Автор: Alex, 01.12.2011 10:41:49

Музей «Старе село» в Колочаві

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Межгорский район Колочава Музей «Старе село» в Колочаві

Музей «Старе село» в Колочаві поповнили кочія Егана і автобус Карпатської України. Кожного року до Дня незалежності України перший на Закарпатті сільський музей архітектури та побуту «Старе село» у Колочаві, що на Міжгірщині, незмінно поповнюється новими експонатами.

Музей «Старе село» в Колочаві поповнили кочія Егана і автобус Карпатської України24 серпня, у 20-ту річницю Незалежності, у скансені постали автобус-музей, що розповідає про Карпатську Україну, та бричка угорського емісара Едмунда Егана.

Як розповів музейний батько, народний депутат України Станіслав Аржевітін, 16 березня 1939 року під час окупації краю угорськими військами в м. Хуст розпочалася евакуація державних установ Карпатської України через Румунію до Праги. Музей «Старе село» в Колочаві поповнили кочія Егана і автобус Карпатської УкраїниЦього ж дня до Колочави прибуло 5 автобусів з відступаючими січовиками, що рухалися у бік румунського кордону. Гірське село стало їх останньою зупинкою. Оскільки далі дороги вже не було, прибулі залишили транспорт і пішли пішки.

В автобусі представлено 9 експозиції, які розповідають про трагічні сторінки української держави 1939 р. – Карпатської України. Тут можна довідатися про її законодавчий орган Карпатський Сейм, легендарного Президента Августина Волошина, Музей «Старе село» в Колочаві поповнили кочія Егана і автобус Карпатської Україниколочавських січовиків, місце бойових дій Красне поле, ознайомитися з життям літописця Карпатської України, закарпатського поета Василя Гренджі-Донського. Окремо подано і про сучасні відлуння тогочасних подій.

Бричка (кучія) угорського емісара Едмунда Егана невипадково з’явилася у музеї. Відомий фахівець з економіки сільського господарства Угорщини ірландського походження займався з’ясуванням причини тяжкого економічного становища верховинців. Музей «Старе село» в Колочаві поповнили кочія Егана і автобус Карпатської УкраїниСаме для вирішення проблем гірських районів нашого краю 15 лютого 1897 року уряд Угорщини створив експозитуру в Мукачеві на чолі з Едмундом Еганом. За 2 роки він обійшов більшість сіл краю, усі полонини, зустрічався із селянами, священиками, учителями, чиновниками. У підсумку він підготував для уряду доповідь “Економічне становище руських селян в Угорщині”, де дав об’єктивний опис злиденного становища селян та конкретні пропозиції щодо вирішення їхніх проблем. Його діяльність викликала невдоволення лихварів і корчмарів, і у 1901 р. Еган був смертельно поранений пострілом з пістолета. Але його добрі справи живуть у пам’яті верховинців.

Оксана Чужа, 
mizgir.com.ua


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Десять музеев в одном селе

Опубликовано: 27.01.2014 22:01:54
Закарпатская обл.Межгорский районКолочава

  Да-да, это действительно правда! Колоча - удивительное село, которое,  находится в 30км от Синевирского озера и невероятно богато своей историей, которая представлена в экспозициях десяДобавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи