Автор: Тур. агенція Окраина, 21.04.2012 10:46:58

Слідами фільму «Тіні забутих предків» Два дні

Rest4U Туры Украина Детский отдых Черновецкая обл. Слідами фільму «Тіні забутих предків» Два дні

 Слідами фільму «Тіні забутих предків»

Два дні

Чернівці – Брусниця – Чортория – Вашківці – Верховина – Криворівня – Івано–Франківськ

План мандрівки

Екскурсоводи туру рекомендують бажаючим помандрувати слідами «Тіней забутих предків» переглянути фільм
 

1 ДЕНЬ
       Переїзд – Чернівці – Брусниця – Чортория – Вашківці – Верховина
Чернівці Зустріч гурпи на зал. вок.
 
Чернівці «Слідами Миколайчука»
 
  • Краєзнавчий музей експозиційний зал «Заповіт у кадри любові І.Миколайчука»:
  • Фото сюжети з кінофільмів.
  • Сценарії Миколайчука.
  • Особисті речі Івана.
  • Музичне училище, 1957 – 1961 роки навчання.
  • Театральна студія при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської.
  • Алея зірок. Зірка Івана Миколайчука.
  • Місце зйомки фільму «Гадюка», вул. Бардуся.
  • Місце зйомки фільму «Така пізня, така тепла осінь» на мості через р. Прут.
Обід
 
Брусниця Стара сільська школа, яка пам’ятає юного Іванка. Залюбки про нього розкажуть педагоги, які навчалися разом з Іваном.
 
Чортория
  • Музей-садиба Івана Миколайчука.
  • Зустріч з рідною сестрою.
  • Лебедине озеро.
Того року, коли помер Іван Миколайчук, на озеро прилетіли лебеді і поселилися тут назавжди. Може це Іванова любов, що не змогла покинути свої рідні Карпати.
Вашківці
  • Іванова Маланка.
  • Монастир на Аниній горі.
Поселення смт. Верховина. Деревяний будинок, дво-, тримісні номери зі зручностями в номерах.
 
Вечеря по-верховинському Ситні порції
 
Красноїлля Вистава «Верховинці» у виконанні аматорського театру на автентичній гуцульській мові (не включена у вартість 1300 грн./група).
 
2 ДЕНЬ
      Переїзд – Криворівня – Верховина
      Сніданок по-верховинському
 
Криворівня
  • Місцини зйомок фільму і не тільки:
  • Хата-музей «Гуцульська гражда».
Саме тут в 1964 р. Іванка купали до дня його весілля. На сьогодні в гражді збереглися предмети, котрі «приймали участь» в зйомках фільму.
  • Деревяна церква Різдва Пресвятої Богородиці поч.18ст.
Церква відноситься до місць зйомок фільму: одруження Івана та Палагни, які не ввійшли у оригінал фільму.
  • Музей Франка
В одному із експозиційних залів є красиві різьблені ужиткові речі, які також «брали участь» у зйомках фільму.
Тут кілька років жив Михайло Коцюбинський.
Верховина
  • Автентична садиба-музей «Тіні забутих предків» (постійне помешкання Параджанова).
  • Зустріч та спогади гуцулки з «Тіней».
  • Подорож по «Жєб’євскому потоку», місцинах зйомок фільму.
  • Зустріч з колоритним гуцулом, який у фільмі пісенно озвучував І.Миколайчука.
Обід
Івано-Франківськ Зал. вок.
 
Поїзд
 
  • 627К Київ – Чернівці (Київ 18:27 – Чернівці 9:27)
  • 43Л Ивано-Франковск – Киев (Ивано–Франковск 18:15 – Киев 6:20)

У вартість мандрівки включається

  • Транспортне обслуговування
  • Ночівля
  • Харчування
  • Професійні тематичні екскурсії
  • Страхівка
  • Супровід групи

У вартість мандрівки не включається

  • Квитки на поїзд
  • Вхідні квитки

15 червня 2011

До 70-річчя Івана Миколайчука: етнофестиваль «На гостини до Івана».
В Івана Миколайчука була мрія: накрити стіл від Чорториї до Києва і запросити гостей звідусіль на гостину. Цьогоріч мрія «білого птаха Буковини» буде реалізована – з нагоди 70-річчя від дня народження славетного українського кіноактора, сценариста і режисера крайова виконавча влада ініціює проведення етнофестивалю «На гостини до Івана».

Так було

Юрій ІЛЛЄНКО, кінооператор фільму «Тіні забутих предків»: «Мене роз’яничарив Іван Миколайчук»
Так сталося, що 1941 року я, черкащанин за народженням, під час евакуації опинився в Сибіру. По війні разом з батьками жив на околиці Москви. Закінчив інститут кінематографії. І тривалий час не бував в Україні. Став класичним яничаром, я пройшов той вишкіл. Але знову ж таки сталося, що за дипломний фільм «Летите, голуби…» отримав великі міжнародні нагороди. І мене запросили на кіностудію ім. О.Довженка як оператора на фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Я відмовився. Бо кінопродукція, що її випускала ця студія, була слабенькою. Тоді моя перша теща поцікавилася, чи я читав Коцюбинського. Я читав усе, що завгодно, тільки не Коцюбинського. Але, буквально «проковтнувши» його твір (у російському перекладі), я зрозумів: доля дає мені шанс практично на все моє подальше життя. Бо завдяки йому я зможу реалізувати практично все, що намріяв собі в операторському мистецтві. Там була безодня глибини, краси й мови. І коли я під час роботи над фільмом занурився в гуцульський мовний мелос, спрацювала генетична пам’ять. Саме тому він мені і дався легко. А спілкування з такими велетнями духу, як Іван Миколайчук, призвело до мого «роз’яничарювання». Мій шлях повернення до себе, як до українця, розпочався вже в дорослому віці.

Брусни?ця

Село на Чернівеччині. Перша письмова згадка як про село Барбівці відноситься до 1558 року. Сюди з сусідньої Чорториї ходив до школи Іван Миколайчук. Сьогодні школа носить ім’я видатного діяча української кіноіндустрії.
У східній частині села знаходиться місцева архітектурна пам’ятка – дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці 1887 року. Церква не зовсім звичайна для буковинських дерев’яних храмів.
Стара сільська школа, яка пам’ятає юного Іванка
Перша школа в Брусниці була побудована в 1878 році за часів Австро-Угорщини в центрі села, на тому місці, де тепер знаходиться приміщення початкових класів. Зображення першого приміщення школи не збереглось. Але існують дані 1906 року про те, що перша Барбівська школа була чотирьохрічною. Там викладали п’ятеро вчителів. Діти навчались в чотирьох класних кімнатах з одним паралельним класом. Учні навчалися релігії, німецької граматики, краснопису, історії, географії, математики. Зараз школа носить імя Івана Миколайчука.

Чортория – батьківщина Івана Миколайчука

  • Музей-садиба Івана Миколайчука

Хату, без якої не зміг жити Іван, відновили вже після його смерті, щоб облаштувати музей-садибу. В саду, поруч хати,дозрівають справжні червоні яблука. На пагорбі посеред саду – кілька берізок, які Іван посадив до 29-річчя дружини. Тут бували зовсім не прості люди української культури: Сергій Параджанов, Роман Балаян, Борислав Брондуков, Іван Гаврилюк, Лесь Сердюк. Сиділи і співали мало не до світанку.

  • Лебедине озеро

В Чорториї є ще одне цікаве місце, спражнє паломництво для туристів – Лебедине озеро. Його полюбили для зимівлі лебеді, озеро має теплий притік і на зиму не замерзає. Минулої зими прилетіло їх туди не менше сотні, чимало – з кільцями на лапках, за якими орнітологи дізналися, що серед птахів є навіть іноземці з Польщі.

  • Легенда

Того року, коли помер Іван Миколайчук, на озеро прилетіли лебеді і поселилися тут назавжди. Може це Іванова любов, що не змогла покинути свої рідні Карпати…

Криворівня

Ще одна знакова місцина Гуцульської Верховинщини, розташована над берегами р.Чорний Черемош.Тут завжди квітло українське культурне життя.
Походження назви – від звивистих берегів гірської річки Чорний Черемош, яка має форму дуги. Це село відоме в Україні в першу чергу завдяки видатному українському письменнику, політичному і громадському діячу Івану Франку. Іван Якович за запрошенням відомого фольклориста Гуцульщини Володимира Гнатюка вперше приїжджає в Криворівню ще в кінці позаминулого століття. Місця тамтешні йому настільки подобаються, що він обирає Криворівню для свого постійного літнього відпочинку і приїздить сюди майже щоліта з сім’єю протягом 12-ти років. В.Гнатюку вдалося перетворити маловідоме тоді гірське село на «літню столицю» української культури. В Криворівні працював Гнат Хоткевич, засновник аматорського гуцульського театру діючого до сих пір.
Саме тут написав Коцюбинський повість «Тіні Забутих предків», а через півстоліття зняв свій відомий фільм з такою ж назвою Сергій Параджанов.
Саме духовно-культурний феномен цього українського села разом із особливістю його рельєфу, що має форму гірського амфітеатру, відзначив Гнатюк, назвавши Криворівню «Українськими Афінами».

Хата-музей «Гуцульська гражда»

За формою гражда нагадує маленьку фортецю – закритий двір, який складався з хати і прибудованих до неї господарських приміщень, входом до нього служила брама, яку на ніч закривали. Ґражду добре укріплювали, переважно для захисту від хижаків та сильних вітрів. У кінці ХІХ – поч. ХХ ст. тут проживали Палій і Параска Харуки.
На сьогодні чотири рази правнучка проводить екскурсію по «своїй» родинній гражді.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Дерев’яна, з розписами XIX ст. Найдовершеніша споруда в гуцульській школі народної архітектури, яка є пам’яткою архітектури державного значення. Особливість храму в тому, що за три століття, незважаючи на всі випробування, він ніколи не був закритим і в ньому завжди звершувались Богослужіння. У храмі Різдва Богородиці часто збираються на спільну молитву за Україну і за світ віруючі різних християнських конфесій та навіть інших віросповідань.

Верховина

Розміщена у найвисокогірнішій частині Українських Карпат. Має багату українську національну культурну та історичну спадщину, яка збереглась тут завдяки великій повазі гуцулів до своїх предків, любові до своєї старовини та значною мірою природній ізольованості цього важкодоступного і найвіддаленішого гірського району.

Красноїлля

Красноїлів (стара назва – Дідушкова Річка). Через село протікає річка Дідушкова. Це найсамобутніше село Гуцульщини. У 1910 р. у цьому селі Г.Хоткевич організував Гуцульський театр, де йшли вистави на гуцульському діалекті, який побував у багатьох містах України, Росії та Польщі. 28 серпня 1910 року на сцені Чорногірського двірка тоді ще у Жаб’ю-Слупійці гуцули вперше виступили з п’єсою польського письменника Ю.Коженьовського.

Туристична агенція Надії Облещук "Окраина"

46027 м. Тернопіль бул. Просвіти 13/30
46000 м. Тернопіль, вул. Замкова 14, каб. 234
Готель «Тернопіль»
тел. + 38 (0352) 53 75 96
тел./факс + 38 (0352) 43 37 65
obleshchuk@rambler.ru


Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Детский лагерь "Трембита", Яблуница

Опубликовано: 30.03.2016 12:10:16
УкраинаДетский отдыхЧеркасская обл.

 Описание: лагерь расположен в селе Яблуница, в 8 км от курорта Буковель и в 30 км от Яремче, на границе Ивано-Франковской и Закарпатской областей.



Добавление фотографий



Copyright 2008-2024, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация





 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи