Автор: Alex S, 27.05.2012 11:25:41

Букові праліси в Закарпатті

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Тячевский район Тячев Букові праліси в Закарпатті

В Закарпатті знаходяться унікальні лісові масиви, що отримали спеціальний сертифікат від організації, що опікується Всесвітньою природною спадщиною ЮНЕСКО під назвою “Букові праліси Карпат”, що був виданий у 1997 році.

В Угольському відділенні Карпатського біосферного заповідника знаходяться дерева породи бук, що сягають близько 50 метрів заввишки та мають діаметр стовбура понад метр, віком понад 300 і більше років.

Це найбільші в Україні масиви лісу, який не зазнали жодних змін під впливом людини. І тут же ростуть одні з найвищих дерев Карпат. Їхня відносна недоступність і, особливо, відсутність придатних для сплаву деревини водних шляхів, захистила від рубок і зберегла до наших днів. Тому тут створено два величезні масиви Карпатського біосферного заповідника - Широколужанський і Угольський.

Вони розташовані в Тячівському районі Закарпатської області , в центральній частині Полонинських Карпат на південних гасхилах хребта Красна, який тягнеться в південно-східному напрямку між річками Теребля й Тересва довжиною близько 25 км. Найвищі його вершини Топаш(1552 м), Грона (1568 м), Руса (1498 м), Климова (1495 м). Незаймані заповідні ліси цінні у екологічному відношенні, в тому числі як регулятор паводкових вод. Для них характерні майже всі представники середньогірської та гірської дендрофлори Карпат, серед яких чимало рослин - реліктів — тис ягідний (кілька великих масивів), яловець козачий, сосна кедрова. Аж до висоти 950—1000 м зростають такі теплолюбні види, як дуб скельний, липа широколиста, бруслина європейська, граб звичайний, плющ, збереглись і типові лісостепові представники — клокичка периста, жостір проносний та інші. Це пояснюється тим , що завдяки сприятливим геологічним умовам, масив Менчула - Красної не зазнав остаточного зледеніння в льодовиковий період.

Всього лісова рослинність Угольського масиву представлена 28 типами лісу. Найкраще збереглись букові праліси на вапняках та флішових породах в верхівях рік Малої й Великої Угольки. Саме вони у 1964 році були оголошені на площі 4734 га заповідними й узяті під охорону як частина Карпатського державного заповідника. З лівого боку до Угольського масиву примикає пізніше утворений Широколужанський масив (спочатку фауно-флористичний заказник) площею 5616 га. Знамениті букові праліси Угольського масиву, розташовані на південних схилах Менчула(1487 м) в межах висот 450—1300 м над рівнем моря.

В Українській частині Карпат, на території Закарпатської області праліси знаходяться у наступних гірських масива:

Вулканічні Карпати

 • Горгани
 • Закарпатська низовин
 • Мармароші
 • Хребет Красна
 • Свидовець
 • Східні Бескиди
 • Чорногора

Найбільші площі перестійних лісів виявлені:

 • на хребті Красна (10262 га)
 • у Східних Бескидах (7550 га)
 • Горганах (2390 га)
 • та у Вулканічних Карпатах (1822 га).

Незначні ділянки старих лісів представлені і на Закарпатській низовині (439 га)

Турінформ Закарпаття


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


История Тячева - туристического города в Закарпатье

Опубликовано: 19.10.2011 20:14:17
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

Впервые Тячев упоминается в исторических документах XIV века. Сообщается, что в 1329 году венгерский король Карл I дал колонистам, переселившиеся в Тячев, права и вольности.

Зона відпочинку «ЛЮДМИЛА»

Опубликовано: 21.12.2016 14:56:21
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

 Зона відпочинку «ЛЮДМИЛА» складається з 3-х 2-поверхових котеджів та окремого будиночка ( з сауною), які знаходяться на невеликому озері.

Грушівський монастир

Опубликовано: 20.10.2011 9:31:48
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

Грушівський монастир вперше згадується в історичних хроніках як спалений золотоординськими нападниками у ХІІІ столітті, а в 1307 році - як відродженений.

Коронне місто Тячів, Закарпаття

Опубликовано: 22.05.2011 10:05:08
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

Самобутність Тячева - у мальовничому довкіллі, вдалому поєднані архітектурних ансамблів стародавніх храмів і сучасних новобудов , чарівних куточках дозДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи