Автор: Alex S, 29.12.2011 16:39:02

Поїзд на вузькій колії "приїхав" (Відео)

Rest4U Новости Украина Закарпатская обл. Иршавский район Иршава Поїзд на вузькій колії "приїхав" (Відео)
Поїзд на вузькій колії

 На Закарпатті хочуть закрити останню вузькоколійку

Іршавська – остання придатна для експлуатації вузькоколійка. На початку 20-го століття Закарпаттям тягнулося понад тисяча кілометрів вузькоколійок різного господарського призначення. Здебільшого їх тягнули у гори – для вивезення деревини з лісів.

Тим часом у сусідній Угорщині нині беззбитково діють два десятки вузькоколійок. А в Польщі гірська Бещадська залізниця протяжністю усього 35 кілометрів щорічно перевозить 40 тисяч туристів і отримує 100 тисяч євро прибутку, повідомляє телеканал ZIK.

Серцем цього локомотива є потужний двигун – танковий. Саме він легко тягне за собою чотири вагони. Цього разу єдині його пасажири – Святий Миколай із помічниками.

«У нас теж через село проїджав поїзд. І часто ми їздили до школи на навчання»,– згадує греко-католицький священик отець Михаїл

На кінцевій станції – в Іршаві – Святого Миколая зустрічають місцеві дітлахи. Діти просять Миколая зробити залізницю дитячою.

«Миколаю, нам дуже приємно за подарунки, дуже вдячні вам. Але ми б дуже хотіли, щоб не закривали нашу вузькоколійку. Це для нас як казка», – просить школярка Ярослава Крайдуб.

Далі потяг уже не їде – за Іршавою колію частково розібрали. У зворотній шлях – до Виноградова – у потязі лише двоє людей: пасажирка та провідник.

«Раз на тиждень я їжджу, у середу. А постійно не можу – холодно», – розповідає жителька міста Виноградова Наталія Мейгеш.

Але навіть для однієї пасажирки потяг опалюють – хоч і не увесь.

У решті трьох вагонах – морозно, двері навстіж. Провідник Петро розповідає – у базарні дні всі вагони набиті пасажирами. Переважно пенсіонерами, котрі мають право на пільговий проїзд. Машиніст додає – і у звичайні дні пасажирів теж би було чимало, якби змінити графік на зручніший для людей.

Микола Устич, машиніст локомотива: «Дуже ранком йде. Люди йдуть пізніше на роботу».

Від того, що доводиться возити вітер, вузькоколійка щороку має понад 5 мільйонів збитків. Відтак залізничне начальство час до часу погрожує її закрити.

«Я з 93-го року начальником станції. Постійно закривають і закривають. Проте кажуть, що і в 2012 не закриють», – коментує ситуацію начальник станції Іршава Василь Томаш.

За два минулі роки протяжність цього залізничного маршруту скоротилася вдвічі. Тепер потяг їде в один бік лише 62 кілометри. Закарпатські обласні та районні урядники категорично проти закриття вузькоколійки. А «Укрзалізниця» у відповідь пропонує місцевій владі допомогти в експлуатації збиткового підприємства. Наприклад, спільно створити комунальне підприємство або ж передати вузькоколійку в оренду. Однак усі ці наміри залишаються деклараціями на папері. Не зацікавили чиновників навіть уже готові пропозиції європейських колег, які експлуатують подібні малі залізниці.

«Вони, наприклад, розробили проект, яким чином можна використати цю залізницю в туристичній галузі. Але цей документ, на жаль, знаходиться в мене на руках. Це не зацікавило жодну абсолютно людину ні в « Укрзалізниці», ні з органів державної влади», – розповідає керівник громадської організації «Боржавська ініціатива»Денис Добра.

ZIK


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Новорічні савята у Іршавському районі Закарпаття

Опубликовано: 14.11.2015 16:38:56
Закарпатская обл.Иршавский районИршава

Плануючи відпочинок на Новий 2016 рік, ми рекомендуємо Вам звернути увагу на Іршавський район Закарпаття. “Турінформ Закарпаття” (керівник О.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи