Автор: Alex S, 25.09.2011 14:27:02

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша біля села Бубнище (Івано-Франківщина) — достатньо відомий туристичний об’єкт. Сюди регулярно возять втомлених водами курортників з Трускавця й Моршина і туристів з усієї України та закордону. Гіди, що приїздять з групами, розповідають довірливим гостям про золото, начебто заховане тут Олексою Довбушем, про печеру з великим каменем, що відсувається від заповітного слова, про стародавній скельний монастир і «руський шлях» Європу. Знавці ж кажуть, що ані знаменитим опришком, ані його скарбами тут і не пахло, а назва заповідника — казка для туристів, придумана радянською владою у минулому столітті. А ось монастир, князі, фортеця, рів навколо неї — чиста правда. Але ми не будемо втручатися у наукові дискусії та легковажно розвінчувати усталені міфи, а спробуємо зайти з іншого, непарадного і, напевно, цікавішого боку — скелелазного. Кожного уїк-енду тут збирається своєрідна спортивно-туристична «тусовка», де всі всіх знають роками, і куди не можна замовити екскурсію.
Біля пропускного пункту розташовані ресторан, кафе, магазин, можна сфотографуватися з ручним яструбом або дуже нещасною лисичкою на повідку, яка тихенько сидить біля паркана. За проїзд до заповідника водії легкових авто мають сплачувати п’ять гривень, з «бусиків» беруть десять, піші проходять безкоштовно . Менше години неспішної ходи — і ми на місці.
Кожна сточнка має свою назву, або «географічну», або характерну: Львівська (відповідно тут зупиняються львів’яни), Франківська, Калуська, Стрийська, Ужгородська, Шуршун (від назви сусідньої скелі) та Вігвам (якщо придивитись, можна побачити деякі ознаки індіанського житла). Стоянки пильнують самі скелелази: прибирають сміття, облаштовують лавки та столи. Розбираємо речі, робимо короткий «перекус», хтось залишається стерегти наплічники, а решта вирушають на тренування.
Кожен великий камінь ще в радянські часи отримав у скелелазів свою назву, часто російську. Броненосець або Парус (46 метрів — найвищий, якщо рахувати від підніжжя до вершини) справді подібний і на те, й на друге — тільки з різних боків. Про Відьму кажуть, що вона нагадує профіль розлюченої жінки. Якщо подивитись на Ляльку, то походження назви стає зрозумілим і без пояснень. Є троє Коней, дві скелі так званого Основного масиву, Тюльпан, Голець, Австрійка, вже згадуваний Шуршун, Безіменка (вона ж — Бівачка) і ще декілька великих та малих кам’яних утворень. Уся ця скельна колекція знаходиться у розкішному лісі, де під ногами — або м’якенький мох, або художньо переплетені корені дерев.
Рушаючи до Одинця можна побачити, що він стоїть окремо від решти (звідси й походить назва) і є найвищою скелею заповідника, враховуючи висоту над рівнем моря.


Забалуэва Т.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Ювілей Червоної рути відзначали на Франківщині (Відео)

Опубликовано: 21.07.2012 14:45:20
Ивано-Франковская обл.Ивано-ФранковскИВАНО-ФРАНКОВСК

На Івано-Франківщині в четверте відбувся фестиваль "Потяг до Яремчі". Дійство було присвячено 40-літньому ювілею фільму Червона рута.

Ворохта - Горнолыжный центр

Опубликовано: 02.12.2008 13:24:30
Ивано-Франковская обл.Яремче (курорт Буковель)Буковель, Ворохта

Ворохта - один из прекрасных уголков украинских Карпат, расположенный на северных склонах Карпат, на высоте 810-850 м, в 95 км Ивано-Франковска находится на берегу р.

Туристическая Ивано-Франковщина приглашает ...

Опубликовано: 22.08.2011 13:10:01
Ивано-Франковская обл.Ивано-ФранковскИВАНО-ФРАНКОВСК

Край прикарпатский словно создан для поэтов и туристов, любителей прекрасного. Ибо он сам, как песня, как легенда.

7 маловідомих місць на Івано-Франківщині, які варто відвідати

Опубликовано: 23.08.2016 10:53:04
Ивано-Франковская обл.Ивано-ФранковскИВАНО-ФРАНКОВСК

Івано-Франківська область невелика за площею, але багата на цікаві місця про які мало хто знає.Добавление фотографийCopyright 2008-2020, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи