Автор: Тур. агенція Окраина, 10.05.2012 18:08:00

Новорічний маскарад на Закарпатті 4 дні (31.12.11 – 03.01.12)

Rest4U Туры Украина Экскурсионные туры Закарпатская обл. Новорічний маскарад на Закарпатті 4 дні (31.12.11 – 03.01.12)

 Новорічний маскарад на Закарпатті


4 дні (31.12.11 – 03.01.12)

Воловець – Пилипець – Келичин – Сойми – Синевир – Карпати – Чинадієво – Мукачево – Берегово – Колочава – Нижнє Селище – Іза – Хуст – Лумшори

План мандрівки

1 ДЕНЬ 31.12
Воловець Зустрiч групи на залізничному вокзалі.
 
         Воловець – Пилипець – Келичин – Сойми – Синевир – Пилипець
Поселення, с. Пилипець Садиба зеленого туризму.
 
Сніданок В садибі.
 
Келичин (Сойми)
 
 • Закарпатські мінеральні води.
   
Озеро «Синевир»
 
 • Гірське озеро.
Похід до Синенвирського озера зимою створює відчуття перебування у новорічних вітальних відкритках, все виблискує і грає кольорами.
Вечеря В садибі.
 
      Святкування НОВОГО 2012 року
2 ДЕНЬ 01.01
Сніданок В садибі.
 
       Пилипець – Карпати – Чинадієво – Мукачево – Берегово
Карпати
 • Замок родини Шенборн.
В архітектурі палацу втілено цікаву ідею: кількість його вікон відповідає кількості днів у році; кімнати – кількості тижнів; а входи кількості місяців. Оригінально запланували і ставок. Він передає обриси тогочасних кордонів Угорщини.
Чинадійово
 • Замок «Замок двох сердець»
...простора кімната на другому поверсі – спальня найвидатнішої особи, яка володіла цим замком, – Ілони Зріні. Саме тут вона таємно зустрічалася зі своїм коханим. Тут їй довелося зробити вибір: або позбутися усіх маєтків, статусу, або – свого обранця. Як ви гадаєте: який вибір вона зробила?.
Мукачево
зовнішній огляд
 • «Замок Паланок».
...Мукачівський замок взяли в облогу дванадцятитисячна австрійська армія генерала Капрари. Оборонців твердині було небагато. Попри пропозиції здати замок, Ілона Зріні відмовилася і на знак того, що боротиметься до кінця, наказала вивісити на кожному куті замку стяги. Ілона була справжнім прикладом хоробрості і самопожертви. Підтвердженням цього є продаж власних коштовностей для фінансування власної оборони та грамота від турецького султана Мухамеда ІV – за оборону Мукачівського замку.
Берегово
 • Винарня.
 • Термальний басейн.
Вечеря В садибі.
 
3 ДЕНЬ 02.01
Сніданок В садибі.
 
       Пилипець – Колочава – Нижнє Селище – Іза – Хуст – Пилипець
Закарпатський перевал
 
 • Гірські зимові пейзажі.
   
Колочава
НОВИНКА

Екскурсія з театралізованим дійством в музеї «Старе село».


У Новорічний вечір старе село оживає:
у зимовій школі дяк навчає діточок, а за непослуг різкою «пригощає»;
у шинку жид ніяк не може дати собі раду з борговою книгою, постійно у вікно зазирає та запрошує на палинку (місцевий самогон) із ковбасками;
у жандармерії чеський жандарм розкаже вам свої великі стартегічні плани по захвату місцевого розбійка Миколи Шугая.

Обід В барі в камінному залі села Колочава (не включений у вартість туру).
 
Нижнє Селище
 
Сироварня:
 • Екскурсія.
 • Дегустація сиру з вином.
Іза
 • Базар виробів з лози.
   
Хуст
 
 • Чеський квартал.
 • Замкова гора, вечірній огляд.
Вечеря В садибі.
 
4 ДЕНЬ 03.01
Сніданок В садибі.
 
       Переїзд – Пилипець – Лумшори – Пилипець
Лумшори
 • Старосвітське джакузі (чани з мінеральною водою підігрітою дровами до + 45 С).
 • Ополіскуванн в гірські річці.
Пилипець
 
 • Водоспад «Шипіт».
 • Канатна дорога.
 • Катання на лижах.
Вечеря В садибі.
 
Воловець Залізничний вокзал
 
Поїзд, прибуття
 
 • 81К Київ – Ужгород
   
Поїзд, відправка
 
 • 82 Ужгород – Київ
 • 99 Ужгород – Київ

У вартість мандрівки включається

 • Транспортне обслуговування
 • Ночівля (три ночі)
 • Харчування (сн, веч. 1-го дня; сн., веч., 2-го дня; сн., веч. 3-го дня, сн., веч. 4-го дня)
 • Екскурсійне обслуговування
 • Страхівка

У вартість мандрівки не включається

 • Квитки на поїзд
 • Вхідні квитки
 • Екскурсія у винарні – 50 грн./чол.
 • Театралізоване дійство в «Старому селі» – 50 грн./чол.
 • Купання в чанах – 50 грн./чол.
 • Новорічна вечеря в садибі – 200 грн./чол.
 • Святкування 2012 року в ресторані – 600 грн./чол. ресторан «Наташка»

З собою мати

 • Теплий одяг
 • Зимова взуття (2 пари)
 • Засоби гігієни
 • Сушку для волосся

Карпати

Палац родини Шенборнів–Бугеймів вражає свою вишуканістю та архітектурною довершеністю. Він наче створений чарівником, що ідеально поєднав архітектурні особливості будинку та прилеглого до нього парку. Палац будували як літню та мисливську резиденцію для відпочинку на замовлення графу Фрідріху-Карлу Шенборну-Бугейму. Краса та архітектурна довершеність оселі були її гордістю, приваблювали численних гостей та друзів родини.

Чинадієво

...простора кімната на другому поверсі – спальня найвидатнішої особи, яка володіла цим замком, – Ілони Зріні. Саме тут вона таємно зустрічалася зі своїм коханим. Тут їй довелося зробити вибір: або позбутися усіх маєтків, статусу, або – свого обранця. Як ви гадаєте: який вибір вона зробила?
Хорватська княжна, надзвичайно багата, адже володіла подібними маєтками в інших частинах Європи, знала кілька іноземних мов, грала на багатьох музичних інструментах, врешті, була надзвичайно вродлива. Рано залишилась вдовою з двома дітьми, й коли їй було 39 років, в неї закохався трансильванський князь Імре Текелі – під час облоги Мукачівського замку, який теж належав її родині. То нічого, що князь був молодший від неї на 14 років. Це кохання тривало упродовж усього їхнього життя. Закохані таємно зустрічалися в Чинадіївському замку й змогли одружитися лише тоді, коли померла свекруха Ілони Зріні Софія Баторі. Вінчались вони у замковій церкві в Мукачевому.

Ілона Зріні

Історія життя
Хорватська княжна, надзвичайно багата, адже володіла подібними маєтками в інших частинах Європи, знала кілька іноземних мов, грала на багатьох музичних інструментах, врешті, була надзвичайно вродлива. Рано залишилась вдовою з двома дітьми, й коли їй було 39 років, в неї закохався трансильванський князь Імре Текелі – під час облоги Мукачівського замку, який теж належав її родині. То нічого, що князь був молодший від неї на 14 років. Це кохання тривало упродовж усього їхнього життя. Закохані таємно зустрічалися в Чинадіївському замку й змогли одружитися лише тоді, коли померла свекруха Ілони Зріні Софія Баторі. Вінчались вони у замковій церкві в Мукачевому.
Воєнні відзнаки
…маленький гарнізон з Ілоною Зріні тримав цю фортецю неприступною два роки і вісім місяців! Уся Європа спостерігала за обороною Мукачівського замку й захоплювалася мужністю цієї жінки. Австрійці змінили чотирьох генералів, які наступали на замок (четвертий був той найперший), і йому вже нікуди було діватися – мусив здобути замок. Якщо не виходить силою, вдаються до хитрощів. І завдяки підступності, підкупу неправильно дешифрували лист до Ілони від її чоловіка. Замок довелося здати. Того австрійського генерала, який приймав капітуляцію, потім бештала уся Європа: як він посмів сидіти перед жінкою, на що той відповів: «Це не жінка, а переможений полководець». Ілона Зріні була єдиною жінкою в Австрійській імперії, яка удостоїлася нагороди – грамоти від турецького султана Мухамеда ІV – за оборону Мукачівського замку. Далі доля обійшлася з нею жорстоко: австрійці відібрали дітей і виховували у своїх притулках, Ілону відправили у монастир. Коли виріс син Ілони Зріні Ференц ІІ Ракоці, він очолив боротьбу угорського народу за визволення, за незалежність.

«Старе село» – найкращий музей на Закарпатті

«Старе село» - перший сільський музей архітектури та побуту в Закарпатській області. Розташований він між синіми хвилями річки Колочавки та вічнозеленим масивом Чертежика. На його території відтворено село стародавньої Верховини із колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. У скансені представлені пам’ятки культури різних часів та різних верств населення як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, мірошники, швеці).
На сьогодні музей «Старе село» налічує майже два десятки будівель та допоміжних господарських споруд.
У хатині селянина - бідняка – відтворено нелегкі умови проживання колочавців у кінці 19- на початку 20 століття. В маленькій кімнаті без підлоги, з одним ліжком, малими вікнами та без світла проживала численна сім’я та домашні тварини. Хата збудована у 1856 році і перенесена до скансену у первісному вигляді.
Церковно-приходська школа передає атмосферу навчання дітей з середини 19 до середини 20 століття. Читати тодішні школярі вчилися із церковних книжок, а писали на невеличких дощечках грифликами. Учні різного віку вчилися в одному класі, а дяк-учитель за непослух міг добряче покарати різками.
У 20-х роках ХХ століття кожний десятий житель села Колочава був євреєм. Єврейський комплекс у сканзені відображає життя та побут й цієї частини населення. У єврейському «барі» «Корчма у Вольфа» всі бажаючі змогли випити децу (сто грам) горілки та закусити. Коли ж у чоловіка закінчувалися гроші, то він починав брати «на віру» (у борг). Всі боржники записані у борговій книжці, яка лежить на прилавку єврея-корчмаря.
Кімната єврея свідчить про те, що він належав до найбагатшої верстви сільського населення та мав добре влаштований побут.
Гостинну кімнату єврей здавав для приїжджих гостей.
До «бужні» (єврейський молитовний дім) євреї-чоловіки щосуботи сходилися на молитву. Тут вони запалювали свічки у семисвічнику - мінорі та взявши єврейські молитовники, написані на івриті, приступали до молитви.
Хатинка лісоруба містить численні лісорубські знаряддя праці та відтворює умови проживання дроворуба. Робота по заготівлі деревини була однією з наймасовіших, проте найважчих у краї. Про неї свідчить колекція сокир, плескачів, ножівок, цапін, пил-драчовок, бартів, дзьобачок які представлені на експозиції.
Практично весь час перебуваючи на полонині з вівцями, вівчар не мав можливості добре доглядати своє житло. Хатина вівчаря приземкувата та з маленьким вікнами. Проте тут є все, що потрібно для роботи з молоком: путина, баталу, дерев’яні відра, гелети, мішалка, котел для приготування вурди тощо. Під стріхою вівчарської хижі прибита трембіта, без якої досі не обходиться жодний вівчар.
Недалеко розміщена й літня «дача» вівчаря – салаш (колиба), яка стояла на полонині. У ній вівчар жив більшу частину року.
Слово «шустер» для туристів зовсім незрозуміле, проте у Колочаві всі добре знали, що цей чоловік «морщить» постоли ( взуття). У будинку шустера представлена цікаве зібрання різноманітних постолів, в яких сто років тому ходили жителі села. Робив шустер й череси – ремені, якими підперізувались чоловіки. Черес добре грів спину та вберігав від грижі, у ньому також ховали гроші.
Сабов – закрійник і швець в одній особі. У хатині сабова (швеця) зібрана ціла колекція різноманітних швейних машинок, ножиці різних видів та розмірів. Ця будівля дійсно належала колись колочавському швецю Митрові Дацю, який обшивав практично все село.
Жандармський пункт був у селі за кожної влади. У скансені представлені угорська жандармська станція, де сиділи кілька поліцаїв - представників пануючої держави - та стежили за порядком у селі. Всіх винних одразу ж кидали до в’язниці, яка розміщена прямо під жандармерією. Відбуває покарання там нині молода жінка, яка провинилася перед владою.
Кузня – місце праці коваля, без якого не могло обійтися жодне село. Колочавська кузня готова працювати у будь-який момент. Величезні міхи подають повітря до горна з обох сторін, а різноманітні молотки та молоточки допоможуть викувати будь-яку залізну річ.
Асортимент виробів столяра був дуже широким, а для їх виготовлення використовувались неоднакові інструменти - різні види пилок, рубанки та фуганки, розміряк-циркуль, молотки тощо. Всі вони є у хаті та майстерні столяра. Найбільше привертає увагу столітній деревообробний станок, який працює досі.
Ткацтво належало до найбільш поширених видів господарської діяльності та має вікову історію. Виготовленням тканини займалися у кожній сільській хаті жінки та дівчата. Тому кросна обов’язково були у верховинській хаті. Ознайомитись із процесом виготовлення тканини та спробувати самому попрацювати на кроснах можна у будівлі ткача.
«Бирів» (сільський голова) – перша людина у селі. Отож й будинок «бірова» значно відрізняється від інших. Просторий і світлий, зроблений з великих колод, він вже всередині має підлогу та обставлений значно багатше.
Музейний комплекс «Старе село» на Всеукраїнському конкурсі громадських музеїв, що відбувся у грудні 2009 року, у номінації «Традиції та звичаї моєї малої Батьківщини» був визнаний найкращим і отримав перше місце.

Лумшори

Певно, слід пояснити сутність водолікування в Лумшорах, яке тут практикують іще з XVII сторіччя. Ви заходите до дерев’яної колиби, тільки без даху. Посередині, замість шинквасу, стоїть чавунна посудина, наповнена мінералкою. Її підігрівають дровами на відкритому вогні. В чані лежить кілька камінців. Ви залазите всередину (в цьому саморобному джакузі вміщуються інколи ще 4–5 людей), а меткий гуцул, котрий підкладає хмиз під чан, варить вас на повільному полум’ї. Як відчуєте, що кров починає кипіти (хоча насправді воду гріють не більше ніж до +45°C), вискакуйте! За кілька кроків – прохолодний гірський потік. І влітку, і взимку процедура відбувається просто неба.
Усі таким чином оздоровлені згадують казку про Горбоконика, де схоже варили (щоправда, в молоці) головного персонажа, й він виліз із казана красенем і розумником. І майже всі після цієї процедури кажуть, що «пройшли тренування перед пеклом».

Туристична агенція Надії Облещук "Окраина"

46027 м. Тернопіль бул. Просвіти 13/30
46000 м. Тернопіль, вул. Замкова 14, каб. 234
Готель «Тернопіль»
тел. + 38 (0352) 53 75 96
тел./факс + 38 (0352) 43 37 65
obleshchuk@rambler.ru


Комментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Маленькая Украинская Венгрия Купание в термальных источниках в Комплексе «Термальные воды Косино»

Опубликовано: 02.03.2016 13:39:07
УкраинаЭкскурсионные турыЗакарпатская обл.

 Тур: маленькая Украинская Венгрия Купание в термальных источниках в Комплексе «Термальные воды Косино» Авторская программа туроператора «Парис-тур»

Навколо Закарпаття за 2 дні

Опубликовано: 03.11.2015 19:21:23
УкраинаЭкскурсионные турыЗакарпатская обл.

Ужгород –це місто, що не схоже на жодні інші обласні центри України. Зі своїм шармом та загадковістю, відкритістю та легкістю.

Карпати 2016 (майстер-класи, кінні переїзди, ночівля серед гір)

Опубликовано: 09.02.2016 18:42:01
УкраинаЭкскурсионные турыЗакарпатская обл.

 Одноденні тури Косівщиною (збірні тури в Карпати 2016) http://www. okraina. com. ua/tours/karpaty/zamist-morya-gori-na-kosivshchini.Добавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи