Автор: Alex S, 04.10.2010 16:29:42

Палац барона Перені. Цікаве Закарпаття

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Виноградовский район Виноградов Палац барона Перені. Цікаве Закарпаття

Кожне місто відзначається якимись особливими місцями. Виноградів не є виключенням. Тут є багато красивих, історично важливих і інших місць, та тепер я розповім коротку історію славного палацу барона Зіґмунда Перені.
Ось трохи історії його створення. Найславетнішим власником Виноградова був барон Зіґмунд Перені – він заснував у місті лікарню, піклувався школами і храмами. Але барон був гоноровим і свободолюбивим, франкомасоном, тому став одним із героїв революції 1848-1849рр., за що й був страчений 1849 року.
В кінці ХVІ – на початку ХVІІ ст. магнат Перені  будує нову резиденцію – палац, поруч із руїнами замку „Канків”.  Це був гарний палац магнатів Перені, збудований  у 16 столітті в стилі барокко. Нащадки Перені жили тут до 1944 року, та  навіть тепер, після десятиліть зовсім інших часів, аристократичний дух ще зберігається в цих спорудженнях, досить якісно відреставрованих кілька років назад.
Сюди нерідко заїжджають гості, переважно з Угорщини - просто подивитися на палац. Просто подивитись тому, що тепер у ньому розміщено управління освіти Виноградівського району.
Побудований він тут, щоб у випадку небезпеки барон міг би сховатися за його надійними стінами. До того ж, з нової резиденції магнату Перені було б зручніше управляти своїми великими володіннями, тут влаштовувалися звані вечори й пишні прийоми, до чого не були пристосовані аскетичні приміщення замку Канків.
В архітектурному ансамблі міста колишньому палацу барона Перені належить особливе місце, оскільки палац є одним з найстаріших пам’ятників архітектури подібного типу Підкарпатської Руси.
Спочатку палац був одноповерховим з кутовими баштами, й вигляд в нього був замкової споруди. Значна перебудова палацу була проведена в ХVІІ ст., в епоху бароко. Палац значно збільшився в результаті надбудови другого поверху. В цілому ж зі всього арсеналу помпезного, пишного бароко тут ми знайдемо лише окремі деталі, в основному в зовнішніх прикрасах споруди. Кутові башти палацу набувають красивого барочного завершення. На центральному фасаді з’являється ризаліт (виступ) з випуклим фронтоном й ліпним гербом баронів Перені на ньому.
Центральна зала палацу в ХVІІІ ст. прикрасила фреска з зображенням Агасфера й Есфірі. Навколо палацу був розбитий великий парк з екзотичними деревами, створений з елементами французького паркобудування, клумбами геометричної форми та спорудою амфітеатру. Сучасникам слід би нагадати про відтворення зниклої білої берези, модрини, ялівця, платанів та гінкго.
Зовнішній вигляд палацу завершує барочний дах з заломами, покритими ґонтом. Вікна фасадів скромно декоровані наличники.
Під’їзд до палацу фланкують одноповерхові господарські флігелі з бароковим дахом з заломом, вкриті ґонтом. Зараз він чудово вмальовується в пейзаж парку.
 
Богдан Володимир
 


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Малокопанська археологічна практика

Опубликовано: 28.10.2010 20:32:07
Закарпатская обл.Виноградовский районВиноградов

Кожен студент історик після закінчення навчання на першому курсі, має пройти археологічну практику . З цим зіткнувся і наш теперішній третій курс.

В Закарпатье обнаружен источник с Чудо-водой

Опубликовано: 22.07.2012 13:37:41
Закарпатская обл.Виноградовский районВиноградов

Всем будущим мамам, которые мечтают о двойне, советуем отправиться в закарпатское село Великая Копаня, припасть к местному источнику Чоргив и испить его волшебной водицы.Добавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи