Автор: Alex S, 27.07.2016 19:28:35

Озера в Солотвино знову наповнюються водою

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Тячевский район Солотвыно Озера в Солотвино знову наповнюються водою

Унікальний курорт на Закарпатті – Солотвинські озера досі активно приймає туристів. І це попри те, що кілька років тому через провалля у Солотвино оголосили надзвичайну ситуацію державного рівня. А самі озера фактично зникли. Лишилися тільки прірви. І от цьогоріч, вперше за шість років, озера знову почали наповнюватися водою.

"6 років води не було. Пусто. А цього року з січня вода піднялася на 9 метрів. Вода прибуває. Вона затопила всі шахти і зараз вона знову приходить. Кожен день на 2-3 сантиметри наповнюються озера. Навіть в центральному озері вода почала з’являтися", – каже власник бази відпочинку Іван Шиман.

Та підприємці й до того давали собі раду. Аби не втратити туристів створили штучні водойми, у які закачували воду з-під землі, облагородили територію і так приймали відпочиваючих. Хоча цього року їх в рази менше. І головна причина – не страх проваль, а складна економічна ситуація в країні.

"Сезон в цьому році почався дуже пізно. Кількість відпочивальників на половину менший , ніж було в минулі роки. В основному приїжджають десь на тиждень – 5-6 днів. В середньому доба проживання на людину складає десь 200 грн з особи", – зауважив Іван Шиман.

Сюди на лікувальний відпочинок приїжджають не тільки українці, але й молдавани, румуни, угорці та навіть серби. Кажуть, властивості клімату і тамтешньої води творять справжні дива. Воду з солотвинських озер оцінють не гірше, ніж воду з Мертвого моря в Ізраїлі.

"Кажуть тут вода ідентична, як у Мертвому морі в Ізраїлі. Сподіваюся так і є. Вона справді пече – і в очі і носі. Дуже вона солена. Думаю, допоможе здоров’ю", – зазначив пан Микола, турист зі Львова.

Концентрат солі в басейнах – 33 відсотки, а в озері – 20. Ці озера для багатьох – чи не остання надія лікувати псоріаз. Не бояться приїжджі й того, що озеро може завалитись.

"Не страшно. Мені виходу і так нема. Я спробую, а як буде не знаю. Але результат – вода допомагає", – каже пан Петро, турист з Івано-Франківська.

Більшість відпочивальників у Солотвині вже не вперше тут. Запевняють, не вірять в те, що тут небезпечно.

"В той час, коли почали лякати людей, що тут обвали, ми були тут. Людей було дуже обмаль. Причому ми навіть телефонували до своїх друзів, то вони побоялися сюди приїхати. В мене дуже болів хребет. Одного разу я не приїхала і було відчуття, що треба побувати в такій воді соленій, лікувальній і в мене хребет перестав боліти", – розповідає тернополянка Галина Козова.

Вибрати відпочинок в кращих садибах та готелях Солотвина

Про те, що купатись тут безпечно кажуть і фахівці. В сільській раді наочно показують – підземних шахт під самими озерами нема.

"От тут шахта номер вісім, тут шахта номер дев’ять. От це є територія шахтного поля. І бачите аж тут територія відпочинку – Солені озера. Проблема солерудника у цьому регіоні, а поряд озера і там безпечно", – мовив селищний голова Солотвина Юрій Ухаль.

Хоча небезпеки не применшують, аналізувати небезпеку проваль і шукати шлях вирішення цієї проблеми наразі пробують з допомогою євроекспертів. Останні навіть готові інвестувати кошти в закупорення затоплених шахт. Тільки так можна уникнути наступних просідань грунту. Крім того, таким «ремонтом» європейці зможуть відвернути екологічне лихо і від себе, бо солена вода, яка прибуває із шахт, може потрапити в Тису, а вже далі і в Дунай.

Джерело: pmg.ua


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также
Добавление фотографийCopyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи