Автор: Alex S, 17.12.2010 19:34:07

Туристична Свалявщина. Керецьки

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Свалявский район Керецьки Туристична Свалявщина. Керецьки

Cвалявщина… Пишний, розкішно багатий куточок , справжній рай, якого важко знайти в цілій Україні.
Край кришталевих швидкоплинних  річок Свалявка, Латориця й Боржава, привабливо ніжних потічків і приток.
Це своєрідна візитка Закарпаття, край цілющих мінеральних джерел , висококомфортабельних  оздоровниць, сприятлива туристсько-рекреаційна база України.  На  території  району   створена  ціла  мережа   оздоровчих   закладів . І надалі   продовжується   робота   з   реалізації   заходів  по розвитку та рекреації.
На базі родовищ мінеральних вод   стабільно працюють   відомі санаторно – курортні оздоровниці , а саме : ; ;   ; « Кришталеве   джерело » .
В регіоні   розвинені майже всі види рекреаційної діяльності : від санаторно – курортного лікування до відпочинку і різних видів туризму , що здійснюються практично протягом цілого року .  
На належному рівні ведеться робота щодо розвитку сталого туризму та активних видів відпочинку . Розвивається сільський зелений туризм. Розвиток його є актуальним через подальший вплив на стабілізацію економічного розвитку сіл , забезпечення зайнятості сільського населення .
Села району мають історико – архітектурну спадщину , культуру , самобутній побут , даровані самою природою мальовничі ландшафти, лікувально – рекреаційні ресурси . Мальовничі місця регіону дозволяють вибрати відпочинок за вподобанням: рибалка , збирання грибів , малини , ожини , чорниць, лікарських рослин . Перебування в сільській місцевості дає змогу міським жителям долучитись до національної екзотики , етнографічних особливостей , оздоровлення цілющими мінеральними джерелами та чистим гірським повітрям .Тому сільський зелений туризм давно практикується на Свалявщині .
                                                                 
Шановні пані та панове! Вам ніколи не доводилося бувати у найчарівнішому куточку Свалявщини – селі Керецьки? Ні? То негайно приїздіть до нас. Ми зробимо все можливе і навіть більше, аби Вас якнайбільше збагатити незабутніми враженнями про цей мальовничий куточок.    Познайомимося з однією з мальовничих перлин Свалявського району – селом Керецьки.            
 
Історичні дані              

Керецьки - один з найдавніших населених пунктів. Воно було засноване на початку ХІІ століття.  В архівних документах Керецьки вперше згадуються в 1389 році, коли воно разом з іншими селами Приборжавської долини було подароване угорським королем Ласло V Мукачівському замку. У 1463 році село одержав феодал Амбру Довгай.                                                                                                  
За легендою, назва села походить від прізвища першого жителя поселення Керечанина, вихідця із села Довгого. Випасаючи овець , він натрапив на хороші пасовища серед лісу, де і оселився. Урочище, де оселився Керечанин, називається Намети. Розповідають про те, що з часом сюди переселилися Григи, Сакалі, Марфинці, Титинці. Разом із організованою групою Керечанин крав худобу ( коней, волів) у далеких районах Карпат, а потім перепродував її. Як зник Керечанин, нікому невідомо. Можливо, його вбили, впіймавши на крадіжці , а можливо, повернувся в с. Довге. Його товариші залишили урочище Намети і оселилися в долині річки Боржава, де і знаходиться основна частина села Керецьки.
                                         
Географічні дані
                                                                                    
Чисельність населення - 4289   чол., а кількість дворогосподарств -1101 один.
Село розташоване  на південному сході від  Сваляви. Межує на   півночі з Березниківською, на північному  заході -з Дусинською   сільськими радами, на півдні і сході з землями сіл Кушниця і Лисичево Іршавського району.
Керецьки знаходиться за 22 км на південний схід від районного центру Свалява, з усіх боків оточене горами. На півночі розкинулась Боржавська полонина з найвищою вершиною – гора Стій(1681 м.), на заході і південному заході – Великий Діл (Вулканічного хребта) з найвищою вершиною - гора Бужора(1081м.). Через село з півночі на південь протікає річка Боржава (106 км).

                                                                          
Як дістатися до Керецьок?

Спочатку треба приїхати у м. Сваляву. До села Керецьки можна дістатися рейсовими автобусами – Свалява-Березники, Мукачево-Лисичево, Мукачево-Довге та маршрутним таксі Свалява-Керецьки.
                   
Що спочатку відвідати?  Де вперше побудувати?

Ви трохи втомилися. Вам потрібно втамувати голод. Вас обов’язково гостинно зустрінуть у кафе-ресторані „ Клеопатра ” ( біля церкви ), у ресторані торговельного комплексу „ Боржава ” ( у центрі села ),  у кафе-барі „ У Володі ” ‚ що знаходиться на роздоріжжі села та інших маленьких, але затишних кафе: „ Лідер ”, „ Молодіжне ”, „ У Поланьки ”.    


Якщо ж почуття голоду більше не тривожить вас, ми ласкаво запрошуємо відвідати наші духовні святині і краєзнавчі місця.
У центрі села височіє Божий храм, куди не лише у свята, а й у будні йдуть жителі села вимолювати добру долю та просити у Бога всепрощення. Петропавловська церква, збудована наприкінці 20-их років 19 століття.
Цікавою пам’яткою села є також старовинний млин, який знаходиться в урочищі Млин на березі річки Боржава. Ця місцевість надзвичайно мальовнича : тут багато зелені.
Та особливою візиткою села є все ж таки його неповторне довкілля -  привабливі куточки природи.
Керечанські ліси багаті на гриби, ягоди малини,ожини та суниці.
Запрошуємо вас пройтись разом з нами стежками квітучих долин, засніженими плаями, берегом швидкоплинної Боржави, відчути приємну прохолоду літнього вечора та легку морозну свіжість осіннього ранку.

Андрела Марина
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Отель Квелле Поляна в 3D

Опубликовано: 15.10.2011 14:21:42
Закарпатская обл.Свалявский районПоляна

К вашему вниманию предлагается 3 D модель одного из лучших отелей Свалявщины (ЗакаДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи