Автор: Alex S, 05.08.2016 14:34:12

Шацькі озера - відпочинок на будь-який смак

Rest4U Публикации Украина Волынская обл. Ковельский район Ковель Шацькі озера - відпочинок на будь-який смак

Неосяжні простори України - Шацькі озера, які прославилися на весь світ своєю кришталевою чистотою.

Багато про цих озерах чули, але досі не мають чіткого уявлення, що вони з себе представляють. Комусь ця місцевість бачиться абсолютно покинутою – з непрохідними лісами та болотами і з абсолютно відсутньою цивілізацією. Інші ж, ймовірно, малюють собі ідеальну картинку відпочинку з безліччю готелів, клубів, дискотек. Ми розвіємо ці міфи прямо зараз, розповівши про це унікальне місце.

Щоб потрапити на ці озера, вам треба відвідати селище Шацьк, який знаходиться у Волинській області. Саме тут розташований Національний природний парк «Шацькі озера», створений 28 грудня 1983 року. Природа щедро обдарувала Волинь озерами, тут їх більше двохсот двадцяти! Єдину систему складають Шацькі природні водойми у межиріччі Західного Бугу і Прип'яті. Примітно, що Шацькі озера – одна з найбільших груп озер в Європі. Озеро Світязь, яке входить в цей склад – найбільше озеро України. Його глибина 58 метрів, а це значно більше, ніж в Азовському морі або карпатському Синевирі. За це місцеві жителі називають його " українським Байкалом. Всього ж озеро «розкинулося» на 27,5 квадратних кілометрів. Крім Світязя до Шацькому природному парку відносяться ще двадцять два озера, в тому числі Пулемецьке, Пісочне, Кримне та Луки.

Єдиної думки про походження озер вчені не мають, але багато з них дотримуються версії академіка Павла Тутковського, який ще в 1899 році провів перші геологічні дослідження волинських озер і припустив, що їх походження пов'язане з діями льодовика. Можливо, це дійсно так, тому що уздовж берегів озер, каналів, на полях і навіть на дні озер ви побачите валуни, принесені неймовірною силою льодовика, який рухався сюди кілька мільйонів років тому зі Скандинавських гір.

Найбільше, що приваблює туристів в ці місця – кришталево-чиста вода Світязя та Пісочного. Люди називають їх «Блакитні очі Волині». Більше того, вода цих озер вже давно досліджена, і відомо, що вона володіє оздоровчими властивостями, завдяки гідрокарбонатно-натриевому змістом з невеликою мінералізацією. Це одна з причин чому сюди приїжджають маси туристів.

А ще в складі озера є срібло і гліцерин. Таке поєднання сприяє швидкому загоєнню ран, так що якщо ви раптом випадково поранитися, тепер ви знаєте, де знаходиться «жива» вода. Представниці жіночої статі зможуть вдосталь насолодитися м'якою шкірою після таких приємних купань, абсолютно без додаткових зволожуючих засобів. Ще на озері Світязь є цілющі грязі. Ефект від їх дії ви зможете так само випробувати на собі.

Саме на Шацьких озерах ви зможете відпочити від набридливої міської суєти і спеки, оскільки місцевість славиться сприятливими кліматичними умовами. Влітку температура повітря не опускається нижче 18-20 градусів. Найтепліший місяць – липень, саме теплий, а не гарячий. Завдяки хорошій вентиляції місцевості і зріджені ліси тут завжди приємна прохолода, а повітря наповнене ароматом хвої, який хочеться вдихати нескінченно.


Сосни тут чергуються з березами, грабами, дубами, які підступають до самої води. В деяких місцях дерева відступають, оголюючи широку смугу прибережних пісків, які в свою чергу утворюють прекрасні пляжі, де ви зможете насолодитися купанням.

А ще тут справжній рай для рибалок. Вираз «тут риби греблю гати» для Щацких озер дуже доречно. Лящ, окунь, щука, карась, короп, сом, в'юн, товстолобик, раки, вугор, сазан амурський і навіть, якщо пощастить, канадський сом – і це ще не весь список! Але є нюанс: рибалити дозволяється тільки в спеціально відведених місцях.

Також любителі тихого відпочинку зможуть насолодитися збором малини, ожини, чорниці, журавлини. А після дощику знайдете ще й величезна кількість грибів: лисичок, підберезників, красноголовців, маслюків, боровиков. Зі 100%-ної гарантією можна сказати, що всі ці дари природи екологічно чисті.

Дуже примітно, що на озері Світязь є маленький мальовничий острів. Деякі його називають Островом закоханих. Але раніше називали островом Космонавтів – у радянські часи тут розташовувалася база відпочинку радянських космонавтів.

Обов'язково відвідайте цей чудовий край. Шацькі озера мають перед багатьма іншими місцями відпочинку велика перевага, завдяки чистоті води, навколишнього екології, наявності хвойних лісів і відсутності великих забруднюючих джерел.

Так як Шацькі озера знаходяться в північно-західній частині України, в безпосередній близькості від кордону Польщі та Білорусі, то до озера Світязь найзручніше їхати через місто Ковель. З Ковеля до Шацька постійно ходять маршрутки, автобуси і приватний транспорт. Також можна добратися з Луцька. Приємного відпочинку!

Джерело: ukr.media


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Детский летний отдых в лагере на Шацких озерах

Опубликовано: 14.04.2015 19:29:57
Волынская обл.Турийський районТурийск

Детский лагерь "Волшебное озеро" Для своего лагеря мы выбрали очень интересное, красивое и чистые место - синеглазую Волынь, Озерный Край Украины.

Свитязь - отдых на Шацких озёрах

Опубликовано: 02.12.2008 14:22:42
Волынская обл.Шацкий районШацк

Озеро Свитязь - карстового происхождения. Питают его артезианские источники. Вода чрезвычайно прозрачная и мягкая. Средняя глубина водоёма - 7 м, максимальная - 58,4 м.

9 причин відвідати Луцьк

Опубликовано: 22.05.2016 19:52:55
Волынская обл.Луцкий районЛУЦК

 1. Найважливіша причина – Замок Любарта, XIV ст. , таких споруд в Україні залишилося небагато, при чому в такому гарному стані.Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи