Автор: Славка, 20.11.2014 15:26:08

Берегове!!!!

Я хочу розповісти вам про моє місто Берегове! Наше містечко розкинулось у підніжжі невисоких гір, схили яких засаджені виноградниками. Через міссто протікає річка під назвою Верке (жителі називають просто Вирка), яку ще називають каналом через те, що вона сполучає Боржаву та Латорицю.  Відомий реформатський церковний письменник Папої Паріз Ференц (1649-1716) у своїй книзі "Dictionarium latino-hungaricum" написав, що до приходу угорців тут було поселення римлян під назвою Перігіум, однак науково підтвердити це припущення не вдалося. А тепер я хочу вам розповісти легенди щодо винекнення Берегзасу (так його інколи називаю місцеві жителі, по-угорськи назва міста так і звучать). Існує дві легенди щодо появи поселення на місці сучасного Берегового. За першою, пастух Сас, спостерігаючи за бійкою двох биків, побачив, що вони вибили копитами яму, де був скарб. На ці кошти було розпочато будівництво храму на березі річки, а нове поселення біля нього назвали Берегсасом. Інша версія — правдоподібніша, приписує честь заснування поселення в 1063 р. герцогові Ламперту — молодшому синові угорського короля Бейли. Цей маєток певний час носив ім’я засновника — Villa Lamperti або Лампертгаза. У 1141 р. до міста, яке потерпало від постійних набігів половців, король Гейза ІІ переселив з-над Рейну саксонців, "сасів". З того часу воно називалося Лампертсас. Саме саксонці нібито започаткували в регіоні культуру вирощування виноградної лози, а також почали видобувати золото в Мужієві. У 1247 р. король Бейла IV надав поселенню статус королівського міста, а 1342 р. воно отримало маґдебурзьке право. 1446 р. у місті виник перший в Закарпатті ремісничий цех шевців. Починаючи з 1504 р., місто в документах називали Берегсас, оскільки ще у 1271 р. воно стало адміністративним центром комітату Берег (до того ним було село Береги). Місто відігравало велику роль у визвольній антигабсбурзькій війні князя Ференца ІІ Ракоці. 22 травня 1703 р. на центральній площі Берегсаса Томаш Есе розгорнув знамено повстання. У 1880 р. Берегсас постраждав від сильної пожежі — згоріла більша частина будинків. Лише завдяки родині лікаря Ліннера, яка взяла великі позики в банках під заставу своїх виноградників, місто було відбудоване й набуло того зовнішнього вигляду, яким його можна бачити сьогодні. Упродовж 1919-1938 рр. місто перебувало у складі Чехословаччини, тоді ж воно вперше дістало свою слов’янізовану назву "Берегове".

Сучасне місто не менш цікаве, ніж його описує історія!!!))) В нашому місті є визначні пам'ятки архітектури, хороші люди та добре вино!!!)) ви можете спробувати симбіоз кухонь, а саме закарпатської та угорської, познайомитись з нашими традиціями та звичаями, і звичайно підкікувати ваші кісточки. адже в нашому місті знаходяться унікальні термальні басейни!!! 

Тому довго не чекайте, а збирайте речі та гайда до нас!!!!))))


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь



Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Термальний басейн

Опубликовано: 19.10.2011 20:45:08
Закарпатская обл.Береговский районБерегово

Одним з найпривабливіших місць у малеькому місті (Закарпат



Добавление фотографий



Copyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация





 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи