Автор: Alex S, 25.09.2011 17:25:39

Площа Ринок - туристична родзинка Львова

Rest4U Публикации Украина Львовская обл. Львов ЛЬВОВ Площа Ринок - туристична родзинка Львова

Площа Ринок - центральна площа в Львові (Україна), характерне явище середньовічної архітектури центрально-європейських міст.
Львівська площа Ринок сформувалася як центр польсько-німецького середньовічного міста після завоювання Львова польським королем Казимиром Великим, до якого центром була площа Старий Ринок. У XIX - початку XX століття сформувався новий центр міста: проспект Свободи, площа Міцкевича і проспект Шевченка. Від кутів площі Ринок відходять 8 вулиць (по сучасних назвах - 7 вулиць і 1 площа): Руська, Сербська, Галицька, Кафедральна площа, Краківська, Шевська, Друкарська, Ставропігійська.
Архітектурний ансамбль площі Ринок сформувався на протязі XIV-XIX ст. Пожежі, час і будівники багато в чому змінили її первинний вигляд. Остання значна пожежа, під час якої згоріла практично вся дерев'яна забудова Львова, відбулася в 1527 році.
 

Від площі ринок відходять вісім невеликих вулиць і Катедральна площа. Над зведенням всього центру Львова трудилися представники багатьох національностей, що проживали в Львові: італійці, німці, русини, поляки, вірмени, євреї.
Площу розмірами 142 на 129 м складають 44 доми і ратуша в центрі. Від початкової готичної забудови, що існувала до пожежі 1527 року, збереглися стіни з фрагментами деталей і підвали.


Над забудовою площі Ринок працювали архітектори П. Красовський, М. Градовський, П. Барбон, П. Римлянин, Б. Меретін, С. Фесингер та інші. Будівлі будувалися для представників багатої знаті і купців, оскільки земля в центрі міста була надзвичайно дорогою. Оскільки за кількість вікон платився особливий податок, це наклало свій знак на архітектуру площі: фасади більшості домів трьохвіконні, внутрішнє планування включає двовіконну кімнату і одновіконну бічну кімнату-валькир, більшість домів побудована на вузьких, витягнутих в глибину ділянках, складаються з головної будівлі, внутрішнього двору і флігелів. Нумерації домів в середньовіччі не існувало, доми мали власні назви: "Під левом", "Під оленем", "кам'яниця Лукашевичів".


На площі Ринок знаходиться міська ратуша, де працювала і працює міська рада, а раніше засідав і міський суд. Тут відбувалися міжнародні зустрічі, приїжджали Петро I, багато польських, шведських королів.

На площі знаходяться такі визначні пам'ятки як історичний музей ("Чорна кам'яниця"); палац Корнякта з "італійським двориком" і "королівськими кімнатами", де знімали фільми "Салют, Марія", "Помилка Оноре де Бальзака" і багато інших; музей меблів і фарфору, музей-аптека і музей уніформи українських військових формувань. Площа Ринок використовується як транспортна магістраль, лінія електричного трамвая тут прокладена в кінці XIX століття.


Забалуэва Т.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


10 причин відвідати Львів

Опубликовано: 21.05.2016 23:16:31
Львовская обл.Львов ЛЬВОВ

 Український Львів увійшов у ТОП-10 міст світу, які пропонували відвідати іноземним туристам у минулому році. Він зайняв у рейтингу п’яту позицію. Давайте подумаємо чому.

Фестивалі Львівщини вересень 2011

Опубликовано: 21.08.2011 17:15:11
Львовская обл.Львов ЛЬВОВ

КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛІВ ЛЬВІВЩИНИ НА ВЕРЕСЕНЬ 2011 РОКУ 02 вересня Фестиваль лемківської культури “До тебе лину, рідна земле&rdqu

Подгорецкий замок-дворец

Опубликовано: 22.11.2010 21:42:57
Львовская обл.Львов ЛЬВОВ

Подгорецкий замок один  из лучших в Европе образцов сочетания ренессансного дворца с бастионными укреплениям

Львовский аэропорт имени Данилы Галицкого

Опубликовано: 26.02.2012 17:11:19
Львовская обл.Львов ЛЬВОВ

В новом аэровокзале Международного аэропорта «Львов» продолжаются испытания необходимых для жизнедеятельности сооружения систем.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи