Автор: Alex S, 30.12.2010 19:03:52

Долина нарцисів: зникаюче диво

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Хустский район Хуст Долина нарцисів: зникаюче диво

У весняні дні білосніжне квіткове бачення збирає безліч людей всього в 4,5 км від закарпатського міста Хуст і в 110 км від Ужгорода. За прогнозами, цього року побачити там море білих нарцисів можна буде вже на початку травня.
Поява закарпатської реліктової Долини нарцисів пов"язана з льодовиковим періодом на Землі. Деякі вчені вважають, що тоді сталися геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з усіма унікальними рослинами. Так що тепер Долина нарцисів - це єдине місце у світі, де нарцис (зазвичай - гірська квітка) росте у долині всього на висоті 200 м над рівнем моря. Долина нарцисів, унікальний біосферний заповідник, займає площу в га 256, тут же ростуть ще майже 500 надзвичайно рідкісних видів рослин. Багато з них занесені до Червоної книги.
Подібні нарцисові галявини стають крайньої рідкістю в усьому світі, адже вони залишилися хіба що в Альпах, Румунії та деяких Балканських країнах. Крім того, унікальність української Долини нарцисів незаперечна: інші знаходяться на висоті не менше 2 тисяч метрів.
Казковим квіткою захоплювалися багато народів і покоління. За переказами, Магомет говорив "У кого два хліба, той нехай продасть один, щоб купити квітку нарциса, бо хліб - тіла їжа для, а нарцис - душі їжа для. Отже, якщо ви хочете знайти душевний спокій або ж почерпнути натхнення - кращого місця, ніж Долина нарцисів, просто не знайти.
Тим, хто ще не побував у Долині, відкладати поїздку не варто. Адже в останні роки унікальна українська Долина нарцисів опинилася під серйозною загрозою: вона поступово заростає вербами. Працівники заповідника не встигають власними силами боротися з вербами, які необоротно міняють унікальну галявину.
Втім, як на теперішній час, мабуть, найбільше загрожує нарцисам їх популярність - місцеві жителі рвуть букети і продають їх туристам в навколишніх поселеннях, а самі завзяті цінителі краси нерідко топчуть квіти в пошуках вдалого фоторакурса.
Отже, будьте обережні самі і постарайтеся пояснити дітям, що топтати і рвати квіти в заповіднику категорично забороняється. Тим більше, що штраф за знищення квітів призначений не маленький - 120 гривень за один нарцис. Окрім іншого, варто пам"ятати. що нарцис і сам може захистити себе від занадто цікавих і настирливих глядачів. Його квіти мають сильний і різкий запах, який здатний викликати запаморочення.
Про запаху нарцисів говорить сама їх назва - до речі, з приводу його походження в науковій літературі існує два найбільш популярних думки. Є згадка, що "нарцисом» назвав квітку Гіппократ у V-VI століттях до н. е.. І сталося воно від грецького слова "narkao», що означає "приголомшувати", "одурманювати". А за іншою версією, назва походить від перського слова "Наргіс" - "клякнути", "застигати". У Закарпатті ж з нарцисами пов"язана своя легенда. Кажуть, що коли хотинський замок був захоплений ординцями, жителі подарували їм подушки, набиті головками нарцисів - нібито на знак пошани і покори. Однак ті, хто заснув на цих подушках, більше вже ніколи не прокинулися: так отруйний був запах квітів.
А от "мовою квітів» нарцис найчастіше означає оманливі надії, бажання або ж егоїзм, тому букети цих квітів стали користуватися популярністю не так вже й давно.
І все ж, незважаючи на свою репутацію, нарциси з року в рік виправдовують очікування цінителів краси - ось і цього року вже зовсім скоро Долина покриється білими квітами, сніжинками. Вхід на полі платний, і готель для поїздки в "квіткові» дні варто замовляти заздалегідь - адже щоб подивитися Долину нарцисів під час цвітіння люди з"їжджаються з усіх кінців світу. Знайти нарцисове полі нескладно: вказівник на Долину знаходиться в 4,5 км на північ  від м. Хуст, неподалік від с. Кіреші.

 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Тури в Карпати. Долина нарцисів

Опубликовано: 11.04.2010 11:57:53
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Минулого року в травні 2009 р. я мала можливість поїхати на Хустщину на найвідоміше місце Хустського району поблизу с. Кіреші що на 5 км. на північ від Хуста.

Рідне місто Хуст

Опубликовано: 18.11.2014 0:36:13
Закарпатская обл.Хустский районХуст

 Доброго часу доби шановні пані та панове. Я б хотіла розповісти вам про одне з мальовничих міст Закарпаття, а саме про Хуст.

Православний Свято-Благовіщенський храм

Опубликовано: 19.10.2011 20:20:29
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Хуст – старовинне закарпатське місто зі славетною історією, давніми культурними традиціями та мальовничою природою.

Хустський замок. Тури в Карпати

Опубликовано: 13.10.2010 21:39:35
Закарпатская обл.Хустский районХуст

Відомий дослідник Іоанн Товт говорить , що у 1070 р. на Угорщину через Марамарош напав ворог, який був розбитий вождями Гейзою та Ласло (Ладиславом).Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи