Автор: Alex S, 01.04.2010 20:51:29

Невицький замок

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Невицкое Невицький замок
Село Невицьке, центр сільської Ради, якій підпорядковані села Гута і Кам’яниця. Село в  10  км від  Ужгорода  і вперше згадується в історичних документах за 1364 рік. Село Невицьке і замок, що височіє за селом,  Невицький.  Народні перекази  стверджують,  що  замок, нібито, охороняв невіст (давньо-руська  назва  невіста,  укр.- наречена)  -  Невістський замок, Невістське село, внаслідок фонетичних змін виникла  нинішня назва. Праворуч, на вершині гори Синаторія, на висоті 125 м над рівнем долини  грізно  застигли  руїни  Невицького замку. Застигли, вони всі в минулому. Час його побудови припадає на другу половину ХШ століття. Легенда оповідає, що замок побудований з ініціативи  слов’янської  княгині  «Золотої  дівчини» («невістки») для захисту знатних жінок, чоловіки  яких  обороняли Ужгородський замок від ворогів. В історичних документах замок вперше  згадується  в  грамоті початку ХІV ст. як опорна база повстанців проти королівської влади. Він часто переходив з рук у руки.  Коли  замком  володів рід Другетів, його споруди були дерев’яними – тому  володарі  вирішили його  перебудувати.  Ця справа  затягнулась  на  багато  десятиліть. Закінчила  її одна  з  представниць  роду Другетів,   що вирізнялась вельми крутим норовом. Невицький замок був сильно укріплений.  В  ньому  було  12 приміщень і дві башти. Східну, південну і західну сторони захищали бастіони. Західний бастіон з’єднувався з замком  вузьким довгим коридором. Зовні замок був оточений глибоким ровом, а з  боку ріки - крутий схил Замкової гори.  За  ровом  тягнулась  зовнішня частина, за якою йшов другий, внутрішній рів, що розділяв  зовнішню стіну і основні  замкові  споруди. Замок займав важливе стратегічне положення. З його стін можна було контролювати вихід з Ужанської долини, по  якій проходив торговий шлях з Угорщини в Галичину і Польщу, Він слугував також і опорним пунктом походів угорських феодалів на  Галицьку  Русь. Зруйнували Невицький замок  війська  трансільванського  (Мукачівського) князя Юрія Ракоці в 1644 році.

Агур’єва Вікторія  

Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Закарпатські легенди

Опубликовано: 30.05.2010 17:45:29
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Червона гора біля Хуста Жив собі колись цар і була в нього гарна донька. Коли вона підросли, то покохала бідного хлопця.

В Закарпатті відкрили міжнародний веломаршрут

Опубликовано: 10.05.2013 14:02:37
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Туристи на велосипедах, які подорожують нашим краєм, для закарпатців вже давно не в новинку – чого дивуватись, якщо велопутівники по Карпатах видаються навіть в Британії

В Ужгородском районе открыли новый скалолазный сезон

Опубликовано: 26.05.2012 18:49:09
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

«А где у вас тут скалолазы занимаются?» - К такому вопросу жители села Оноковцы Ужгородского района на Закарпатье, привыкли уже давно.

Підводна охота на Закарпатті !?

Опубликовано: 03.11.2011 21:04:30
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

"Пірнати в Ужгороді чи на ?" — зазвичай в'їдливо усміхаються скептики, особливо ті, котрим пощастило неодноразово відпочивати "за бДобавление фотографийCopyright 2008-2020, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи