Автор: Alex S, 23.09.2010 14:47:09

Реформатська церква в селі Вари. Церкви Закарпаття

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Береговский район Берегово Реформатська церква в селі Вари. Церкви Закарпаття

Вари – це велике село Берегівського району, побудоване на розі злиття Боржави і Тиси. Це село відоме тим, що тут колись велась визвольна боротьба селянських мас під керівництвом Ференца Ракоці ІІ. Згідно хроніки Анонімуса “Gesta Ungarorum” в цьому селі був побудований Боршавський замок, який був зайнятий солдатами болгарського вожака Салана, який угорці взяли в облогу і через три дні захопили його, а людей відвели до Ужгородського замку. В період угорського державобудування Боршавський замок став обласним та релігійним центром. У п.п. ХІІІ ст. під час татарського нашестя замок був зруйнований. Саме з його каміння була побудована церква саксонськими промисловцями та майстрами. Рухаючись зі сторони Берегова через Боржаву вже далеко помітна масивна кам’яна башта реформаторського храму, яка несе в собі стиль середньовічної архітектури. На вершині церкви розташовані чотири башти з гострими кінцями і один великий купол побудований у барочному  стилі.
Про дану церкву згадується в праці Легоцького “Монографія Березького комітату” де містяться в хронологічному порядку церковні записи, і тут наводяться факти, що “в 1795 р – церкву було перебудовано та освячено за сприйняття реформаторського населення міста”. Цікаво, що в 2001 р. внаслідок повені, в храмі під підлогою вимальовувались залишки Боршавського замку. Це дійсно підтверджує той факт, що на місці зруйнованого замку, була побудована місцевими жителями церква, яка стоїть вже майже півтора тисяча років, спочатку як храм, потім під впливом виникнення протитантизму стає Реформаторською церквою. Вона стоїть і по сьогоднішній день і несе в собі чимало пережитих епох історичного проміжку часу.


Меренич Василина
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Берегове!!!!

Опубликовано: 20.11.2014 15:26:08
Закарпатская обл.Береговский районБерегово

Я хочу розповісти вам про моє місто Берегове! Наше містечко розкинулось у підніжжі невисоких гір, схили яких засаджені виноградниками.

Термальний басейн

Опубликовано: 19.10.2011 20:45:08
Закарпатская обл.Береговский районБерегово

Одним з найпривабливіших місць у малеькому місті (ЗакарпатДобавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи