Автор: Alex S, 27.05.2012 11:15:57

Єдиний у світі пам’ятник листоноші споруджено в Закарпатті

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Перечинский район Перечин Єдиний у світі пам’ятник листоноші споруджено в Закарпатті

Єдиний у світі пам’ятник листоноші було споруджено у закарпатському селі Тур’ї Ремети Перечинського району в середині XIX століття.

Закарпаття славиться незвичними пам’ятниками. На цей раз туристам, що подорожують пропонується оглянути у районному центрі Перечин, що за 22 кілометри від Ужгорода бронзовий пам’ятник листоноші.

Його було споруджено в знак поваги до Федора Фекете, що трагічно загинув в 1838 році, під час переходу річки він провалився під лід, виконуючи, в черговий раз, важливе доручення односельчан по передачі кореспонденції. На його ж честь по дорозі у село Тур’ї Ремети, на стіні місцевої церкви, встановлений барельєф (меморіальна дошка) вище згаданому поштареві.

Щодня листоноша, якого тоді шанобливо називали “послом”, долав 60 кілометрів, доставляючи землякам з Ужгорода газети, листи, грошові перекази тощо. Шлях пролягав через гори, струмки і ріки. Посол не раз зустрічав ведмедів і рисей, але завжди вчасно приносив пошту. Якось його все ж спіткала біда: розігрівшись у дорозі, він напився крижаної води з гірського струмка й тяжко захворів /інша версія – провалився під лід/. Медицини на той час у селі не було, а баби-знахарки виявились безсилими.

Невдозі Ф.Фекета помер від запалення легенів.Та селяни не забули легендарного листоношу. Невдовзі на фасаді місцевої церкви з’явилася меморіальна дошка з барельєфом сільського поштаря і написом: “Федор Фекета. В память приязности, тверезности, чесности, послужности посла”. Чавунну плиту виготовили на місцевій ливарній фабриці. Вказано й дату смерті – 1838 рік, але вона не точна. За записом у книзі сільської церкви Федір Фекета помер 18 березня 1839 року. Меморіальна дошка на стіні храму збереглася до наших днів.
Щодня листоноша, якого тоді місцеві жителі називали “послом”, долав 60 кілометрів, доставляючи з Ужгорода газети, листи, грошові перекази тощо.

Шлях листоноші пролягав через гірську місцевість, струмки і ріки. Поштар не раз зустрічав ведмедів і рисей, але завжди вчасно приносив пошту.

На фасаді місцевої церкви з’явилася меморіальна дошка з барельєфом сільського поштаря і написом: “Федор Фекета. В память приязности, тверезности, чесности, послужности посла”.

Чавунну плиту виготовили на місцевій ливарній фабриці.

Вказано й дату смерті – 1838 рік, але вона не точна.

За записом у книзі сільської церкви Федір Фекета помер 18 березня 1839 року.

Меморіальна дошка на стіні сільського храму збереглася до наших днів.

Окрім того на Закарпатті встановлено єдині у світі оригінальні пам’ятник шовдарю, пам’ятник тверезості, Миколайчику.

Турінформ Закарпаття


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Купание туристов в чане с минеральной водой

Опубликовано: 27.10.2009 13:52:55
Закарпатская обл.Перечинский районПеречин

Искупаться в чане с минеральной водой можно в лечебно-развлекательном комплексе ”Золотая форель” в селе Коростив Сколивского района на Львовщине.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи