпаття, України, Європи і світу: Музей лісу і сплаву, , Озірце.
У середині ХІХ століття на Чорній Ріці були збудовані дві греблі для сплаву лісу з гір у долину. Одна з цих гребель, споруджена за проектом австрійського інженера Клаузе. Тут можна побачити підйомні механізми XVIII - XIX століття, які піднімали ворота, щоб відкрити шлях плотам, опори, крізь які випускали плоти-бокори, мости, дерев"яні жолоби, якими спускали деревину з лісосік, різні транспортні засоби, стайню, колибу...
Спочатку гребля не мала покрівлі, кілька разів її ремонтували та вдосконалювали. Реставраційні роботи було проведено у 1973 році. Під час реконструкції в основному були збережені навіть колишні конструкції. На штучному озері , яке утворилося перед унікальною гідротехнічною спорудою було обладнано плаваючий бокор. На протилежному березі колиба – житло лісозаготівельників . Ним користувалися робітники, які вимушені були жити віддалік від їхніх осель. У музеї експонуються старовинні знаряддя праці відважних лісорубів та плотогонів-бокорашів.
З утворенням з"явилася ідея повністю відновити вигляд унікальної греблі. На початку другої половини 90-их років працівники парку на чолі з головою профкому Федором Матійчиним розпочали відновлення гідротехнічної споруди у повному обсязі. Були виконані роботи на загальну суму більш ніж 200 тис. грн., внаслідок яких над греблею з"явилося приміщення, а в ньому розгорнута музейна експозиція. Відкривалися  основний (для спуску бокорів) і бокові (для спуску зайвої води) шлюзи.
Гребля була готова виконувати демонстраційні запуски бокорів для сплаву униз Чорною Рікою. Цей вигляд повністю відновленої споруди можна побачити на фото вгорі. На жаль, паводок небувалої руйнівної сили, який відбувся у листопаді 1998 року, звів нанівець зусилля будівельників НПП «Синевир». Основна частина гідротехнічної споруди була знесена водою.
Наступний паводок, який пройшовся ріками Закарпаття через три роки, знову завдав греблі чималої шкоди. Завдяки самовідданості працівників вдалося врятувати більшість експонатів музею, розгорнутого на греблі. Тож нині ця споруда існує в усіченому вигляді, ремонтні роботи через брак коштів тривалий час не здійснюються. Фото, яке демонструється на цій сторінці, дає уявлення про руйнування, завдані греблі, водночас нагадує про обов"язок сучасників усе-таки повернути Чорній ріці історичну, півторасотлітню будівлю.
Музей, який продовжує діяти в уцілілій частині греблі, є унікальним за підбором експонатів і, звичайно, чекає на своїх відвідувачів. Відвідування музею платні, екскурсії проводяться в супроводі екскурсовода.
Поряд із Музеєм лісу і сплаву зведено двоповреховий Доволі скромна за набором послуг споруда є цілком доступною за цінами. В ній туристи зупиняються за наявності вільних місць із дозволу коменданта музею. На території Музею лісу і сплаву діє і колиба, де туристи можуть приготувати їжу на відкритому вогні, або, за попередньою домовленістю з комендантом, замовити їжу (для групи).
Від Музею лісу і сплаву починається підйом на природний об"єкт – високогірне озеро під назвою Озірце. Площа природної водойми – близько 1 га . Підйом здійснюється маркованою туристичною стежкою.
Поп Вікторія


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Отдых в Карпатах.Озеро Сенивир

Опубликовано: 01.04.2010 21:18:42
Закарпатская обл.Межгорский районСиневир

Фестиваль "Трембиты зовут на Синевир" Закарпатье издавна известно как край, где любят и умеют празднов

Морское Око - Синевир

Опубликовано: 28.05.2010 19:29:05
Закарпатская обл.Межгорский районСиневир

На территории Закарпатья насчитывается 1З7 озер с суммарной площадью водного зеркала З,69 кв. км.

озеро Синевир

Опубликовано: 18.11.2011 0:45:41
Закарпатская обл.Межгорский районСиневир

        Озеро Синевір розташоване у північно східній частині Міжгірського району, біля підніжжя гори Озірної на висоті 989 м. над рівнем моря.

Музей лісосплаву та озеро Синевир

Опубликовано: 30.12.2010 18:56:51
Закарпатская обл.Межгорский районСиневир

У мальовничому урочищі річку Чорна Ріка перегородила Гребля, побудована в 1868 році австралійським інженером Клаузе.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи