Автор: Ivanna, 15.05.2013 20:40:22

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Rest4U Публикации Украина Черкасская обл. Уманьский район Умань Національний дендрологічний парк «Софіївка»

На сьогодні — це місце відпочинку. Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей. Площа — 179,2 га. «Софіївка» є пам'ятником краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть.

Парк створений у майже безлісовій місцевості, розмежованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися у гранітне підложжя, яке часто виходило на поверхню. За створення парку вдало використано рельєф. У процесі завершення робіт на окремих ділянках висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено «Софіївку» скульптурою, переважно античною.

Головна композиційна вісь парку проходить річищем Кам'янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній — понад 8 га, Нижній - близько 1,5 га та інші, водоспади (один з них 14 м. заввишки), шлюзи, каскади, підземну ріку Ахеронт (завдовжки 224 м.), водограї (найбільший - до 20 м.) тощо. Парк прикрашають штучні скелі (Левкадська (Бельведерська), Тарпейська й інші), ґроти (Венери, «Горішок», «Страху і сумнівів» та інші), павільйони (Флори, Рожевий), альтанки, скульптури. Завдяки компонуванню різних деревних порід, поєднанню їх і з водоймами, скелями й архітектурними спорудами, створено види й перспективи різних планів (Головна алея, Англійський парк, Єлісейські поля та інші).

Автором проекту "Софіївки", топографічного і архітектурного, а також керівником усіх робіт будівництва був талановитий польський артилерійський офіцер, який до 1793 р. знаходився на службі Речі Посполитої, капітан Л. Метцель (1764-1848). У 1796 р. Л. Метцель отримав завдання почати будівництво. Помічником йому "виписано найкращого із чужих країв садівника" - німеця Олива. Нерідко стверджують, що ніби їх у Метцеля не було і навіть кріпаки, у час будівництва самі планували пейзажі на свій смак, тобто були будівничими парку. Все це вигадки. Якби це було так, ніякого шедевра з "Софіївки" не вдалося б. Лише будівництво водної системи - дуже важливої складової частини парку - вимагало глибоко продуманого плану. Потрібно було розробити чіткий графік робіт для заготівлі гранітних брил для гротів, постаментів, плит, планування рельєфу з використанням землі, вийнятої за будівництва Верхнього і Нижнього ставів, а також розрахувати оптимальну кількість пішої і кінної робочої сили. Л. Метцель повідомив, що у середньому на будівництві працювало по 800 чоловік.

Можливо, що вже осінь 1796 р., а далі й зима використані для початку будівництва. Каменярі могли вирубувати в природних скелях гроти Каліпсо, Локетек, Діани. Оскільки половина ложа для Нижнього ставу опинилась на скелі, тут вже могли почати підривні роботи. Готували і механізми для підняття вантажів. Необхідно було дати заявки в Італію на виготовлення мармурових скульптур. Не відповідають дійсності твердження багатьох із тих, хто писав про "Софіївку", ніби на її будівництві застосовувалася дармова праця кріпаків. Насправді зайняті на будівництві селяни отримували платню: це було продиктовано генеральним чиншем, який був заведений Потоцьким. Щоправда, відомо: виплата заробітку на довго затримувалася. Будівництво центральної частини парку до травня 1802 р. закінчилося. 14 березня 1805 р. С. Щ. Потоцький передчасно помер. І початковий план будівництва грандіозної "Софіївки" уже ніхто не реалізував, але те, що створено кріпаками Уманщини під керівництвом талановитого будівничого Л. Метцеля і його помічника садівника Оліви, отримало загальне визнання як шедевр садово-паркового мистецтва.Парк користується великим попитом серед туристів, особливо популярні - тури вихідними.

Вартість вхідних квитків:
• дорослі - 20 грн.

• діти шкільного віку – 10 грн.

Вартість фото/відеозйомки:
• фотозйомка -10 грн.
• відеозйомка -30 грн.

Вартість екскурсій:
• мінімальна вартість екскурсії (до 10-ти осіб) – 300 грн.
• дорослі - 30 грн.
• діти шкільного віку – 20 грн
для іноземних відвідувачів вартість вхідного квитка з екскурсійним обслуговуванням іноземною мовою:
• дорослі – 60 грн.
• діти – 40 грн.
мінімальна вартість екскурсії іноземною мовою для дорослих (до 10-ти осіб) – 600 грн., для дітей - 400 грн.;
• екскурсії проводяться українською, російською, англійською, польською, французькою та німецькою мовами.
Інші види послуг
• Вартість катання човном по підземній річці Ахеронт для дорослих – 20 грн., для дітей шкільного віку – 10 грн.
• Мінімальна вартість (для групи відвідувачів до 10 осіб) – 200 грн.
• Катання на катамаранах – 30 грн., на човнах – 50 грн.
• Катання верхи на коні – 15 грн., фотографування на коні – 5 грн.
• Катання каретою (до 5 осіб) – 75 грн., до троьх осіб – 40 грн., фотографування на кареті –5грн. з особи.
• Катання на паромі для дорослих – 20 грн., для дітей шкільного віку – 10грн.
• Мінімальна вартість катання на паромі (до 10 осіб) – 200 грн. - для дорослих, 100 грн. - для дітей;
• Катання на лижах і санках в зимовий період – 10грн. Катання на санях, запряжених кіньми (до 5 осіб) – 75грн.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


ВСЕ КОНТИНЕНТЫ, туристическая фирма

Опубликовано: 11.07.2013 18:11:02
Черкасская обл.Черкасский районЧЕРКАССЫ

Организация туров в Египет, Тунис, Марокко, Турцию, Кипр, Болгарию, Черногорию, Хорватию,Таиланд, Шри-Ланку, Мальдивы, Кубу, Доминикану, Ямайку.

Туристическая Черкащина

Опубликовано: 22.08.2011 15:45:45
Черкасская обл.Черкасский районЧЕРКАССЫ

Богатые природные ресурсы, значительный историко-культурный потенциал, высокий уровень развития инфраструктуры туризма в Черкасской области создают возможности для всестороннего уд

Заповедник Трипольская культура. Черкащина

Опубликовано: 22.08.2011 15:14:45
Черкасская обл.Тальневский район Тальное

Государственный историко-культурный заповедник "Трипольская культура" Особое место на Черкасщине занимают пам "ятки трипольской археологической культуры - ярДобавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи