Автор: Микола Микулянич, 20.10.2011 9:31:48

Грушівський монастир

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Тячевский район Тячев Грушівський монастир


Грушівський монастир вперше згадується в історичних хроніках як спалений золотоординськими нападниками у ХІІІ столітті, а в 1307 році - як відродженений. Впродовж ХІV століття Грушово належало мармароським воєводам, а від 1404 р. - Грушівському православному монастирю (в 1390 році засновано Грушівське абатство). На думку окремих вчених, монастир у Грушові міг бути заснований ще в ХІ ст. - (1240 рік). Зокрема з ХІІІ століття існує письмова згадка. У ХVІІІ столітті монастир перетворився на центр першодрукарства "руською" мовою на Закарпатті, але наприкінці століття був знищений єзуїтами.
Чоловічий монастир у Грушеві відноситься до найбільш стародавніх монастирів Хустської єпархії. За свідченням істориків "монахи Грушівського монастиря після відходу татар жалілися королю Угорщини Бейлі ІV (1215-1270), що при нападі татар пропали всі їхні документи й грамоти та було пограбоване монастирське майно". У 1391 р. монастир отримав від Константинопольського Патріарха ставропігії. Згідно цим документом монастирю були підпорядковані всі русини і волохи, які жили в Мараморошському і Угочанському комітатах. У 1491 р. угорський король Владислав ІІ видав грамоту, якою підкорив Грушевський монастир Мукачівському єпископу. Згідно з документами відомі імена настоятелів древнього монастиря: Пахомій, Симеон, Іларій, Гелазій.
Як я вже згадував монастир у Грушеві перестав існувати в кінці ХVІІІ ст. Тоді, під час війни Текелія він був захоплений єзуїтами, пограбований і повністю знищений.
Ідея про відродження монастиря виникла в 2001 р.. 26 липня 2004 на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, було прийнято рішення про відкриття монастиря в Грушеві. У липні 2006 р. жіночий монастир було перетворено на чоловічий. Настоятелем був призначений архімандрит Стратонік (Легач).
Сьогодні Грушівський монастир є одним з провідних місць приїзду туристів та віруючих людей не тільки з України, а навіть із багатьох країн поза її межами.
Для бажаючих приїхати адреса: 90570, Україна, вул. Монастирська 11, с. Грушово, Тячівський р-н, Закарпатська обл.
Монастир розташований в 18 км. від райцентру, ліворуч від траси Тячів-Рахів. У монастирі проживає 10 осіб. Функціонує Свято-Михайлівський храм.
Ми чекаємо на вас…
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Коронне місто Тячів, Закарпаття

Опубликовано: 22.05.2011 10:05:08
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

Самобутність Тячева - у мальовничому довкіллі, вдалому поєднані архітектурних ансамблів стародавніх храмів і сучасних новобудов , чарівних куточках доз

Букові праліси в Закарпатті

Опубликовано: 27.05.2012 11:25:41
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

В Закарпатті знаходяться унікальні лісові масиви, що отримали спеціальний сертифікат від організації, що опікується Всесвітньою природною спадщиною ЮНЕСКО під назвою &ldquo

Готель «САДИБА»

Опубликовано: 21.12.2016 14:46:03
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

 У центрі селища Буштино, 5 км від міста Тячів, поряд із трасою Львів–Рахів–Мукачеве. Зручний асфальтований під'їзд.

Готель "New Continent"

Опубликовано: 21.12.2016 14:27:45
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

 Готельно ресторанний комплекс, який знаходиться в затишному куточку Закарпаття, відкрив свої двері відвідувачам у 2015 році. New Continent — справжня перлина Закарпаття.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи