Автор: Виктория, 16.12.2012 13:42:57

Невицький замок

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Ужгородский район Камяница Невицький замок

 Руїни Невицького замку розташовано на мальовничій горі над долиною річки Уж. Мурований замок на місці дерев'яного укріплення було зведено ще у XIII ст. Його планувальна конфігурація визначалася окресленнями верхньої тераси гори, наближеної до овалу Вздовж оборонного муру розміщувалися двоповерхові будівлі, утворюючи вузький замковий двір із галереями, параметрами близький 35 х 12 м. Найбільш укріпленою із замкових споруд була квадратна в плані, чотириярусна башта-донжон, розташована з південно-східного боку укріплення. В'їзна брама, вочевидь, замикала замкове подвір'я з півдня. Замок було обнесено земляним валом і глибоким ровом.

Наприкінці XIV - на початку XV ст. на гребені зовнішнього валу зводиться оборонний мур із чотирма баштами, з яких три в плані були підковоподібними, а одна - трикутною. Вони значно виступали за лінію оборонних мурів. Башти були розраховані на фланговий обстріл із луків або легкої вогнепальної зброї, про що свідчать два типи вцілілих у башті щілиноподібних та квадратних бійниць.

Наступний етап розбудови укріплення на зламі XV-XVI ст пов'язаний зі зміцненням давнього ядра замку, надбудовою мурів та спорудженням нової шестигранної в'їзної башти, що на продовженні оборонних мурів давнього ядра замку й мурів другого поясу оборони. Таким чином було утворено вузький укріплений проїзд до Невицького замку зі звідним мостом через рів. У стінах цієї башти та проїзду збереглися ключоподібні бійниці для ведення обстрілу з вогнепальної зброї. Незважаючи на неприступність укріплення, через родинні чвари власників замку Другетів у 1644 р. трансільванський воєвода Георгій Ракоці захопив замок, перетворивши його на руїни.

Відтоді укріплення не відновлювалось і замок стояв пусткою. До нашого часу дійшли фрагменти мурувань давнього ядра замку та рештки оборонних стін і башт наступних періодів розбудови укріплення. За час проведення реставраційних робіт у 70-ті роки минулого століття над руїнами башти-донжона зведено чотиригранний наметовий дах з оглядовим майданчиком. Невицький замок - визначна пам'ятка оборонної архітектури на закарпатських землях, в якій простежується розвиток фортифікаційного будівництва і бойової техніки XIII—XVI ст.


Легенда

Легенда про «Злу діву»

«Зла діва» для будівництва замку наказала мешканцям навколишніх сіл приносити молоко і яйця для замішування розчину. Тих, хто намагався протестувати, вона нещадно карала. Скарги на неї дійшли до самого короля. Король Матяш викликав жінку на суд, проте вона не з'явилася. Король сам очолив військо, яке повинно було покарати «Злу діву». Але на той час вона настільки укріпила Невицький замок, що узяти його штурмом королівські війська не наважились. Король Матяш був не лише справедливим, але й хитрим: вирішив узяти замок облудою. Він наказав зібрати всіх корів округи, начепити їм дзвіночки і брязкальця, а воїнам запалити факели і вночі підняти гам під стінами замку. Його задум вдався. «Зла діва» вирішила, що гам та вогні факелів - це початок штурму, злякалася і вибігла із замку. Сам король погнався за нею і наздогнав її біля виходу з долини Ужа. Вирішила «Зла діва» використати свій останній шанс – свою вроду. Але недаремно король Матяш називався справедливим – блиснула шабля в його руці і голова «Злої діви» покотилася з плечей.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Парк «Плотені». Тури в Закарпаття

Опубликовано: 08.12.2010 18:08:36
Закарпатская обл.Ужгородский районВэлыки Лази

Окрасою села Великі Лази ()Закарпаття) є парк «Плотені», названий на честь графа Фердинанда Плотені,

В Закарпатті відкрили міжнародний веломаршрут

Опубликовано: 10.05.2013 14:02:37
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Туристи на велосипедах, які подорожують нашим краєм, для закарпатців вже давно не в новинку – чого дивуватись, якщо велопутівники по Карпатах видаються навіть в Британії

Найбільший велозаїзд України "НАЙТ Ride"

Опубликовано: 21.11.2014 10:58:37
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Уже протягом 5 років в місті Ужгород проводяться велозаїзди "Найт райд" направлені на показання людям плюси велосипедів і мінуси машин, в нашому місті і інших також.

Белая Дева до сих пор блуждает по Ужгородскому замку!

Опубликовано: 08.08.2011 19:52:18
Закарпатская обл.Ужгородский районУжгород

Столица Закарпатья – Ужгород - самый малочисленный областной центр Украины. В нем проживает чуть более 115 тыс. человек.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи