Автор: Alex S, 25.09.2011 17:44:16

Одеський національний академічний театр опери та балету

Rest4U Публикации Украина Одесская обл. Одесса ОДЕССА Одеський національний академічний театр опери та балету

Одеський національний академічний театр опери та балету — один із найстаріших оперних театрів в Україні. Відкриття першої споруди театру відбулося в 1810 році. Сучасна будівля зведена у 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером (Бюро Фельнер & Гельмер) у стилі віденського бароко. Архітектура залу для глядачів витримана в стилі пізнього французького рококо. Унікальна акустика дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який куточок залу. Повна реставрація будинку театру була завершена в 2007 році.
У театрі диригували композитори П. І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова й Ісадора Дункан. Серед видатних солістів театру - А. Азрікан. До числа найвдаліших постановок трупи театру увійшли: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Лускунчик», «Спляча красуня».Олександр Пушкін згадує Одеський театр у романі «Євгеній Онєгін». До 120-річчя театру Національний банк випустив ювілейні монети.
Одеський оперний театр знаменитий перш за все своєю архітектурою, а по своєму плануванню і за технічними даними не поступається кращим в Європі. У плані будівля складається з підковоподібної зали для глядачів з галереями, що охоплюють її, фойє та прямокутною сценічною частиною з підсобними приміщеннями. По поздовжній вісі будівлі — двохярусний з високим аттиком портал головного входу, по поперечній — трьохаркадні галереї бокових входів. Планування радіальне — з центру по радіусах у різних напрямах прокладено проходи, що ведуть до виходу. Сходи, що безпосередньо ведуть до театрального виходу, також мають яруси. Перекрита будівля системою металевих ферм, покриття цинкове. Покриття зали для глядачів нагадує поверхню частини еліпсоїда, відсіченого площинами по горизонтальних і вертикальних вісях симетрії, воно увінчане круглим ліхтарем з куполом, завершеним невисоким шпилем. Будівля театру виконана в стилі віденського «бароко», який був основним в європейському мистецтві з кінця XVI і до середини XVIII століття. Зовні будівля структурно складається з трьох поверхів (схематично це зображено на малюнку справа). Перший (цокольний) і другий поверхи, скромно прикрашені тільки колонами тосканського ордеру в лоджіях, утворюють одне ціле і виглядають громіздко і фундаментально, надаючи будівлі вигляду статичності, стійкості «на століття». Третій поверх — легший, ажурний, з витонченою обробкою деталей з арочними лоджіями, колоннами та пілястрами іонічного ордеру — приховує тяжкість нижніх поверхів і створює ілюзію легкості. Додаткові ефекти вносять витончений портик і куполоподібний дах. В результаті будівля як би «парить» над землею. Над фасадом підноситься скульптурна група, що зображає одну з муз, — покровительку мистецтва Мельпомену. Вона сидить в колісниці, запряженою чотирма розлюченими пантерами, які підкорені нею. Трохи нижче розташовані скульптурні групи, також на сюжети із стародавньої міфології. Зліва — Орфей грає на кіфарі для кентавра; справа — Терпсіхора (сестра Мельпомени і муза танцю) танцює з дівчинкою Знизу, біля центрального входу, на високих постаментах встановлено дві скульптурні групи, що втілюють Комедію та Трагедію: зліва — фрагмент трагедії Евріпіда «Іполіт», справа — епізод з комедії Арістофана «Птахи».
По фронтону будівлі, в круглих нішах верхнього поверху, встановлені бюсти геніальних творців російської літератури та музики: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя. Над скульптурами працювали скульптори Ф. Неталі і Ф. Фрідль, ліпні роботи Л. Стрікциуса під керівництвом Ф. Етеля.


Забалуэва Т.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Одеські катакомби

Опубликовано: 25.09.2011 14:16:23
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

«Одеські катакомби» — мережа підземних ходів і лабіринтів під Одесою.

Десять вещей, которые надо сделать в Одессе

Опубликовано: 04.10.2011 13:21:28
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

Одесса любит героев: в городе за последние годы кому только не поставили памятников — от местного летчика и плейбоя Сергея Уточкина до героя анекдотов Рабиновича; а на самом неприметном дерев

Ё Moscow beach club

Опубликовано: 13.12.2012 21:28:35
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

Ё Moscow beach club — летняя резиденция одного из лучших зимних клубов Одессы !Ё. Местом открытия стала Аркадия - правое крыло, прямо на берегу моря.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи