Автор: Марія Андрусяк, 21.05.2016 22:31:52

7 об'єктів, які варто побачити в Вінниці

Rest4U Публикации Украина Винницкая обл. Винницкий район Винница 7 об'єктів, які варто побачити в Вінниці

Перлина Поділля, мальовнича окраса рідного краю, місто-парк. І все це про місто Вінницю, яке розкинулось на крутосхилах річки Південний Буг.
У Вінниці жіночий характер. Вона душевна, не метушлива і гостинна – кожен знайде тут дещо миле своєму серцю. Як гарна українська господиня, Вінниця привітна і відвідавши місто вперше, ви відчуєте себе не туристом, а скоріше гостем, майже родичем привітного міста.
У наші дні Вінниця не лише одне з найбільш промислових і культурних міст України, але й дуже багата визначними пам`ятками, з яким я пропоную Вам ознайомитись.


1. Національний музей-садиба Миколи Пирогова

Вінниця дбайливо шанує видатного вченого, законодавця військово-польової хірургії, до цього всього ще й талановитого лікаря, педагога М.І. Пирогова. У садибі під Вінницею, де знаменитий лікар провів останні двадцять років життя, знаходиться його меморіальний музей. Музей-садиба М.І. Пирогова складається з будинку вченого, його аптеки, садиби (сад і парк) площею 16 гектарів, фамільної церкви, де ось вже 125 років спочиває забальзамоване тіло М.І. Пирогова. Про життя вченого розповідають рукописи, друковані видання наукових робіт відомого хірурга, хірургічні інструменти, особиті речі. Навколо садиби ростуть дерева, посаджені самим Пироговим. За 60 років свого існування Пироговський меморіал набув світової слави. Більше 7 мільйонів відвідувачів зі 169 країн світу ознайомилися з його експозиціями.


2. Ставка Гітлера «Вервольф»

Ставка Гітлера Вервольф (нім. Werwolf — вовкулака) розміщувалася за 8 км на північ від м. Вінниця біля смт. Стрижавка. Вона була побудована у невеликому сосновому гаю на трасі Вінниця-Київ в роки Великої вітчизняної війни. Будівництво велося 6 місяців. В якості робочої сили використовувалися військовополонені та в'язні концтаборів. Після закінчення будівництва всі вони були розстріляні. На місці жорстокої розправи стоїть пам'ятник 14 тисячам невідомих жертв. Основна частина об'єкта розташовувалася на 7 поверхів під землею. Адольф Гітлер був у «Вервольфі» тричі.
Територія була замаскована, всі будівлі пофарбовані в темно-зелений колір.

3. Музей ім. М. М. Коцюбинського

У місті над Бугом народився і провів частину свого життя письменник М. М. Коцюбинський. Його невеликий будиночок перетворений у літературно-меморіальний музей. Експозиція музею, розміщена в п'яти кімнатах, розповідає про життя й творчість відомого письменника. В саду навколо будинку-музею ростуть дерева, посаджені ще дідом письменника. На мальовничому березі Південного Бугу, біля Сабарова стоїть великий камінь, званий "Скелею Коцюбинського". У музеї-садибі налічується близько 9 тисяч експонатів.

4. Вінницький краєзнавчий музей

Вінницький краєзнавчий музей - відомий науково-методичний та пам'ятко-охоронний центр східного регіону Поділля. Його фонди нараховують біля 100 тис. одиниць, серед яких - унікальна колекція золотих прикрас доби бронзи та сарматського періоду, яка експонувалась на шести міжнародних виставках. У музеї зберігається велике нумізматичне зібрання. Значне місце у фондах належить предметам побуту та етнографії, які відображають життя різних народів, що мешкають на території Вінниччини.

5. Танцюючий фонтан

Жодна екскурсія по Вінниці не обходиться без відвідування цього знаменитого місця. Немає нічого більш романтичного, ніж прогулятися тихим літнім вечором вулицями міста, милуючись красою фонтану, який просто зачаровує.
Так зустрічає Вас Вінниця, фонтан якої став візитною карткою всього міста. Вінницький фонтан офіційно носить звання найбільшого фонтану в усій Європі. У всьому світі він визнаний унікальною гідротехнічною спорудою. А місцеві жителі дали йому назву «Рошен». Тепер він – своєрідний символ кондитерської фабрики і «солодкий» елемент міста.
Єдиний у Європі світломузичний фонтан, родзинка України!
Це місце стало найпопулярнішим серед закоханих пар.

6. Свято-Преображенський кафедральний собор

Свято-Преображенський кафедральний собор є національною пам'яткою архітектури. Будівля розташована в історичному центрі міста, серед комплексу середньовічних фортифікаційних споруд Мури, які складалися з монастирів єзуїтів, домініканців і капуцинів. Головний храм м.Вінниця. Збудований у 1758р. за проектом Паоло Фонтана.

7. Водонапірна вежа

Водонапірна вежа в сквері Козицького, яка є окрасою і своєрідною візитною карткою міста над Бугом. Проте мало хто знає, що знаменита вежа будувалася як водонапірна і що їй вже за 90 років.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Костёл Святой Девы Марии Ангельской

Опубликовано: 06.12.2015 20:42:18
Винницкая обл.Винницкий районВинница

 Капуцинский храм Пресвятой Девы Марии Ангельской — построен в Виннице в 1746 году в необычном стиле тосканского барокко на средства винницкого старосты Людвика Калиновского.

Фонтан ROSHEN, г. Винница, Набережная Рошен

Опубликовано: 13.05.2013 18:40:31
Винницкая обл.Винницкий районВинница

Фонтаны издавна считались украшением любого города, поэтому городские власти обычно не скупились на архитектуру и инженерные работы.Добавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи